A játék a gyerekek számára a tanulás egyik legfontosabb módja, sőt, segít az önértékelésük fejlesztésében is. A játékhoz való jog annyira alapvető, hogy az ENSZ egyetemes gyermekjogként rögzíti.
A játék erősíti a koncentrációs képességet, fejleszti a nyelvi készségeket, az érzelmi intelligencia szabályozását, a kreativitást és az intellektuális érvelést is - írja a gyakorolj.hu. A jó játék ismérvei, hogy szórakoztató, spontán, önkéntes, aktív szerepvállalást igényel és nem kitűzött céllal történik. Fontos, hogy a szerepjáték is részét képezze.
1. Homokozás
A homokozás segít a gyerekeknek a természettudományos érdeklődés megalapozásában, az önbizalom és a test fejlesztésében. Ha egy kis pajtásukkal együtt homokoznak, akkor a játék szólhat a csapatmunkáról is.
2. Vízi játék
A vízben való játék lehetővé teszi, hogy a gyerekek biztonságos környezetben tapasztaljanak meg olyan alapélményeket, mint például a hangok vagy a testérzet változásai. Emellett fejleszti a fizikai erőt és a szem-kéz koordinációt is.
3. Gyurma
A gyurma óriási tanulási potenciált rejt magában. Nemcsak az ujjakat erősíti az íráshoz, hanem fejleszti a finommotoros mozgásokat, a kreativitást és a szem-kéz koordinációt is.
4. Jelmezek és szerepjáték
A gyerekek felfedezhetik magukban akár a későbbi orvost, állatorvost, űrhajóst, szakácsot vagy színészt is. A jelmezek segítenek megérteni a felnőtt világot, szerepeket és érdeklődési köröket.
5. Babák és figurák
A minifigurák és babák formájában megjelenő karakterek lehetővé teszik, hogy a gyerekek fejlesszék társas készségeiket és képzelőerejüket. Emellett segítenek az érzéseik kifejezésében is.
Köszönjük fenti cikket a Családi hírek, a Családi világ, Fejér megye portál, Gödi témák, Frisssfm.hu, Yourday, 3600.hu, 8300.hu és Ingatlanpress szerkesztőségének