Hírek
Cikkek Olcsó a budapesti élet a menedzsereknek 
Privátbankár.hu | 2010. június 16. 07:26
Budapest még régiós összehasonlításban is olcsónak számít az itt dolgozó külföldi menedzserek számára - írta szerdai számában a Világgazdaság az EAC nemzetközi HR-tanácsadó cég legfrissebb felmérésére hivatkozva. A lap közlése szerint globális összehasonlításban Tokió a legdrágább, Európában pedig főleg az euróövezeten kívüli, az északi és svájci városok kerülnek sokba, elsősorban a lokális fizetőeszköz erősödése miatt.     Budapestet a megélhetési költségek tekintetében ugyanakkor nemcsak a nyugati, de még az olyan régiós vetélytársak is megelőzik, mint Pozsony és Prága - írta a lap.Világgazdaság
Cikkek Tábornokok is benne voltak a honvédelmi visszaélésekben? 
Privátbankár.hu | 2010. június 16. 07:08
A katonai felső vezetés újabb tagjai, így tábornokok felelősségre vonása is valószínűsíthető a Honvédelmi Minisztériumnál kirobbant visszaélés-sorozattal összefüggésben - írta szerdai számában a Magyar Nemzet a tárca vezetéséhez közel álló forrásokra hivatkozva. Mint írták, információik szerint a Katonai Biztonsági Hivatal jelenleg is azon van, hogy az igen szövevényes - ahogy a lapnak nyilatkozó, pontosan meg nem nevezett magas beosztású forrás fogalmazott - "maffiajellegű" hálózat tagjainak működését feltárják. A Honvédelmi Minisztériumban és a tárcához tartozó háttérintézmények több vezetője ellen is büntetőeljárás indult korrupció gyanúja miatt, többen - köztük tábornoki rangban levő személyek - előzetes letartóztatásban vannak - idézte fel a lap. A Honvédelmi Minisztérium kedden azt közölte, hogy azonnali hatállyal ismét felmentett egy vesztegetés gyanújába keveredett tábornokot Hende Csaba, honvédelmi miniszter. A tábornok beosztásából való felmentésével egy időben Hende Csaba ismét megerősítette, hogy az új honvédelmi vezetés teljesen felszámolja a Magyar Honvédségnél a szocialista kormányzások idején kialakult korrupciós hálót.     A közleményben emlékeztettek a honvédelmi miniszter korábbi kijelentésére, miszerint a Magyar Honvédség megújulásához elengedhetetlen, hogy mindazokat eltávolítsák, akik személyükben váltak méltatlanná az egyenruhához és szégyent hoztak a Magyar Honvédség becsülettel helyt álló katonáira és civil alkalmazottaira. A Budapesti Katonai Ügyészségre gyanúsítottként berendelt fontos beosztásban dolgozó magas rangú katonai vezető a számonkérés során beismerő vallomást tett - tették hozzá a közleményben. Hende Csaba június elsején sajtótájékoztatón a szakmai és morális válsággal indokolta a Honvédelmi Minisztérium és  a Magyar Honvédség vezetésében általa kezdeményezett, személyi változásokat. A honvédelmi miniszter bejelentette, hogy június 5-ével kezdeményezi a köztársasági elnöknél Tömböl László vezérezredes, a HM Honvéd Vezérkar főnökének felmentését; Hazuga Károly altábornagy, vezérkarfőnök-helyettest június 1-jén mentette fel, ahogy Szilvásy Istvánt, a HM Állami  Egészségügyi Központ főigazgatóját is. Madarász Károly altábornagynak, a Katonai Felderítő Hivatal (KHF) főigazgatójának és Kovácsics Ferenc altábornagynak, a Magyar Honvédség Katonai Biztonsági Hivatal (MH KBH) főigazgatójának felmentését szintén június 5-i hatállyal kezdeményezte a szakminiszter a kormányfőnél. Hende Csaba június 1-jei hatállyal felmentette beosztásából Hamar Ferencet és Tarján István dandártábornokot, a KBH  főigazgató-helyetteseit. MTI, Magyar Nemzet
Cikkek 343 forintért tankolhatjuk a benzint 
Privátbankár.hu | 2010. június 16. 07:00
Újabb idei, illetve történelmi csúcsot értek el szerdán az üzemanyagárak azzal, hogy a Mol Nyrt. emelte a gázolaj és a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát is
Cikkek Hét vezető már távozott 
Privátbankár.hu | 2010. június 16. 06:52
Az Orbán-kormány május 29-i megalakulása óta hét állami intézmény élén történt változás; a többség lemondott posztjáról
Cikkek Egy revizor nem revizor 
Privátbankár.hu | 2010. június 16. 06:05
Az adóellenőrök - akik mindig párban érkeznek - helyszíni vizsgálatok során sem eljárási illetéket, sem helyszínen fizetendő bírságot nem szabnak ki
Cikkek 4-500 évente fordul elő ekkora árvíz 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 18:10
Az árvízi védekezéshez eddig több mint nyolcmillió homokzsákot használtak fel, ezek többségét a Sajó, a Hernád és a Bódva mentén
Cikkek Nem ütötték ki a görögök az eurót - erősödött a forint 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 17:46
Kissé erősödött a forint kedden délután: az eurót 279,01 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben öt óra után, szemben a reggeli 280,34 és a hétfő délutáni 279,58 forinttal. A dollárt 226,41 forinton jegyezték 1,2319 dolláros euró jegyzés mellett. Hétfőn délután a dollár 228,46 forint, az euró 1,2244 dollár volt. Az euró viszonylag stabil, tartja a hétvégén és hétfőn elért árfolyamát a dollárral szemben a görög szuverén adósságbesorolás Moody´s általi visszaminősítése ellenére is. Az euró az elmúlt hét végén és a hét elején közölt gazdasági fellendülésre utaló makrogazdasági adatoknak köszönhetően tett szert lendületre. Először a kínai export adatok cáfoltak rá arra az aggodalomra, hogy az euróövezeti pénzügyi válság rendezésére hozott intézkedések globális szinten fékezhetik a gazdasági fellendülést, majd hétfőn az euróövezet áprilisi ipari termelése okozott meglepetést a várnál lényegesen kedvezőbb adatokkal. A svájci frank jegyzése 200,33 forint 200,87 forint után, 100 japán jent 248,41 forinton jegyeztek 248,65 forint után. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek Átlagfizetés: hol lehet a legjobban keresni? 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 17:44
Oroszlányban 100 ezerrel forinttal több az átlagos bruttó fizetés, mint Bonyhádon - oda megyünk lakni, ahol többet kapni?
