Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!
Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság – 2025. február 26. Budapest
Irán megszenvedi az ellene hozott szankciókat, de "gazdasági visszahatásra" is képes - mondta az iráni gazdasági és pénzügyminiszter, Samszeddin Hoszeini vasárnap a CNN-nek. Szerinte 160 dollár körüli olajárra lehet számítani, ha az embargó teljes lesz. Az iráni olaj vásárlására szóló nemzetközi tilalom július elsejével lép életbe.
Az iráni olaj vásárlására szóló nemzetközi tilalom teljes egészében július elsejével lép életbe, figyelmeztetésül, hogy Irán ne folytassa a külföldön veszélyesnek tartott atomprogramját. Az iráni kormány azt állítja, hogy atomenergia-programja békés célt szolgál. Iráné a nagyságra negyedik kitermelhető kőolajtartalék a világon, földgázból pedig a második helyezett, és ellenőrzi a Hormuzi-szorost, amelyen a világ kőolajellátásának vagy 20 százaléka halad át minden nap.
Noha az OPEC többi tagja, mindenekelőtt a legnagyobb termelő Szaúd-Arábia többlettermelést ígér, Hoszeini szerint hordónként "160 dollár körül lesz a kőolaj ára az embargó idején", és ez - mint hangsúlyozta - árthat az adósságválsággal küzdő európai országoknak. A szabadpiacon irányadó északi-tengeri Brent kőolajfajta eddig legmagasabb ára 147,50 dollár volt hordónként (159 liter), ezt 2008. július 11-én érte el. "Irán kapacitása, ereje és gazdasági sajátosságai olyanok, hogy visszahatást okozhatnak, gazdasági visszahatást a szankciók alkalmazóinál" - magyarázta a miniszter. Úgy vélte, az OPEC-tag olajtermelő országoknak elég lenne 100 dolláros olajár a költségvetési szükségleteikhez.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.