Az első pontban azt írják, nem szabad csak a spórolással foglalkozni, a pénzkereséssel is kell. Sok ember kuponokat gyűjt, kuporgatja a filléreket, szerényen él, de ebből sohasem gazdagszik meg. A gazdagok is spórolnak, okosan, de a bevételekre is nagy hangsúlyt fektetnek, többféle jövedelemforrást igyekeznek biztosítani maguknak.
Az egyik leghatékonyabb módja a pénz fialtatásának, ha befektetjük. Az rossz jel, ha még nem kezdted el, minél korábban kezdi valaki, annál többre megy. (Befektetés alatt valószínűleg nem bankbetétet és állampapírt értenek, az USA-ban nagy hagyománya van a részvényeknek – a szerk.)
Ne költekezz erőn felül
Rossz jel az is, ha valaki elégedett a sima fizetésével, órabérével. A gazdagok általában vagy teljesítménybérben dolgoznak, vagy saját magukat alkalmazzák vállalkozásukban. A sima, nyugalmas állások a középszerűségben tartják az átlagos dolgozót – teszik hozzá.
Az is rossz jel a gazdagodás szempontjából, ha valaki olyan dolgokat vásárol meg, amelyeket nem engedhet meg magának. Ha többet is keresel, ne érezd ezt kifogásnak, hogy többet is költsél. Legalábbis addig, amíg a befektetéseid, vállalkozásaid biztos és magas jövedelmet nem biztosítanak.
Nem jó út az sem, ha mások álmait valósítjuk meg – írják. A sikeres emberek általában imádják, amit csinálnak. Sokan mások, a szüleik, a munkaadójuk céljait valósítják meg, ami boldogtalanná teszi őket.
Először magadnak fizess
A sikertelenségre ítéltetett emberek jellemzője az is, ha ritkán lépnek ki a komfortzónájukból. A sikerhez, előrehaladáshoz bizonytalanságokat kell elviselni, amelyek kellemetlen érzéseket okoznak. A gazdagok sokszor a bizonytalanságban is jól, komfortosan érzik magukat.
Ha gazdag akarsz lenni, ne tégy úgy, mint a többi ember, akik először elköltik, amit akarnak, és utána teszik félre a maradékot, ha van egyáltalán. Először fizess saját magadnak, tegyél félre, és utána költsd a többit – javasolják. Végül azt írják, hogy rossz jel, ha valaki azt hiszi, a gazdagság csak kevés szerencsések kiváltsága – egy kapitalista országban, mint az USA, mindenki elérheti, ha értéket teremt mások számára.
A szegények és a gazdagok gondolkodásmódja közötti érdekes különbségekről itt írtunk.