Cikkek Uborkaszezon a tőzsdén 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 17:39
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 16,43 pontos, 0,08 százalékos csökkenéssel, 21.456,23 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 9,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője egyértelműen pozitív hangulatról számolt be a keddi tőzsdenap kapcsán.  Mint mondta, a nemzetközi hangulattal haladt felfelé a kereskedés, a nap elején volt egy kis megtorpanás, de a pozitív hangulat kitartott. Ezt az üzletkötő a pozitív amerikai hangulattal és az erősödő euró/dollár árfolyammal magyarázta. A záráskor 1,2466 euró/dollár árfolyam meg fogja érinteni az 50 napos mozgó átlagot és 1,24-1,25-re emelkedhet, amennyiben nem kerülnek elő újabb negatív hírek Görögországról, illetve máshonnét. Ez esetben tovább tarthat a pozitív hangulat, amely egyébként teljesen indokolatlan, a részvények túlárazottak - mondta a kereskedő. Rózsa Balázs, az OTP Bank Nyrt. tőzsdei műveletek osztályvezetője az alacsony forgalomra hívta fel a figyelmet. Az OTP emelkedni tudott, de a forgalom nem volt számottevő, a Richter szintén alacsony forgalom mellett esett - elemezte a szakértő. "Kedden iránykeresés volt inkább, illetve egyfajta érdektelenség jellemezte a Budapesti Értéktőzsdét. Kezd ugyan kibontakozni egyfajta irány, az euró/dollár árfolyam elindult felfelé, a tengerentúli indexek nagyobb pluszban vannak, a továbbiakat az ázsiai irány és az amerikai zárás fogja meghatározni" - vélekedett Rózsa Balázs. Az elemző ugyanakkor azt gondolja, hogy a következő napokban nem fog egyértelmű trend kibontakozni. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI
Deviza / Áru Hatalmas olajmezőt találtak Iránban 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 16:54
Iránban 30 milliárd hordónak megfelelő nagyságú kőolajkincset rejtő mezőt fedeztek fel az ország délnyugati részén, az iraki határ térségében
Cikkek Vesztegetéssel gyanúsítják Wieszt Jánost 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 16:40
Hivatalos személy által elkövetett vesztegetéssel gyanúsította meg Wieszt János volt újbudai MSZP-s politikust a Budapesti Nyomozó Ügyészség kedden. Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője az MTI-nek elmondta: a férfit reggel őrizetbe vették, majd a lakásán és egy másik ingatlanban is házkutatást tartottak. Ezt követően gyanúsítottként hallgatták ki hivatalos személy által elkövetett vesztegetés megalapozott gyanúja miatt. A gyanúsított panaszt jelentett be az őrizetbe vétel, a gyanúsítás és a házkutatás ellen is, és tagadta a bűncselekmény elkövetését. Az ügyészség indítványozza a gyanúsított előzetes letartóztatásának elrendelését. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) vesztegetés gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen indított eljárást azzal kapcsolatban, hogy a Fidesz XI. kerületi szervezete hatalommal visszaélés gyanúja miatt feljelentette Wieszt Jánost. A Fidesz helyi szervezete szerint Wieszt János kétmillió forint csúszópénzt fogadott el, amit egy titokban készített videofelvétel tanúsít; a bemutatott felvételen az látszik, hogy a szocialista politikus, aki a XI. kerületi önkormányzat vagyongazdálkodási bizottságának is az elnöke, egy borítékot vesz át. Sajtóinformációk szerint a videó 2007-ben, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarában készült. Wieszt, aki akkoriban a kamara főtitkára is volt, a testület budai épületében fogadott egy ügyfelet. A felvételt a vállalkozó készítette. A pénz átvételekor egy önkormányzati üzlethelyiség eladásáról van szó. A csúszópénz elfogadásával megvádolt Wieszt János ártatlannak és egyben politikai áldozatnak tartja magát. Bejelentette, hogy kezdeményezi MSZP-s párttagságának felfüggesztését, ám önkormányzati képviselői mandátumáról és az általa viselt tisztségekről nem mond le, mivel ezzel - szerinte - azt a hamis látszatot keltené, hogy elismeri a bűnösségét. Bár a nyomozást a rendőrség indította, a BRFK a büntetőeljárást a múlt héten átadta a Budapesti Nyomozó Ügyészségnek. MTI
Cikkek Jön az olcsóbb áram - mennyit spórolhatunk? 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 16:24
Csökken az áram végfelhasználói ára július elsején, szolgáltatónként eltérő - 1,5 és 5,8 százalék közötti - mértékben az átlagos fogyasztású háztartásokban
Cikkek Milliós közbeszerzési bírság a BKV-nak 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 16:22
