Tavaly összesen 103 százalékkal több élelmiszert tudott jótékony célokra felajánlani a cég, az emberi fogyasztásra alkalmas 10 536 tonna élelmiszerből 6948 tonnát juttattak el rászorulókhoz és 351 tonnát használtak fel állati takarmányként, ami azt jelenti, hogy Magyarországon a fogyasztásra alkalmas élelmiszerfelesleg 66 százalékát hasznosították élelmiszeradományként. Emellett az áruházlánc 2017-ben több mint 5500 tonna, a működése során keletkezett hulladékot adott át Magyarországon, melyet biogáz, valamint biodízel üzemanyag előállítására használtak fel.
Attól, hogy csúf, még semmi baja!
Az élelmiszerek kidobása mögött sokszor az áll, hogy a tökéletlen zöldséget-gyümölcsöt a szállítók nem küldik tovább a boltba, mivel úgy vélik, hogy a vásárlók nem szívesen viszik haza azokat, így ezek menthetetlenül kárba vesznek. A Tesco ezért vezette be tavaly a Perfectly Imperfect kínálatot, amivel a szállítóinak segít csökkenteni az élelmiszer-hulladékot.
A kezdeményezés keretében olyan, esztétikailag nem tökéletes, ám minőségüket tekintve kifogástalan zöldségeket és gyümölcsöket juttat el vásárlóihoz, amelyek a termelőknél kidobásra lettek volna ítélve, ezeket jellemzően egy külön jelölt ládában találjuk meg a zöldségosztályon.
Miért nem adják az éhezőknek, szegényeknek?Bár a hústermékek egy része itt még fogyasztásra alkalmas volt, így minden alkalommal, amikor a hatóság több tonna ismeretlen eredetű élelmiszert semmisít meg, felhördül az internet népe: miért nem adták inkább a szegényeknek vagy legalább az állatoknak a zöldséget, gyümölcsöt? Pedig a kérdés inkább az: ki vállalná annak kockázatát, hogy rászoruló gyerekek vagy épp wombatkölykök betegedjenek meg? Korábbi cikkünket itt olvashatod. >>> |