A svájci központú európai energetikai cégcsoport, a MET bejelentette, hogy belép a francia piacra lyoni székhelyű leányvállalatán, a MET France-on keresztül. Az Antargaz a MET-et bízta meg, hogy 2023. október elsejétől átvegye a villamosenergia- és földgázfogyasztói portfolióját.
A MET Csoport 14 európai országban van jelen leányvállalatai révén, és 30 ország gázpiacán folytat aktív kereskedelmi tevékenységet. Az integrált energiacég most tovább bővíti európai jelenlétét a MET France leányvállalat megalapításával.
A MET innovatív stratégiáját – amely lehetővé teszi az ügyfeleknek, hogy optimalizált eszközök segítségével maguk irányítsák az energiabüdzséjüket – a MET France újonnan kinevezett vezérigazgatója, Giovanni Caporale irányítja majd.
Lakatos Benjamin, a MET Csoport elnök-vezérigazgatója elmondta: „A franciaországi piacralépés új szakasz a vállalatunk növekedésében. A MET ma egyike a legdinamikusabban fejlődő európai energiacégeknek; mostani lépésünkkel fokozzuk a versenyt a francia energiapiacon, az ügyfeleknek személyre szabott ajánlatokat kínálva.”
Giovanni Caporale, a MET France vezérigazgatója hangsúlyozta: „A MET France segítségével a vállalkozók, a mikrovállalkozások és a KKV-k maximálisan kézben tudják tartani az energiaköltségvetésüket, és képesek kontrollálni a teljes energiabeszerzési folyamatot. Számunkra ez annyit jelent, hogy az ügyfelet helyezzük az ajánlatunk középpontjába.”
A MET France stratégiájának és ajánlatainak részleteit 2023 szeptemberében teszik közzé.
A svájci központú MET Csoport európai integrált energiavállalat, amelynek tevékenysége kiterjed a földgáz- és az árampiacra, valamint energetikai eszközök fejlesztésére és működtetésére. Leányvállalatai révén 13 országban van jelen, 27 ország gázpiacán és 22 nemzetközi kereskedési ponton aktív. A MET jelentős tapasztalattal bír a zöld (megújuló) és a rugalmassági (kiegyenlítő) energetikai eszközök üzemeltetésében, így a lehető legszélesebb körben támogatni tudja az energiaátmenetet. A cégcsoport konszolidált árbevétele 2022-ben 41,5 milliárd euró volt. A kereskedett gázmennyiség 109 milliárd köbméter volt, beleértve a tőzsdei határidős szerződéseket, míg a kereskedett árammennyiség 67 terawattóra (TWh), beleértve a tőzsdei határidős szerződéseket.