Jogos érdeksérelem nélkül módosította a BKV az étkezési jegyekre kiírt tenderen kötött szerződést, ezért a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) egymillió forintra bírságolta - a határozat a Közbeszerzések Tanácsa honlapján jelent meg. A Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) Zrt. még 2004 októberében írt ki nyílt közbeszerzést évi 500 millió forint értékű étkezési utalvány beszerzésére, 4+4 évre. A tendert a CBA Kereskedelmi Kft. nyerte meg, amellyel a szerződést az év decemberében meg is kötötte a BKV. A szerződésben 12.500 fővel és havi 3.500 forint értékű jeggyel kalkuláltak, kikötve, hogy ha változnak az adószabályok, akkor a szerződést is módosítják. Ez év márciusában úgy módosították a szerződést, hogy a jegyek meleg étkezésre is legyenek alkalmasak, a személyenkénti havi melegétkezési jegyérték pedig - a kollektív szerződés módosítása miatt - 6.000 forintra növekszik. Amikor áprilisban a szerződés módosítása megjelent a Közbeszerzési Értesítőben, egy közérdekű bejelentés alapján a Közbeszerzések Tanácsa elnöke jogorvoslatot kezdeményezett a Közbeszerzési Döntőbizottságnál. A KDB megállapította, hogy a közbeszerzésen megkötött szerződést csak előre nem látható olyan ok miatt lehet módosítani, amely valamelyik fél jogos érdekét sérti. Ebben az esetben pedig a BKV kollektív szerződésének a módosítása hozta magával a szerződés megváltoztatását. A módosítás igénye a BKV érdekkörében merült fel, így egyik fél oldalán sem merült fel jogos érdeksérelem, így nem módosíthatták volna a szerződést. A jogsértés miatt 1 millió forint bírságot szabott ki a KDB. MTI
Cikkek Lesújtott a PSZÁF: újabb 2 bírság 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 16:13
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete a korábban indított piacfelügyeleti eljárásában vizsgált pénzügyi vállalkozások közül újabb két intézménnyel szemben szabott ki bírságot. Az Általános Hitel és Finanszírozási Zrt-t a Felügyelet 1,8 millió forint, a Magyar Ingatlanhitel Zrt-t 2 millió forint bírsággal sújtotta, miután a társaságok belső szabályzataiban, valamint belső ellenőrzési rendszerében számos hiányosságot tárt fel. A Felügyelet határozataiban rövid határidőt szabva kötelezte a két társaságot, hogy a hiányosságokat szüntessék meg, belső ellenőrzésüket erősítsék meg és mindezek teljesítését igazolják a Felügyelet felé. A Felügyelet a bírság kiszabása mellett az Általános Hitel és Finanszírozási Zrt-vel szemben 2010. június 14-én közérdekű keresetet nyújtott be a Fővárosi Bírósághoz, amellyel az érintett fogyasztók nevében támadja a társaság által alkalmazott általános szerződési feltételek egyes kikötéseit. A benyújtott keresetben a Felügyelet a társaság olyan szerződéses kikötéseit kifogásolja, mint az indokolatlanul és egyoldalúan kikötött elállási és felmondási jog; az opciós jog 5 éven túli kötelező meghosszabbítása; az adós jogszabály által biztosított jogairól való általános érvényű és előzetes lemondásra kötelezése; a biztosítékok halmozott kikötése és ügyfelek hátrányára történő érvényesítése, illetve egyes díjak kiszabásának módja és mértéke. A Felügyelet által megbírságolt másik társaság, a Magyar Ingatlanhitel Zrt.- esetében is hasonló tartalmú közérdekű-keresetindítás áll előkészítés alatt. A Felügyelet célja a közérdekű keresetekkel, hogy a jog és a nyilvánosság erejével segítse a fogyasztók érdekeinek védelmét a pénzügyi piacokon - olvasható a PSZÁF közleményében.  Privátbankár
Cikkek Dávid Ibolyának kihívója akadt 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 15:56
Versenybe száll a Magyar Demokrata Fórum (MDF) elnöki posztjáért Nagy Tamás Győr-Moson-Sopron megyei elnök. A politikus az MTI-vel kedden azt közölte: több megye jelölését fogadja el ezzel. Hozzátette, hogy csütörtökön hozza nyilvánosságra programját. A parlamentből az idei választások eredményeképpen kiesett MDF országos gyűlése vasárnap dönt arról, ki legyen a párt elnöke, miután Dávid Ibolya a második forduló éjszakáján bejelentette lemondását. MTI
Cikkek Vészfék: továbbra sem megy az új autó 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 15:37
Májusban már az egymást követő második hónapban csökkent az új autók eladása az Európai Unióban, ráadásul nagyobb ütemben, mint áprilisban
Cikkek Feltöltés: hat hónapot kapott a TIR Biztosító 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 14:20
A minimális biztonsági tőke nagyságáig, legfeljebb fél év alatt kell feltöltenie a TIR Biztosító Egyesületnek a szavatoló tőkéjét - a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) határozata a hatóság honlapján jelent meg. A feltöltendő összeg minimális, de a felügyeletnek határozatot kellet hoznia a hiány rendezéséről - mondta Binder István a PSZÁF szóvivője. A TIR-nek 30 napon belül - ütemezést tartalmazó - pénzügyi tervet kell benyújtania a felügyelethez. A TIR már nem köt kötelező gépjármű felelősségbiztosítási szerződést, ezért a tevékenysége leszűkült. A múlt évet 711 millió forint díjbevétellel zárta, ezzel a piaci szereplők listáján az utolsó előtti volt a rangsorban. Az idei első negyedévi 115 milliós díjbevétellel pedig már az utolsó helyen áll.  
