Az öltözködési elvárások munkahelyenként eltérőket lehetnek
Ahány ház, annyi szokás? És akány munkahely, annyi öltözködési elvárás? Ha ez így nem is teljesen igaz, de az tény, hogy eltérhetnek ezek a követelmények az egyes munkahelyek esetén.
Manapság számos állás közül választhatunk, elég ha megnézzük a SzolnokAllas kínálatát. Minden állás és minden munkahely más. A munkáltatók meghatározzák a saját öltözködési követelményeiket, melyeknek a munkatársaiknak meg kell felelniük.
Ha egy állásinterjúra készülünk, akkor érdemes megtudnunk előre, hogy az adott cégnél milyen szabályoknak kell megfelelniük a munkavállalóknak. Így megtudhatjuk, hogy van-e valamilyen speciális dress code náluk, amit követni kell.
Például vannak kifejezetten formális területek, mint a pénzügyi, biztosítói, jogi szektor, ahol a business casual vagy a formális öltözék a követelmény. Ezzel szemben számos kreatív pozíció van, melyeknél az öltözködésnek is szabad utat engednek, mert ez is az önkifejezés egy formája. Egy ilyen állásinterjú esetén a legjobb amit tehetünk, hogy az öltözékünk tükrözi a személyiségünket.
Öltözködési alapszabályok állásinterjúra
Bármilyen állásinterjúról is legyen szó (formális és kreatív területen egyaránt) alapszabály, hogy a hétköznapinál csinosabb, de mégis visszafogott öltözékben kell érkeznünk. Ne legyen rajtunk a ruha túl feszes, és kerüljük a mélyen dekoltált felsőket is. De a nagyon rövid szoknya és a hivalkodó színek éppígy nem valók egy állásinterjúra.
Ha business casual vagy formális outfit az elvárás, akkor vegyünk fel egy visszafogottabb, zárt orrú magassarkút, harisnyát és egy elegáns szoknyát. Felülre pedig ing és blézer lesz a megfelelő kombináció.
Egy kreatívabb munkakör interjúján pedig megfelelő egy sötét színű farmer, ügyelve arra, hogy ne koptatott és szakadt legyen. Emellé mehet egy csinos cipő és egy ing.
Mi a helyzet a kiegészítőkkel?
Számos mutatós kiegészítőt lehet ma már kapni, de nem mind illik egy állásinterjúra. Érdemes ezekre is odafigyelni. Alapszabály, hogy ne legyenek túl nagyok, színesek és túl sokat se viseljünk magunkon!
A napszemüveget és a kalapot még kreatív állások esetén is felejtsük el, bármennyire minőségi kiegészítőkről is van szó. Ha mindenképp szükségünk van rá az odaút során, akkor is vegyük le és tegyük el a napszemüvegünket még az interjú megkezdése előtt.
Mint látható, több tippel is tudtunk szolgálni, hogy mire érdemes odafigyelni egy állásinterjú során. Nem mindegy, hogy milyen típusú állásra jelentkezünk, és az sem, hogy milyen céghez. Ha a fentieket betartjuk, akkor azzal saját önbizalmunkat is növelhetjük. Az interjú alatt sem kell a kinézetünk miatt aggódni, helyette koncentrálhatunk a beszélgetésre.