Az ING Nyugdíjpénztár igazgatótanácsa 0 forintos magánnyugdíjpénztári minimum tagdíjról döntött, így a magánpénztár jelenlegi és leendő tagjaira a jövő évre javasolt 4000 forintos adomány mellett nem hárul egyéb fizetési teher pénztári tagságuk fenntartása érdekében. A pénztár ugyanakkor havi 4-8000 forint tagdíj befizetését javasolja tagjainak a magán-nyugdíjpénztári vagyon érdemi gyarapítása érdekében - hiszen a tagok által befizetett tagdíj 99,1 százaléka az egyéni számlákat növeli.
Dupla döntéskényszerben azok, akiknek megszűnik a pénztára
A Generali tavaly ősszel döntött arról, hogy beolvad a Dimenzióba, a Postás és az Évgyűrűk korábban döntött így, ők a korábbi VIT, vagyis a jelenlegi Pannónia Nyugdíjpénztárba olvadtak be. A végelszámolás mellett döntött korábban a Vasutas, a Honvéd, a Quaestor, és az Életút - nemrég jelentette be az Erste és az Aegon Magánnyugdíjpénztár, hogy szintén végelszámolással megszűnnek. |
Néhány napon belül a magánpénztári tagoknak újra dönteniük kell - de fogódzót nem nagyon kapnak sem az államtól, és a kasszák sem kapkodtak. 100 ezer tag maradt a magánnyugdíjpénztáraknál, de nemcsak az ő nyugdíjuk kérdéses. Sehol sincsenek még az egyéni számlák, a nyugdíjrendszerből pedig kikerült 3000 milliárd forint. Összállításunk a témában >> |
Az elmúlt hetekben több pénztár is jelezte, hogy végelszámolással megszűnik, jelenlegi tagjai így afelől dönthetnek, hogy pénztári vagyonukat mely pénztárba irányítsák át átlépésükkel, vagy visszatérnek-e az állami rendszerbe. Az ING ügyfélszolgálatán az elmúlt hetekben tapasztalható fokozott érdeklődés ennek megfelelően az utóbbi napokban még inkább megugrott.
Az ING szerint a tagok számára racionális döntés a pénztárban maradás, hiszen így megmarad egyéni magánnyugdíjpénztári számlájukon felhalmozott megtakarításuk, amely hozamokkal és további egyéni befizetésekkel is gyarapodhat, ugyanakkor a TB-nyugdíjra is jogosultságot szereznek.
Ha elegen maradnak, az ING is marad
Az ING Nyugdíjpénztár továbbra is elkötelezett a magyar magánnyugdíjpénztári rendszer mellett, és amennyiben kellő számú, a fenti befizetést vállaló tag marad a pénztárban, az ING a jelenlegi szabályozási feltételek mellett is a magánnyugdíjpénztári rendszer fennmaradásán és további sikeres működtetésén fog dolgozni. "Hiszünk abban, hogy szükség van olyan intézményre, mely biztosítja a tudatos nyugdíj-előtakarékosság lehetőségét, s várakozásaink szerint a jelenlegi tagok túlnyomó része is fenntartja pénztártagságát" - írja közleményében a társaság.