15:45
Erősödéssel nyitott a Wall Street, a vezető New York-i tőzsdeindexek 0,2-0,3 százalékos emelkedéssel kezdték a kereskedést. A dollár tovább erősödött az euróval szemben és az 1,3130-as szint környékén áll. A magyar tőzsde is jól teljesít, a BUX eddig több mint 1 százalékkal erősödött, az OTP 2,5 százalék körüli pluszban mozog. A hangulatot a görögökön kívül most már a jó amerikai makroadat is javítja.
14:53
Jelentősen erősödött a dollár a jó hírre, hogy februárban is folytatódott az amerikai foglalkoztatottak számának emelkedése. Ráadásul az előző két havi adatot is felfelé módosították. A munkanélküliségi ráta viszont változatlanul 8,3 százalék. Az EUR/USD az 1,3140-es szint környékéig szakadt vissza.
14:25
Jelentősen erősödött a forint tegnap és ma is. Szerdán még nagy zuhanás volt a hazai deviza piacán, miután Brüsszel elkaszálta ismét a jegybanktörvényt és másik két vitatott ügyet. Azóta egyre többen veszik biztosra, hogy csúsznak az EU/IMF tárgyalások. Azóta azonban mind Orbán Viktor, mind a tárgyalásokat vezető Fellegi Tamás igyekezett hangsúlyozni, hogy továbbra is nagyon szeretnének megállapodni a nemzetközi szervezetekkel. A magyar sajtóban terjedni kezdett a hír, hogy a Reuters félreértette Nátrán Roland tegnap esti nyilatkozatát a Gazdasági Rádióban, ahol az NGM helyettes államtitkára azt mondta, hogy akár holnap leülnek tárgyalni. A hírügynökség ezt úgy értette, hogy holnap indulhat a tárgyalás. A Privátbankár szerint ugyanakkor ennek kicsi a valószínűsége, a forint gyakorlatilag ugyanabba a sávba állt vissza, ahonnan szerdán kiesett, így nem a mostani erősödés a rendkívüli, hanem a szerdai gyengülés. Az alábbi táblázatokon pontosan látszik, hogy az EUR/USD esésével csaknem párhuzamosan indult a forint erősödése is.
Közben tegnap sikeres volt a görög kötvénycsere-program, ami azóta láthatóan feledtet minden más hírt a piacokon. Az euró tegnap nagyot erősödött, ma már lassú lecsorgás látszik az euróövezeti deviza/amerikai dollár keresztárfolyamban. A befektetőket valószínűleg csak átmenetileg nyugtatja majd a görög megállapodás, ugyanis egyrészt messze nem oldották meg a problémát, másrészt ezzel előtérbe kerülhetnek olyan országok hasonló gondjai, mint Portugália, Olaszország és Spanyolország. Az euróövezeti állampapír-piacok napok óta nyugodtak, esnek a hozamok. A tőzsdék is felfelé vették az irányt és megállt a nyersanyag-árak esése. Az arany és olaj piacán azonban nincs rali, óvatosan csipegetnek a befektetők. Fontos piacmozgató hír érkezik nemsokára az Egyesült Államokból, átfogó adat jön a februári, nem mezőgazdasági ágazatok munkaerőpiacáról. Ez akár fordíthat is a hangulaton, ahogy a szokásos pénteki pozíciózárások is alakítják az árfolyamokat.