12:15
Itt az idei mélypont!
Délben elérte a 315 forintot az euró árfolyama - idén még nem került ennyibe a közös pénz.
11:15
Nincs, ami segítene a forinton
Nem változott a háttér, így nem változott a forint helyzete sem. A nemzetközi hangulat nem javult; nincs előrelépés az orosz-ukrán konfliktusban; a magyar alapkamat még mindig nagyon alacsony, azaz a forint kamatelőnye minimális; az amerikai gazdaságról ráadásul egyre jobb adatok érkeznek, egyre közelebb járunk az amerikai kamatemeléshez, miközben a pénznyomtatás ütemét folyamatosan fékezik, a dollár egyre erősebb, a feltörekvő devizák vonzereje csökken.
Friss árfolyamok >> |
Ha a helyzetet egyetlen számmal kell jellemezni, akkor az most a 314 - tegnap óta már ezt a szintet figyeljük az EUR/HUF árfolyamban. Ma is járt 314 fölött az euró jegyzése, egyelőre nem is tudott elszakadni innen, a Commerzbank friss elemzése szerint a következő megálló az éves mélypontot jelentő 315,20-as szint lehet.
Fél háromkor jöhet az újabb lökés
A hét utolsó napja is izgalmasnak ígérkezik: délután fél 3-kor a szerdai ADP után ma az NFP (mezőgazdaságon kívüli szektorok foglalkoztatottsági adatai) és a munkanélküliségi ráta számai érkeznek. Mivel a Fed ezen adatok alakulását figyeli kiemelten, a piac sem tehet másként. A 200 ezer fölötti új munkahely esetén folytatódhat az eddigi trend, és arra is van esély, hogy a munkanélküliségi ráta 2008 óta először 6%-ra csökkenjen - írja a Commerzbank.
Ezek a számok megerősítenék, hogy jó irányba tart a munkaerőpiac, a vártnál korábbi kamatemelést várók táborát gyarapíthatná, és a dollár is tovább erősödhetne a szakértők szerint. A másik irányból is az EUR/USD devizaárfolyam csökkenése valószínű: az eurózóna inflációja ugyanis elmaradt a várt 0,5%-os értéktől, ami alapján egyre többen gondolják úgy, hogy az EKB kénytelen lesz bővíteni az eszköztárát, hogy felpörgesse a pénzromlás ütemét - ez pedig az euró gyengülésének irányába hat.
Az EUR/USD 2014-ben. Friss árfolyamok >> |