Cikkek Menekül a pénz Görögországból 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 13:55
Egyre több pénzt menekítenek Görögországból külföldre az államcsőd miatti aggodalmak hatására. 4 hónap alatt 18,5 milliárd euró áramlott ki az országból
Biztosítás Megint pusztított a vihar 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 13:42
Hétfő délután újabb pusztítást okozott a vihar három megyében, akadt település, ahol egy egész utcányi lakóház tetejét vitte el az orkán
Cikkek Lemondott az NHH elnöke 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 13:31
Miután a kormány megalakulásával megteremtődtek a média- és hírközlés világában tervezett intézményi, strukturális változtatások feltételei, dr. Rozgonyi Krisztina, a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) Tanácsának elnöke a mai napon írásban felajánlotta a lemondását a miniszterelnöknek. A lemondást Orbán Viktor miniszterelnök 2010. június 30-i hatállyal elfogadta - olvasható az NHH szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. Dr. Rozgonyi Krisztina elnöki kinevezését megelőzően az NHH Tanácsának alelnöki tisztjét látta el, korábban pedig a testület tagja volt. Mind alelnöki, mind elnöki kinevezése 2013. december 31-ig szólt. Az NHH elnöke kinevezésekor hangsúlyozta, hogy a hírközlési piac szabályozásáért és felügyeletéért felelős kormányhivatal vezetése során célja a sikeres intézményi működés és a szakmai munka biztosítása - olvasható a közleményben. Dr. Rozgonyi Krisztina utódlásáról később döntenek. „Az NHH irányításom alatt éppúgy, mint 2004-es belépésem óta mindvégig megőrizte szakmai függetlenségét, hírnevét és az egyik példamutató intézménye maradt a magyarországi szabályozói szektornak. Elégedetten távozom, és a következő hetekben mindent megteszek annak érdekében, hogy a digitális átállás irányításában, az újgenerációs hálózatok valamint szolgáltatások piacra lépését és elterjedését célzó szabályozási gyakorlat kialakításában, illetve az NHH által szabályozott területeken az ellenőrzési munkában a lehető legkisebb fennakadás se legyen" - mondta Rozgonyi Krisztina.  Privátbankár
Cikkek Gazdaságpolitika: meg van kötve a kormány keze? 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 13:21
A GKI Gazdaságkutató Zrt. új előrejelzése szerint a magyar gazdaság az idén egy százalékkal nő, a GDP-arányos államháztartási hiány 4 százalék lesz. Az év végére 4 százalékra csökkenhet az infláció, a foglalkoztatási helyzet tovább romlik. Az elemzés szerint az akcióterv szükséges, több elemében helyes irányú, de nem bizonyosan elégséges reagálás a létrejött helyzetre
Cikkek Tűzijáték-tragédia: 300 millióra rúghat a kártérítés 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 13:02
A kormány kedden megkezdi a tárgyalásokat a 2006. augusztus 20-i tűzijáték-tragédia áldozataival és ezzel a kártalanítás is elkezdődik - jelentette be Gulyás Gergely fideszes országgyűlési képviselő budapesti sajtótájékoztatóján. Közölte: bíznak abban, hogy augusztus 20-ig a kártérítési követelések teljes kifizetése megtörténik.  Gulyás Gergely kérdésre elmondta: becsléseik szerint ehhez mintegy 300 millió forintra lesz szükség. MTI
Cikkek Zuhant a német hangulatmutató 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 12:22
