Alacsony a vásárlási kedv
Korábban ugyanis a kínaiak Hongkongban bonyolították a luxusvásárlásaik döntő részét, azóta azonban inkább Párizsban és Tokióban szerzik be a Louis Vuitton táskákat és egyéb prémium kategóriás kiegészítőiket. Ez a kiskereskedelem teljesítményén is nyomot hagyott, az elmúlt 16 hónapban folyamatosan csökkent az eladások mértéke Hongkongban, csak az idei első félévben pedig 11 százalékkal kevesebbet vásároltak. Emellett a turisták száma is csökken, ami szintén lefelé húzza az eladási rátát.
A Time Square bevásárlóközpont Hongkongban. Image credit: saiko3p / 123RF Stock Photo |
Kinder tojás felnőtteknek?
A nagy márkák így kénytelenek valamilyen más módon megragadni a vásárlók figyelmét, mivel a nagy, statikus üzletekbe nem tért már be a kutya sem. Ekkor jöttek a képbe a felbukkanó kis standok, amik meglepetésszerűen tűnnek fel a város különböző plázáiban, ahol személyre szabott vagy limitált kiadású termékekkel csábítják oda az embereket.
Az ötlet úgy tűnik, működik: a Nutella mellett a Nike is sikerrel növelte az eladásait a régióban, a kihelyezett standokat üzemeltető vállalatok mind 40 százalék körüli növekedésről számoltak be. A különleges ajánlatok mellett különböző közösségi programokat is szerveznek, például reggeli jógaórát, játékos vetélkedőket (például kosármeccset) vagy hírességeket hívnak meg, akik a fellépéssel népszerűsítik a terméket.