2015 májusában a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 1,9, a belföldi vendégeké 6,1%-kal nőtt az egy évvel korábbi szinthez képest. A kereskedelmi szálláshelyek vendégéjszakákban mért vendégforgalma összességében 3,8%-kal bővült. A szálláshelyek bruttó árbevétele 5,5%-kal emelkedett - tájékoztatott legfrissebb adatai alapján a Központi Statisztikai Hivatal.
A külföldi vendégek száma 4,1, az általuk eltöltött vendégéjszakáké (1 millió 221 ezer) 1,9%-kal nőtt. A külföldi vendég-éjszakák száma a kilenc turisztikai régióból ötben csökkent. A májusi vendégforgalom nagysága alapján a legjelentősebb küldő országok többségéből nőtt a kereslet.
Az Ausztriából, az Egyesült Királyságból, az Egyesült Államokból és a Németországból érkező forgalom 19, 11, 2,0, illetve 1,1%-kal gyarapodott, a Csehországból érkező forgalom stagnált, míg az orosz turisták 22%-kal kevesebb vendégéjszakát vettek igénybe.
A belföldi vendégek száma 7,4, az általuk eltöltött éjszakáké (1 millió 26 ezer) 6,1%-kal nőtt. A belföldivendég-éjszakák alapján mért vendégforgalom a kilenc turisztikai régióból hétben nőtt. A szállodák szobakihasználtsága átlagosan 0,9 százalékponttal emelkedett, 56,2%-os volt.
A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele (33 milliárd forint) 5,5%-kal volt több. Ezen belül a szállásdíjbevételé (20 milliárd forint) 7,4%-kal növekedett, a vendéglátásé (7 milliárd forint) stagnált, az egyéb bevételeké (7 milliárd forint) 5,8%-kal emelkedett.
Széchenyi Pihenőkártyával a kártyatulajdonosok 6,6%-kal többet költöttek.
Az előző év azonos időszakához képest a külföldiek esetében a vendégéjszakák száma 4,7, a belföldieknél 7,5%-kal nőtt. A szálláshelyek 6,0%-kal többet, összesen 7 millió 936 ezer vendégéjszakát regisztráltak. A külföldi vendégek 4 millió 242 ezer, a belföldi vendégek 3 millió 694 ezer vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A szállodák szobakihasználtsága átlagosan 2,1 százalékponttal emelkedett, 47,3%-os volt. A kereskedelmi szálláshelyek folyó áron összesen 8,8%-kal több, 123 milliárd forint bruttó árbevételt értek el. A SZÉP-kártya felhasználási értéke kismértékben nőtt, összesen 5 milliárd 375 millió forintot költöttek ezzel a fizetési lehetőséggel.