Gyengült az euró és hanyatlott a vezető német tőzsdemutató kedden délelőtt arra a hírre, hogy Németországban zuhant a ZEW gazdaságkutató intézet júniusi üzleti hangulatmutatója: a német gazdaság meghatározó szereplőinek hat hónapra előretekintő várakozásait tükröző konjunktúraindex 28,7 pontra esett a májusi 45,8 pontról. Ez a legnagyobb csökkenés 2008 október óta. Elemzők 42,5 pontot vártak.  A mutató már májusban is csökkent, 7,2 ponttal az áprilisi 53,0 pontról.    "Az adat azt mutatja, hogy mennyire törékeny még a fellendülés Németországban" - kommentálta a jelentést a Wolfgang Franz, a ZEW elnöke.    Elemzők arra mutattak rá, hogy a hangulatot elsősorban az európai adósságválsággal és az állami kiadások megnyirbálásával kapcsolatos aggodalmak rontották, valamint azok az eddig rendre cáfolt híresztelések, hogy Spanyolország is támogatásra szorulhat tetemes adóssága miatt. Ugyanakkor azt is jelezték, hogy nincs ok a pánikra, mivel a német gazdaság erős, a legfontosabb makrogazdasági mutatók jók, az ipar kifejezetten jó formában van a téli egy helyben toporgás után. Erre utalhat, hogy a jelenlegi helyzet megítélése javult: mínusz 7,9 pontra mínusz 21,6 pontról, miközben elemzők mínusz 15,0 pontot vártak. A ZEW mutató 279 elemző és befektető megkérdezése alapján készült május 31. és június 14. között.MTI
Cikkek Megugrottak a görög törlesztésbiztosítási díjak 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 12:07
Jelentősen emelkedett a keddi londoni kereskedésben a görög adósságtörlesztés leállásának kockázatára köthető biztosítási tranzakciók díjszabása, miután a Moody´s Investors Service hitelminősítő előző este az elsőrendű sávból meredek osztályzatrontással egyenesen a befektetésre már nem ajánlott kategóriába sorolta át a görög államkötvényeket. A legnagyobb londoni adósságpiaci adatszolgáltató csoport, a CMA DataVision szakelemzői kedden az MTI kérdésére elmondták: a görög államadósság-törlesztési kockázat biztosítására kínált hitelpiaci származékos csereügyletek (credit default swaps, CDS) árazása az aznapi londoni kereskedésben 800 bázispont közvetlen közelében mozgott a 755,4 bázispontos előző záró után. A görög CDS-díjszabás magával húzta a kelet-európai árazásokat is, jóllehet ezek sokkal kisebb mértékben drágultak. A CMA adatai szerint a magyar CDS-ügyletek díja kedden 313,6 bázispontról 321 bázispontra, a cseh tranzakcióké 100,2-ről 103-ra, a lengyel törlesztésbiztosítási árazás 140,9-ről 146 közelébe emelkedett.MTI
Cikkek Az uniós pénzek felét már elköltöttük 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 11:47
A 2007 és 2013 közötti időszakban hazánk számára elérhető közel 8000 milliárd forint EU-s fejlesztési forrás 54%-át kötötte le az ország
Karrier Eljött a feltöltődés hónapja 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 11:26
Újra itt a nyár, a szünidő és nyaralások ideje! A szabadság alatt is figyeljünk oda családunk táplálkozására, a rendszerességre és a változatosságra
Utazás 126 ezer forintból nyaralunk 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 10:44
Tovább nőtt a belföldi úti célok népszerűsége Magyarországon, az idén ismét a Balaton és Horvátország a "sláger" - derül ki a Magyar Turizmus Zrt. által készített felmérésből
KKV Sokkal olcsóbb a gyümölcs és a disznó 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 09:46
Az agrártermékek termelőiár-szintje 2010 áprilisában 5,7%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest - közölte a KSH.
Cikkek Lehet még jószomszédi viszony Szlovákiával 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 09:21
Bár a kormány és ellenzék közötti erőviszonyok nem változtak meg jelentősen, kormányváltásra kerülhet sor Szlovákiában a parlamenti választások következtében
Cikkek A halláskárosodás nehezíti a beszédet 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 09:05
Az iskoláskor eléréséig 20 gyermekből egynél tapasztalható az egyik fület érintő halláscsökkenés - derül ki egy friss felmérésből
Cikkek Egész falvakat tarolt le a hétfői vihar 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 08:51
Csaknem 2300 lakóház és mintegy száz önkormányzati tulajdonú épület rongálódott meg a hétfő délutáni viharban Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében - közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság vezetője kedden az MTI-vel. Pernyák Sándor tűzoltó ezredes elmondta: az eddigi bejelentések alapján 54 településen regisztráltak károkat. Hozzátette: 94 ember ideiglenes elhelyezését kellett megoldani, mivel néhány épület lakhatatlanná vált.     Az elektromos hálózat tönkrement, 33 településen nincs áramszolgáltatás - közölte az ezredes. A borsodi egységekkel megerősített szabolcsi tűzoltók azon dolgoznak, hogy helyreállítsák az érintett településeken az áramszolgáltatást és az ivóvízellátást. Az óriási vihar fákat csavart ki és utakat zárt el, számos településen tönkretette az elektromos hálózatot, háztetőket sodort el. Balkányban, Szakolyban, Nyírbátorban és Geszteréden a legsúlyosabb a helyzet. Több száz épület rongálódott meg Hajdú-Bihar megyében a hétfői orkánszerű viharban, a legtöbb Hajdúböszörményben, Hajdúhadházon, Hortobágyon és Tégláson - közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság vezetője kedden. Mándi László mérnök ezredes tájékoztatása szerint az önkormányzatokkal közös kárfelmérés most is tart, várhatóan délre derül ki, hogy pontosan hány ház sérült meg az érintett településeken. Jelenleg a rengeteg kidőlt fát távolítják el az utakról, épületekről, kerítésekről, a helyieken kívül a hajdúszoboszlói, a berettyóújfalui, a püspökladányi, a hajdúnánási és a debreceni tűzoltók is segítenek. Utóbbiaknak a helyszínre vezényelték a magasból történő mentésre alkalmas eszközét is - tette hozzá a parancsnok. Mándi László tájékoztatása szerint sok elektromos vezeték leszakadt a viharban. A lakosság figyelmét hangosbemondókon keresztül hívták fel az áram alatt lévő, lelógó vezetékek veszélyeire. Elmondta azt is, hogy az áramszolgáltató előbb a külterületeken a közép- és magas feszültségű hálózat meghibásodásait állította helyre, jelenleg pedig a településeken dolgozik. A viharban Téglás és Hajdúböszörmény egy-egy térsége maradt áram nélkül. MTI
Cikkek Miniszteri kézbe került az energiaár 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 08:50
Ismét hatósági áras lesz a lakossági és a kisfogyasztói energia, és még egy évig a hatósági áras gázpiacon vásárolhatnak földgázt a távhőtermelők
Cikkek Hatalmasat behúzott a Moody´s Görögországnak 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 08:43
Meredek visszaminősítéssel a befektetésre ajánlott fokozat alá sorolta vissza Görögország adósosztályzatait hétfőn a Moody"s Investors Service - Athén nem érti az agresszivitást
Cikkek Kiverte a biztosítékot a Fidesz médiacsomagja 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 08:27
A kormány szerint a jelenleginél olcsóbban és átláthatóbban működő közmédiumok jöhetnek létre az új médiacsomaggal - az ellenzék elfogadhatatlannak tartja a javaslatokat
Cikkek Pintér még nem döntött a személycserékről 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 08:12
Nem gondolkodik politikai váltásokban, de nem minden vezető teljesített a tőle elvárható szaktudás szerint - erről Pintér Sándor belügyminiszter beszélt a Magyar Nemzetnek adott interjújában a személyi változásokat firtató kérdésre. A napilap keddi számában megjelent interjúban a miniszter arra a kérdésre, hogy a sajtó kész tényként kezeli, hogy Hatala József vezérőrnagy, az ORFK egykori közbiztonsági főigazgatója lesz a rendőrség vezetője, továbbá hírek keringenek a felügyelete alá helyezett Alkotmányvédelmi Hivatal és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat élén várható változásokról is, azt mondta: ezek a kérdések még nem dőltek el. Úgy fogalmazott: még nem tett javaslatokat a vezetők személyére.     Arra a kérdésre, hogy mikor lehet a bejelentésekre számítani, azt mondta: azon a közeljövőben tartandó állománygyűlésen, amely az árvízi helyzet miatt két héttel ezelőtt elmaradt.     Azzal kapcsolatban, hogy mi alapján dönt a személycserékről, kifejtette: a jelenleg is zajló teljesítményfelmérés után kiderül, hogy a vezetők miként feleltek meg a jogi feltételeknek, és a megfelelően teljesítőknek nincs okuk az aggodalomra. "Nem gondolkodom politikai váltásokban, azonban az elsődleges adatok alapján már most is úgy látom, hogy nem minden vezető teljesített a tőle elvárható szaktudás szerint" - fogalmazott. Hozzátette: "a szolgálatoknál és a rendőrségen belül is olyan érdekes adatok kerültek elő, amelyek bizonyos hiányosságokra világítanak rá". Ha szükséges, ki kell nyitni a bezárt börtönöket - erről Pintér Sándor belügyminiszter beszélt Az Este című tévéműsorban hétfőn. Pintér Sándor szerint a börtönök túlzsúfoltságát az elmúlt években az okozta, hogy több intézményt bezártak. A belügyminiszter konkrét intézmény megnevezése nélkül azt mondta: megnézették a bezárt intézményeket és van olyan a fővárosban is, amely mintegy 70 millió forint ráfordítással újra nyitható.     Pintér Sándor ugyanakkor hangsúlyozta: reménye szerint a három csapás törvény megfelelő mértékű elrettentő erővel bír majd és a bezárt intézetek megnyitására csak akkor fog sor kerülni, ha az szükséges.MTI, Magyar Nemzet
Cikkek 50 milliárdból menthető meg a Malév 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 08:05
A nemzeti légitársaság rendbetétele három év alatt legalább ötvenmilliárd forintba kerül majd - írta keddi számában a Népszabadság meg nem nevezett szakértőkre hivatkozva
Cikkek Mától nyilvánosak a vagyonnyilatkozatok 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 07:56
Az MSZP, a Fidesz és a KDNP elnökének alig változott a vagyoni helyzete az általuk legutóbb - idén februárban - leadott vagyonnyilatkozat óta
Cikkek Strandolók, kirándulók figyelem! 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 07:49
Az elmúlt hetek viharai és az áradó vizek miatt fokozottabb figyelmet ajánl a fürdőzőknek és a kirándulóknak a tűzoltóság
Cikkek Vakáció! 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 07:42
Ma ér véget a 2009/2010-es tanév az ország legtöbb iskolájában; az árvízi helyzet miatt azonban több helyen, így többek között Edelényben és a borsodi régió más településein már a múlt hét elején befejeződött a tanítás. A több mint 1,4 millió diák a két és fél hónapos szünidőben számtalan tábor és színes program közül választhat
Cikkek Újra áfamentes az adományozás 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 06:48
Egyhangúlag fogadta el az Országgyűlés az adományozás áfamentességét megteremtő fideszes javaslatot hétfőn
Cikkek MSZP: a legsötétebb ötvenes éveket idézi az elszámoltatás 
Privátbankár.hu | 2010. június 15. 06:42
Az MSZP elnöke és frakcióvezetője szerint a legsötétebb ötvenes éveket idézi az Orbán-kormány "leszámoltatási" tevékenysége
Cikkek Sárdi Erika lett a Nemzeti Közlekedési Hatóság elnöke 
Privátbankár.hu | 2010. június 14. 18:24
Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter a Nemzeti Közlekedési Hatóság elnökének nevezte ki Sárdi Erikát, a Miniszterelnöki Hivatal Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának korábbi osztályvezetőjét 2010. június 15-i hatállyal - közölte a nemzeti fejlesztési tárca az MTI-vel hétfőn. Az előző elnök, Horváth Zsolt Csaba munkaviszonya június 14-én közös megegyezéssel megszűnt. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium azonnali hatállyal megkezdte az NKH működésének, belső szabályozásának és döntéseinek teljes körű felülvizsgálatát, Schváb Zoltán, közlekedési helyettes államtitkár vezetésével.MTI
Cikkek A GDP elárulja, ki nyeri a vébét 
Privátbankár.hu | 2010. június 14. 18:03
A futball világbajnokság győztes országainak bruttó hazai terméke (GDP) rendre megugrik a győzelem évében - a válságban a trófea még inkább felértékelődhet. 1982-ben a GDP alapján a franciáknak kellett volna nyerniük, de az olaszok lettek a befutók. Ez az egyetlen kivétel - a GDP-foci összefüggés eddig kész rejtély. De mit mond a GDP, ki nyer idén?
Cikkek Megszavazták a nemzeti együttműködést 
Privátbankár.hu | 2010. június 14. 17:40
"Legyen béke, szabadság és egyetértés" - ezzel a mottóval kezdődik a nemzeti együttműködésről szóló, az Országgyűlésben hétfőn elfogadott politikai nyilatkozat, amellyel a Ház kinyilvánítja: az áprilisi választásokon új társadalmi szerződés született, amellyel a magyarok egy új rendszer, a nemzeti együttműködés rendszerének megalapításáról döntöttek. A képviselők 260 igen, 66 nem szavazat és 46 tartózkodás mellett döntöttek a nyilatkozat elfogadásáról. A Fidesz és a KDNP igennel szavazott, nemmel voksolt 50 MSZP-s, egy jobbikos (Novák Előd) és 15 LMP-s politikus. A Jobbik testületileg tartózkodott.MTI
Cikkek Még egy évig létszámstop? 
Privátbankár.hu | 2010. június 14. 17:28
Az európai munkáltatók nagy valószínűséggel csak 2011 második felében kezdenek létszámbővítésbe, addig várhatóan nem csökken a munkanélküliség
Cikkek Megnyugodott a BUX 
Privátbankár.hu | 2010. június 14. 17:18
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 195,22 pontos, 0,92 százalékos emelkedéssel, 21.472,66 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 11,3 milliárd forint volt hétfőn, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.     Nyári Zsolt, a KBC Securities üzletkötője elmondta: egy kaotikusabb időszak után mostanra megnyugodott a magyar piac, így hétfőn, a nyári szezon kezdetével alacsony forgalom mellett gyakorlatilag a külföldi piacok mozgása tükröződött vissza a BUX alakulásán is. Hozzáfűzte: amíg nem ismertek a tervezett bankadó részletei, és emiatt sok a bizonytalanság a magyar piac egyik vezető papírja, az OTP körül, addig a BÉT is elsősorban a nemzetközi trendekbe illeszkedve, a külföldi hírekre reagálva mozoghat.     Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője hangsúlyozta: a hét első kereskedési napján szűk sávban mozgott a BUX, az árfolyamnak a délutáni pozitív amerikai nyitás sem tudott lendületet adni, sőt kissé csökkent is az index fél négy után.     A nagyobb papírok közül hétfőn csak a Magyar Telekom árfolyama gyengült, az üzletkötő szerint napok óta erőteljes eladói nyomás érzékelhető a papír piacán. Emögött nincs különösebb hír, így valószínűleg az alapok súlyozzák át portfólióikat - vélekedett Varjú Péter.     A Mol 550 forinttal, 3,11 százalékkal 18.250 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 25 forinttal, 0,50 százalékkal 5.025 forintra nőtt 7,0 milliárd forintos forgalomban. A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,07 százalékkal 645 forintra csökkent, forgalma 929,7 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 50 forinttal, 0,11 százalékkal 45.450 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 47,9 millió forintos forgalom mellett 35 forinttal, 0,19 százalékkal 18.855 forintra növelte értékét. A BUMIX 1.953,09 ponton zárt hétfőn, ez 20,91 pontos, 1,08 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek Bárki megtudhatja, szerepel-e a szabálysértési nyilvántartásban 
Privátbankár.hu | 2010. június 14. 17:16
Megújult a szabálysértési nyilvántartás rendszere hétfőtől, a jövőben bárki akár az interneten keresztül lekérheti a rá vonatkozó adatokat. Ignácz István, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának elnöke budapesti sajtótájékoztatóján mérföldkőnek mondta az európai uniós források bevonásával megvalósult fejlesztést. Emlékeztetett arra, hogy korábban a 12 különböző hatás- és illetékességi körű szabálysértési hatóságnak külön-külön vezetett, "papíralapú" nyilvántartása volt, ez nehezítette a szabálysértők "előéletének" nyomon követését. Az új, az adatokat összesítő elektronikus adatbázishoz a közigazgatás, a bűnüldözés, az igazságszolgáltatás szervei, valamint a Nemzetbiztonsági Hivatal férhetnek hozzá, de lehetőség van arra is, hogy térítési díjért más szervezetek is "lekérdezhessenek" adatokat. Példaként említette, hogy a jövőben a rendezvények, például futballmeccsek rendezői is lekérhetnek adatokat a központi rendszerből, hogy a korábban kitiltott "nemkívánatos" személyek ne juthassanak be az adott programra. Bármely magánszemély is lekérheti a rá vonatkozó adatokat az interneten keresztül (www.nyilvantarto.hu), ez a lehetőség évente egyszer ingyenes. Az adatszolgáltatást az Ügyfélkapun keresztül teljesítik, hogy illetéktelenek ne férhessenek hozzá mások adataihoz. Az új rendszerben csak a 2010. január 1-jétől bevitt adatok szerepelnek, a korábbiak nyilvántartása megmarad "papíralapon". Három nap kell az erkölcsi bizonyítványhoz Három munkanapon belül kiállítják az erkölcsi bizonyítványt vagy más hatósági bizonyítványt azoknak, akik azt a Bűnügyi Nyilvántartó Hatóság új, budapesti ügyfélszolgálatán személyesen kérik. Ignácz István, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának az elnöke hétfőn, a IX. kerületi, Vaskapu utca 30/A alatti új intézmény megnyitóján elmondta, az ügyfélszolgálat hétfőn és szerdán 9 és 15, míg pénteken 9 és 12 között tart nyitva.     Az új ügyfélszolgálat azoknak a számára jelent majd könnyebbséget, akinek például egy új állás betöltéséhez mielőbb szüksége van az erkölcsi bizonyítványra.     A hagyományos, postai úton kérelmezett dokumentumra akár két hetet is várni kell, míg az új irodában kérhető soron kívüli eljárásban a hatósági bizonyítvány "akár már a benyújtás napján, de legkésőbb három munkanapon belül kiállításra kerül" - áll az MTI-nek átadott sajtóközleményben. MTI
Cikkek Zuhan a BP 
Privátbankár.hu | 2010. június 14. 17:15
Több mint 10 százalékos mínuszban állt hétfőn a BP árfolyama a londoni tőzsde zárása előtt egy órával.  Ezt az a hír váltotta ki, hogy a cég igazgatósága az osztalékfizetés átmeneti felfüggesztéséről tárgyal a Mexikói-öbölben okozott olajkatasztrófa miatti pénzügyi veszteség, és a szennyezéssel kapcsolatos károk kifizetése miatt. Értesülések szerint mindaddig nem fizet ismét osztalékot a BP, amíg nem fizeti ki a károkat.     Az igazgatósági üléssel egy időben Barack Obama amerikai elnök kétnapos látogatást kezdett a Mexikói-öböl szennyezés sújtotta vidékén.     A BP igazgatóságának a döntését nem hozzák nyilvánosságra, azt csak azután ismertetik, hogy a cég vezetői szerdán találkoznak az amerikai elnökkel Washingtonban. Röviddel 16.30 óra után a BP árfolyama 10,1 százalékos veszteségen állt.     A BP árfolyama széles sávban mozgott a múlt héten. Szerdán 14 éves mélypontra került, majd csütörtökön és pénteken erősödött. A cég tőzsdei értéke közel 90 milliárd dollárral zuhant a mintegy két hónapja bekövetkezett katasztrófa óta.     A BP árfolyamának az esése miatt a londoni tőzsde FTSE 100 indexe csupán 0,28 százalékos nyereségen állt, miközben a frankfurti  DAX 1,3 százalékos, a párizsi CAC 1,85 százalékos pluszban volt röviddel 16.30 óra után.MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG