Hírek
Cikkek
Csődbe vihetik a műhibák a kórházakat
Privátbankár.hu | 2010. június 21. 06:44
A Magyar Kórházszövetség elnöke szerint továbbra is az egészségügyi ellátórendszer egyik forró pontja a kórházak ellen indított kártérítési perek problémája
Cikkek
Integrálják a kórházakat
Privátbankár.hu | 2010. június 21. 06:35
Nincs napirenden az önkormányzati kórházak államosítása, de területenként integrálják az intézményeket - jelentette ki Szócska Miklós
Cikkek
Nyári diákmunka: mire kell figyelni?
Privátbankár.hu | 2010. június 21. 06:02
A diákok nyári foglalkoztatásával kapcsolatos jogszabályok betartására a cégeknek is kiemelt figyelmet kell fordítaniuk
Cikkek
Semmi jót nem remélnek a vállalatok
Privátbankár.hu | 2010. június 21. 06:00
Júniusban folytatódott a GKI-konjunktúraindex értékének immár több mint egy éve tartó emelkedése
Cikkek
Utcákat öntött el a víz Cegléden
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 18:00
A délutáni rendkívül heves esőzések következtében utcákat, házakat öntött el a víz Cegléd, Abony és Törtel térségében – mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtóügyeletese az MTI-nek vasárnap késő délután.
Kis-Guczi Péter arról is beszámolt, hogy a térség tűzoltói nagy erőkkel dolgoznak a lakóingatlanok megvédésén, a pincékből szivattyúzzák a vizet.
MTI
Makro / Külgazdaság
Kettős állampolgárság: irány London?
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 17:37
A nagy-britanniai bevándorlás növekedésétől tart a magyar állampolgársági törvény nyomán egy brit szervezet, amely a bevándorlás korlátozásáért küzd
Cikkek
Ki akar bankba menni, ha van internet?
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 17:30
Az internetgeneráció tagjai már nem akarnak bankba járni, egy webkamerával letudnák a banki tanácsadást is. Az innovatív megoldások plusz bevételt jelenthetnek a pénzintézeteknek
Cikkek
Időt spórol nekünk a digitális tévé
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 16:56
A digitális televíziózás segítségével időt spórolhatnak a nézők, ugyanis ha felveszik a műsorokat, akkor dönthetnek úgy is, hogy átpörgetik a reklámokat, és csak a számukra fontos tartalmakat nézik meg
Cikkek
Makay Zsolt az MDF új elnöke
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 16:33
Makay Zsoltot választották meg az MDF elnökének a párt vasárnapi országos gyűlésén. Az MDF-nek azért kell új vezetést választania, mert Dávid Ibolya április 11-én, a választások első fordulójának éjszakáján lemondott elnöki tisztségéről.
Makay Zsolt az eseményt követő sajtótájékoztatón azt mondta, elnökjelöltként többek között arra kért felhatalmazást: úgy szervezzék újjá a pártot, hogy a jövőben senki ne gondolja azt, az MDF baloldali párt. Saját feladatául az MDF jobbközép irányultságának megerősítését nevezte meg.
Emellett az országos gyűlés arra is kötelezte, hogy a hasonló értékrendű szervezetekkel és pártokkal már hétfőn kezdjék meg a kapcsolatfelvételt. Kérdésre válaszolva azt mondta kijelentése elsősorban a jelenlegi kormánypártokra és a Civil Mozgalomra vonatkozott. Hozzátette, hogy emellett viszont minden más demokratikusan működő párttal, így az LMP-vel, a Jobbikkal és az MSZP-vel is kapcsolatfelvételre törekszenek, habár ez nem jelent feltétlenül együttműködést.
Az új elnök emellett felhatalmazást kapott az MDF szervezetinek újjászervezésére illetve megbízták, hogy „két héten belül rendezzük a sorokat”, a párt legyen kész az önkormányzati választásra való felkészülésre.
Kijelentette, a következőkben le akarják tenni annak alapját, hogy a jelenlegi parlamenti pártokkal szemben egy hangsúlyozottan a jobbközép értékrenden alapuló, megfelelő alternatívát jelentsenek.
Kitért arra is, hogy a jövőben az alelnökök társelnökként segítik a munkáját. Őket szerdán választják meg. Elmondta, hogy a párt országos választmányának soron következő ülésén tartják annak a testületnek a tisztújítását.MTI
Cikkek
Feléled a német export
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 16:16
Jelentősen emeli Németország idei exportjára vonatkozó előrejelzését a német iparszövetség (BDI). Mintegy 8 százalékos exportbővülés valószínű a legnagyobb európai gazdaságban
Deviza / Áru
Mindenki boldog: a jüan levált a dollárról
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 15:59
A jüan árfolyampolitikájának rugalmassá tételét már régóta sürgették a piacok és maga Barack Obama is. A kínai valuta dollárhoz kötöttsége de facto megszűnt
Makro / Külgazdaság
Nem apad a Hármas-Körös
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 15:50
Gyakorlatilag nem változott a Hármas-Körös vízszintje a Tisza visszaduzzasztó hatása miatt, a déli országrészben a belvízzel elöntött területek nagysága is alig csökkent
Cikkek
Közéleti szereplők tiltakoznak az elszámoltatás ellen
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 15:36
Közéleti szereplők tiltakozó nyilatkozatot adtak ki a Fidesz elszámoltatási kampánya ellen, amely szerintük valójában a másfajta politika egzisztenciális szankcionálása.
A nyilatkozatot, amelyet 108-an - politikusok, tudósok, írók, újságírók - jegyeznek Bauer Tamás közgazdász juttatta el vasárnap az MTI-nek. A nyilatkozat szerint növekvő aggodalommal tölti el a demokratikus jogállam magyar híveit, hogy az országgyűlési választás nyertesei a kormányváltást forradalomnak tekintik, a politikai ellenfél választási vereségét pedig alkalomnak az ellenféllel való leszámolásra.
Véleményük szerint az "elszámoltatás" fogalmában összemossák a bűncselekményekért való jogi felelősségre vonást a másfajta politika egzisztenciális szankcionálásával, ami jogállamban megengedhetetlen.
Utaltak arra, hogy legutóbb Kövér László fideszes politikus fenyegetőzött Gyurcsány Ferenc korábbi miniszterelnök elleni eljárással. Ez, az aláírók szerint a politikai ellenfélnek a közéletből való erőszakos eltávolítását jelenti.
Az aláírók szerint az 1940-es évek végén is így kezdődött a demokrácia felszámolása. "Nem lehet kétségünk afelől, hogy a politikai ellenfélnek a közéletből való eltávolítása ezúttal is hasonló célt szolgál" - fűzték hozzá.
Közölték, tiltakoznak a Fidesz "elszámoltatási" kampánya, a vezető Fidesz-politikusok fenyegető nyilatkozatai ellen, és mindenkit a szabadság védelmére hívnak fel.
A számos ismert aláíró között van például Bokros Lajos EP-képviselő, Vitányi Iván szocialista parlamenti képviselő, Kuncze Gábor, az SZDSZ volt elnöke, Heller Ágnes filozófus, Kenedi János történész, Vásárhelyi Mária szociológus, Görgey Gábor, Kertész Ákos és Konrád György író és Farkasházy Tivadar humorista, újságíró.
A tiltakozó felhíváshoz a kezdeményezők további aláírók csatlakozását várják.MTI
Cikkek
Obama és Merkel mentené a világot - de hogyan?
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 14:47
Európa a gazdaságösztönző programokból történő gyors állami kihátrálás, vagyis az "exitstratégia" mihamarabbi globális megvalósítása mellett foglal állást a jövő hétvégi torontói G20-csúcson - jelentette ki a német kancellár. Európa globális "bankadót" akar, Amerika szerint viszont az államadósságok kezelése fontosabb
Cikkek
Nem műszaki hiba miatt fordult vissza a Malév-gép
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 14:37
Nem műszaki hiba okozta a Malév vasárnap reggeli amszterdami járatán tapasztalt enyhe füstszagot, ami miatt a gép a felszállás után néhány perccel visszafordult a Ferihegyi repülőtérre - közölte a légitársaság kommunikációs vezetője az MTI-vel.
Hegedűs Ádám elmondta, a vizsgálat megállapította, hogy az előző napi hajtómű-tisztításból visszamaradt tisztítóanyag okozta a füstszagot az utastérben.
A Malév 7.15-kor felszálló gépe 102 utassal a fedélzetén, negyed órával a felszállást követően biztonságosan leszállt a Ferihegyi repülőtéren. A légi társaság az utasokat a saját és partnertársaságok gépeivel juttatja el Amszterdamba.
MTI
Pénzügyi szektor
Alapkamat: marad a mélypont
Privátbankár.hu | 2010. június 20. 14:22
Hétfőn sem változtat az 5,25 százalékos alapkamaton a monetáris tanács, s ha az elemzők prognózisa helytállónak bizonyul, akkor ebben az évben már csak egy 0,25 százalékos kamatcsökkentésre kerül sor
Cikkek
Meghúzza a nadrágszíjat a kormány: 40 milliárdot zároltak
Privátbankár.hu | 2010. június 19. 12:15
Negyvenmilliárd forintot zárolt a kormány a költségvetésben - az erről szóló kormányrendelet pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben. A minisztériumoknak és az állami hivataloknak kell összespórolniuk a pénzt. Tilos meghosszabbítani a lejáró tanácsadói szerződéseket is
Cikkek
Éjszakai kincsvadászat a jegybankban
Privátbankár.hu | 2010. június 19. 10:30
Június 19-én, a Múzeumok Éjszakáján az országos rendezvénysorozat keretében a Magyar Nemzeti Bank is megnyitja kapuit a nagyközönség előtt
Cikkek
Kitört a meteorológus-háború: nem csak ijesztgetnek
Privátbankár.hu | 2010. június 19. 10:19
Az Időkép határozottan visszautasítja az Országos Meteorológiai Szolgálat és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közleményét: megalapozott a vihar-sms
Cikkek
Egyre több a magyar hajó a horvát vizeken
Privátbankár.hu | 2010. június 19. 10:00
Kissé visszaesett ugyan az egész évben az Adrián tartózkodó magyar lobogójú hajók száma, az alkalmanként lehorgonyzó magyar vízi járműveké azonban növekedett
KKV
Milliós fizetések: meg lehet kerülni a plafont?
Privátbankár.hu | 2010. június 19. 09:46
A Blikk birtokába jutott lista szerint jelenleg 32 poszton kapnak havi 2 millió forint felett az állami csúcsmenedzserek, ám a bérplafon miatt jóval kevesebbet vihetnek haza
Cikkek
Van kiút? Indul a magyar szegények bankja
Privátbankár.hu | 2010. június 19. 09:32
Hamarosan kihelyezi az első hiteleket a magyarországi szegénybank, a Kiútprogram. Kis összegű, rövid lejáratú hiteleket nyújtanak biztosíték nélkül a mélyszegénységben élők, kiemelten a romák számára
Cikkek
Megálljt parancsolnak a bevásárlóközpontoknak?
Privátbankár.hu | 2010. június 19. 09:04
Szegeden a jelenleg működő és a korábban már engedélyezett öt-öt bevásárlóközponton kívül megtiltanák az új, 10 ezer négyzetméternél nagyobb alapterületű üzletek építését - az árverseny így is rendben
Cikkek
Újabb gyanús szerződések a zöldtárcánál
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 18:00
Újabb gyanús ügyekre bukkant a környezetvédelmi államtitkár, emiatt átvilágítja a teljes környezetvédelmi területet, és ha kell, nyomozást is kezdeményez az ügyészségnél, illetve a rendőrségnél - írta az mr1.hu pénteken.
Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkár az MR1-Kossuth rádió Krónika című műsorának elmondta: a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVM) előző vezetése több milliárdos nagyságrendű szerződést kötött az utolsó hetekben. Ezek a megállapodások egyelőre még érvényben vannak, de a tárcától senki, semmilyen külsős céggel, semmilyen új szerződést nem köthet.
A megkötött szerződések felülvizsgálata is folyik, és ha beigazolódik, hogy azok nemzetbiztonsági szempontból, tartalmuk vagy feltűnően nagy értékaránytalanság miatt elfogadhatatlanok, kezdeményezik a felbontásukat, és ha kell, nyomozást is kezdeményeznek az ügyészségnél, illetve a rendőrségnél - írta az mr1.hu.
Az mr1.hu szerint vizsgálják azt az informatikai szerződést, amelyet a Microsofttal kötöttek szoftverlicencek vásárlására összesen 1,2 milliárd forint értékben. A legújabb szoftver kiskereskedelmi ára 50 ezer forint, ami így azt jelenti, hogy tavaly 24 ezer számítógépre rendelte meg a tárca az új programot, miközben májusban, az átadás-átvétel idején összesen hétezer dolgozója volt a minisztériumnak és háttérintézményeinek.
Az államtitkár a gyanús megállapodások közt említette azt a pr-szerződést, amelyet Réz Andrással kötött a tárca százmillió forint nagyságrendben, és megemlítette azt a 98 millió forintos kontraktust, amelyben a vízügyet bízták meg vízállás-figyeléssel, miközben ezt a munkát a kollégák is el tudnák végezni.
Réz András esztéta, annak a cégnek a kreatív vezetője, amellyel szerződést kötött az előző minisztérium, azt mondta a Krónikának, feladata az volt, hogy a Zöld Őrség elnevezésű kampányban a többi között döntsön a szlogenekről és a plakátokról, a szerződés részleteiről azonban nem tud semmit - írta az mr1.hu.
Szabó Imre volt környezetvédelmi miniszter nem érti a környezetvédelmi államtitkár vádaskodását, mert másfél hónappal az átadás-átvétel előtt semmilyen szerződést nem kötöttek már. A Microsoft-beszerzésről azt mondta: 2009-ben hároméves szerződést kötöttek az informatikai céggel, és szerinte a szerződés teljesen szabályos volt. Az átadás-átvételnél minden dokumentumot bemutatott, teljes nyugalommal várja a fejleményeket - mondta a volt miniszter az mr1.hu tudósítása szerint.
A gyanús szerződésekkel kapcsolatban várhatóan két héten belül tesz feljelentést a hatóságoknál Illés Zoltán - írta a honlap.MTI
Cikkek
Unalmas nap volt a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 17:25
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 41,99 pontos, 0,20 százalékos csökkenéssel, 21.371 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 16,4 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények a gyengülő Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Unalmas, eseménytelen kereskedéssel zárta a hetet a tőzsde, mondták az MTI által megkérdezett üzletkötők. Varjú Péter, az Erste Bank üzletkötője megjegyezte, hogy a nap eleji optimizmus zárásra elolvadt. A szakértő szerint hasonló szinteken fejezték be a kereskedést a régió más tőzsdéi is.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője szerint a stabilizálódás jelei látszanak, a folytatásban nagyobb esélyt adott az emelkedésnek. Mindkét üzletkötő kiemelte a Mol-t, amely egész héten jól teljesített. Sőre Balázs elmondta, hogy pozitívan befolyásolta az Egis árfolyamát az a hír, amely szerint a Morgan Stanley 27.400 forintos célárat határozott meg a gyógyszeripari vállalat papírjaira.
A Mol 10 forinttal, 0,05 százalékkal 18.610 forintra erősödött, 3,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 10 forinttal, 0,20 százalékkal 5.100 forintra nőtt, forgalmuk 7,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,10 százalékkal 642 forintra emelkedett, forgalma 1,9 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 800 forinttal, 1,82 százalékkal 43.050 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,4 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 1,2 milliárd forintos forgalom mellett 460 forinttal, 2,48 százalékkal 19.000 forintra növelte értékét.
A BUMIX 1.959,98 ponton zárt pénteken, ez 6,47 pontos, 0,33 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek
Horváth Csaba az MSZP új budapesti elnöke
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 16:51
Nagy többséggel Horváth Csaba szocialista főpolgármester-jelöltet választotta új budapesti elnökévé az MSZP fővárosi küldöttértekezlete péntek délután - tudta meg az MTI.
Az MTI információi szerint 118 küldöttből Horváth Csabára 92-en voksoltak igennel és 26-an szavaztak ellene. Újraválasztották a küldöttek Molnár Zsolt ügyvezető alelnököt és Józsa István gazdasági alelnököt. Az előre meghirdetett sajtótájékoztató pedig azért csúszik, mert szavazategyenlőség volt a társadalompolitikai alelnök megválasztásakor.MTI
Cikkek
A körülmények ellehetetlenítik a kamatvágást
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 16:50
Az utóbbi hetekben alaposan meggyengült piaci kockázatvállalási hajlam, a magyar kormány kommunikációjával, valamint a gazdasági akciótervvel kapcsolatos kérdőjelek miatt a magyar jegybank hétfőn biztosan nem változtat alapkamatán - ez a londoni elemzői közösség egyöntetű véleménye az MNB kamatdöntése előtt
Cikkek
Előzetesben két APEH-os és egy vállalkozó
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 16:12
Előzetes letartóztatásba helyezték pénteken az APEH Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága két munkatársát és egy vállalkozót, akik ellen öt további gyanúsítottal együtt korrupciós cselekmények elkövetése miatt indult eljárás - közölte a rendőrség az MTI-vel.
A rendőrség az APEH regionális igazgatóságának hat munkatársát, valamint két vállalkozót gyanúsított meg vesztegetés elkövetésével. Közülük hármat csütörtökön őrizetbe vették, az ügyben eljáró bíró őket helyezte pénteken előzetes letartóztatásba. A többiek szabadlábon védekeznek - mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság az APEH Biztonsági Főosztállyal együttműködve szerdán egyszerre nyolc helyen tartott házkutatást. A rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsítottak huzamosabb ideje kötelességüket megszegve, jogtalan előnyért, az adóigazgatási eljárásokban kedvezőbb helyzetbe hozták az adózó ügyfeleket - tette hozzá Németh-Kész Mónika rendőr százados.
Tájékoztatása szerint a nyomozóhatóság az elfogottakat vesztegetés elkövetésével gyanúsítja. A büntetőeljárást a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztálya folytatja, s az eljárás során vizsgálja más bűncselekmények megvalósulását is.
Tekintettel a nyomozás érdekeire, továbbá arra, hogy az elsődleges nyomozati cselekmények még folyamatban vannak, a rendőrség a bűncselekménnyel kapcsolatban nem adott több információt. Az ügy részleteiről későbbre ígértek tájékoztatást.MTI
Cikkek
Ellepték a vérszívók a Balatont
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 16:09
A kedvezőtlen időjárás miatt elmarad az erre hétre tervezett szúnyogirtás a Balatonnál, amire az előrejelzések szerint leghamarabb jövő hét közepén kerülhet sor.
Sáringer-Kenyeres Tamás, a balatoni szúnyogirtást irányító szakértői bizottság vezetője pénteken az MTI-nek elmondta: a szándék és a pénz is rendelkezésre áll a beavatkozáshoz.
Beszámolója szerint legutóbb magas, óránként 100 fölötti csípésszámot mértek az üdülőrégióban (60 csípés/óra/fő a kritikus határ, ami felett elrendelik az irtást), de meg kell várni az optimális időjárást az újabb beavatkozáshoz.
A Balaton déli partján több szúnyogot észleltek a szakértők, mint az északin, a közeli elöntött legelők, gyepek miatt, amelyek ontják magukból a lárvákból kikelő vérszívókat.MTI
Cikkek
Ilyen pusztítást még nem láttak - óriási vihar Mezőhegyesen
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 16:08
Legalább tíz ember megsérült, amikor óriási vihar csapott le péntek délután Mezőhegyesre és a környező településekre; teljesen elpusztult a termés a Ménesbirtok Zrt.-nél; a szakemberek sok száz milliós, milliárdos kárról beszélnek
Cikkek
Az egekben az aranyár
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 15:40
Újabb történelmi csúcsra kúszott fel az arany ára pénteken kora délután: egy uncia (31,1 gramm) 1257,85 dollárba került a londoni fémtőzsdén. A befektetők ismét keresik a nemesfémet a dollár gyengülése, az európai adósságválság, a pénzpiacokon tapasztalható bizonytalanság miatt.
Az előző rekord néhány nappal ezelőtt 1251,20 dollár volt.
Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek
Ledarálták az iratokat a MeH-ben?
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 15:37
Iratmegsemmisítés nyomaira bukkantak a volt Miniszterelnöki Hivatal (MeH) Báthory utcai épületében - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) helyettes államtitkára pénteken.
Latorcai Csaba az MTI-nek elküldött közleményében - a Hír TV előző napi információját megerősítve - azt írta: csütörtökön a KIM szervezeti egységéhez tartozó nemzetpolitikai államtitkárság tudomására jutott, hogy az egykori MeH épületében nagy mennyiségű, 15 darab kukászsáknyi iratot ledaráltak.
Közölte: az eredeti iratokat teljesen szakszerűtlenül, a közigazgatási iratkezelés alapszabályait megszegve semmisítették meg, továbbá nem volt bizonyítható, hogy azok ledarálhatóak lettek volna. Latorcai Csaba tájékoztatása szerint az iratok különböző szakpolitikai területeket érintenek, és azok között találtak pénzügyi elszámolásokat, szerződéseket, éves beszámolókat, kisebbségi önkormányzatok 2009-es éves beszámolóit.
Mint írta, az iratmaradványokból kitűnt, hogy nemcsak a nemzeti és etnikai kisebbségek főosztályán zajlott iratmegsemmisítés, hanem a költségvetési főosztályon, a személyi ügyi főosztályon, valamint a határon túli magyarok főosztályán is.
Közölte, az említett iratok megsemmisítésére sem a nemzetpolitikai államtitkárság vezetője, sem az egyházi, nemzetiségi és civil kapcsolatok államtitkárságának vezetője nem adott utasítást, illetve erről a megsemmisítésről értesítést nem kapott. A helyettes államtitkár az esetről jegyzőkönyvet vetetett fel, valamint feljegyzést kért arról, milyen iratok kerültek megsemmisítésre. Közölte, bekérette az iratok másolatait és az iratmaradványokat. Latorcai Csaba utasítást adott ki, hogy az "irattározási" folyamatot állítsák le. Hozzátette: a KIM biztonsági főosztályának vezetője kérésükre gondoskodott az iratmaradványok őrzéséről.MTI
Pénzügyi szektor
"Óriási előnyünk van Európához képest"
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 15:35
A miniszterelnök szóvivője szerint Magyarország élen jár Európában a változások tekintetében, hiszen csütörtökön az Európai Tanács ülésén olyan változások kerültek szóba, amelyek Magyarországon már elindultak
Cikkek
Mesterházy: a Fidesz-úthenger mindent kilapít
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 15:28
Az MSZP frakcióvezetője szerint minden területen, így a társadalom- és gazdaságpolitikában, az állami berendezkedésben és a médiaszektorban egy nagyon erős központi centralizáció irányába indult el a Fidesz.
Mesterházy Attila - aki a megyei küldöttgyűlésre érkezett a nyírségi nagyvárosba - pénteki, nyíregyházi sajtótájékoztatóján úgy értékelte: noha az új parlament megalakulása óta eltelt harminc napban a Fidesz folyamatosan a nemzeti együttműködésről beszélt, az MSZP ellenzéki pártként azt tapasztalta, hogy semmilyen kérdésben nem volt kíváncsi a kormányzó többség a másik oldal véleményére.
Mesterházy Attila kiemelte: az összes lényegi módosító javaslatot "lerúgták a pályáról", semmilyen ügyben nem volt érdemi, tartalmi konzultáció. A frakcióvezető nehezményezte, hogy a törvényjavaslatok elfogadása előtt a Fidesz nem értekezik az érdekképviseletekkel, s nem alkalmazza azt a párbeszéd-mechanizmust, amely az elmúlt négy, illetve nyolc évben jellemezte törvényhozási gyakorlatot.
Pártkatonákkal töltik fel az államigazgatást
Az MSZP szerint a Fidesz pártkatonákkal tölti fel az államigazgatást, amihez már biztosították a helyet azzal, hogy módosították a köztisztviselők felmentésének a szabályait. Varju László szocialista országgyűlési képviselő pénteki sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy "az állam függetlenségének lebontása zajlik". Kifogásolta, hogy az Állami Számvevőszék (ÁSZ) élére Domokos László fideszes politikus kerülhet. Nonszensznek tartja, hogy egy olyan ember lehet az ÁSZ elnöke, aki részese volt olyan önkormányzati kötvénykibocsátásnak, amelyről éppen ez az intézmény állapította meg azt, hogy törvénysértő. Varju László úgy látja: Domokos László - "aki rablóból pandúrrá vált" - pártfeladatként meg fogja oldani, hogy ne legyen következménye annak, hogy az elmúlt évek alatt eladósították az önkormányzatokat.MTI
Cikkek
Árvízkárok: az OTP felfüggeszti a behajtásokat
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 15:11
Az OTP Bank Nyrt. és az OTP Faktoring Zrt. a jelzáloggal terhelt, a májusi ítéletidőben, illetve az árvízben károsult ingatlanok esetében egyedi elbírálással lehetővé teszi, hogy a hatósági előírás szerinti, a hitel fedezetére kötött vagyonbiztosítás alapján a biztosító által térített, a bankra engedményezett kártérítést az érintett ügyfelek a károk helyreállítására fordíthassák - közölte a bank az MTI-vel pénteken.
Az eljáráshoz azonban szükséges, hogy az ügyfél írásban vagy személyesen megkeresse a hitelt folyósító OTP bankfiókot - hangsúlyozza a közlemény.
A bank tájékoztatása szerint az OTP Faktoring Zrt. azon esetekben, amelyeknél a kölcsön fedezete lakóingatlan, felfüggeszti a jogi behajtási eljárások megindítását, és szünetelteti a megindított végrehajtási eljárásokat, ami jelenleg mintegy 4500, fedezettel biztosított ügyletet érinthet.
Egyidejűleg az OTP Bank Nyrt. és az OTP Faktoring Zrt. adósvédelmi programja továbbra is lehetőségeket nyújt az ügyfelek átmeneti fizetési nehézségeinek kezelésére.
"A legnagyobb hazai hitelintézet kötelességének tartja, hogy a pénzügyi szolgáltatásokon túl aktív közreműködője legyen az árvízkárok miatt nehéz helyzetbe került ügyfelei problémái megoldásának" - áll a közleményben.
A bank megjegyzi: aktív társadalmi szerepvállalásának részeként májusban 500 millió forinttal támogatta a májusi ítéletidő - viharok, belvíz, árvíz - károsultjait a Magyar Vöröskereszt közreműködésével. Ez az adomány az elmúlt húsz év legnagyobb egyösszegű felajánlása, amely a Magyar Vöröskereszthez érkezett.MTI
Cikkek
Felpörögnek nyáron a rendőrök is
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 15:04
A rendőrség idén is fokozottabban ellenőrzi a nyári szezonban az autópályákat, valamint a határátkelőhelyeket - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság
Cikkek
Bojkottálja a Tesco a szakszervezetet?
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 15:00
A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) szerint a TESCO áruházlánc vezetése továbbra is jogsértő módon akadályozza a helyi szakszervezet működését. Bubenkó Csaba, a KDFSZ elnöke pénteken Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: legutóbb az érdekképviselet alelnökét nem engedték be a telephelyekre.
A Ligához tartozó szakszervezet azt kifogásolja, hogy Mislai Istvánt, a KDFSZ nemrég megválasztott alelnökét - aki egyben a TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. munkaügyi vezetője - szakszervezeti szerepvállalása óta a cég vezetése gyakorlatilag az összes telephelyről kitiltotta. Bubenkó Csaba hozzátette: tudomásuk van egy olyan, a cég menedzsmentjének szóló belső utasításról is, amely szerint a szakszervezeti alelnökkel sem szóban, sem írásban nem lehet kapcsolatot tartani.
Emlékeztetett: "az elmúlt közel fél évben négy szakszervezeti tisztségviselőt mondvacsinált indokkal rúgtak ki rendkívüli felmondással". Hozzáfűzte: a szakszervezet folyamatosan kifogásokkal él a munkáltató intézkedéseivel szemben, jelenleg 11 ilyen kifogás van a munkáltatónál, és további 5 bírósági per van folyamatban az érdekképviselet és a TESCO között. Bubenkó Csaba hangsúlyozta: a KDFSZ továbbra is a tárgyalásos megoldás híve, ugyanakkor nem tolerálja a munkáltató jogsértéseit.
Mislai István a sajtótájékoztatón elmondta: azért lépett be a szakszervezetbe, mert szolidáris a munkavállalókkal, és nem tudta elfogadni a TESCO munkáltatói gyakorlatát. Az alelnök beszélt arról is, hogy jelenleg munkaügyi vezetőként még alkalmazásban áll a TESCO-nál, de függetlenített szakszervezeti tisztségviselőként a szakszervezet munkaidő-kedvezményt biztosít számára, így gyakorlatilag munkakörében nem kell munkát végeznie.
Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: fel kell számolni az anomáliákat, és a Liga támogatja ebben a KDFSZ-t. Hozzáfűzte: szinte egyedülálló esemény Magyarországon, hogy egy országos munkaügyi vezető "átlép" a szakszervezet oldalára, és onnan képviseli tovább a munkavállalók érdekeit.
Június elején a TESCO és a szakszervezet két érdekképviseleti tisztségviselő rendkívüli felmondása miatt került egymással vitába. Gaskó István akkor azt mondta: a TESCO jogellenesen járt el, amikor megszüntette a KDFSZ elnökének és egyik tisztségviselőjének munkaviszonyát. Az áruházlánc szerint ugyanakkor jogszerűen jártak el az elbocsátáskor, mert a szakszervezeti vezetők etikátlanul, tisztességtelenül viselkedtek, és olyan súlyos jogsértést követtek el, amely megakadályozta munkaviszonyuk további fenntartását.
A TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. sajnálattal vette tudomásul, hogy Mislai István többszöri felszólítás ellenére, ezen a héten nem látta el feladatát, nem vette fel munkáját, kizárólag csak szakszervezeti tisztségviselői minőségében kívánt belépni a vállalat telephelyeire - olvasható a vállalat közleményében. Annak ellenére, hogy a KDFSZ a TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. részére tájékoztatást adott arról, hogy Mislai Istvánt a tisztségviselőjének választotta, a rendelkezésre bocsájtott dokumentumok sajnálatosan nem támasztják megfelelően alá ezt a bejelentést. Ameddig Mislai István szakszervezeti tisztségviselőnek történő megválasztása hitelt érdemlően nem igazolt, addig a TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt.-nek nem áll módjában beengedni őt a vállalat telephelyeire, csak úgy, ha munkavégzés céljából kíván belépni. Ezzel a lehetőséggel eddig nem kívánt élni. A felek már ezen a héten tárgyalást kezdtek a fentiek tárgyában, amelyet a hétfői napon folytatnak - áll a közleményben.
A TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. az eddigiek szerint továbbra is fontosnak tartja a hatékony, bizalomra épülő és rendszeres párbeszédet valamennyi érdekképviseleti szervezettel. Ezt támasztja az is alá, hogy a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetével (KASZ) évek óta kiegyensúlyozott és zökkenőmentes az együttműködés.MTI, Privátbankár
Cikkek
Sólyomnál járt Schiffer
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 14:28
Az LMP helyzetéről, a parlamenti frakció működéséről és az elmúlt négy hét törvényhozási munkájáról beszélgetett Sólyom László és Schiffer András, miután az államfő meghívására az LMP frakcióvezetője a Sándor-palotába látogatott - közölte az MTI érdeklődésére az LMP-s politikus.
Schiffer András hozzátette, hogy a körülbelül háromnegyed-egy óra időtartamú megbeszélésen kitértek az alkotmányos intézmények státuszára is, egyúttal elismerését fejezte ki Sólyom Lászlónak az államfő elmúlt öt éves tevékenységéért.
A politikus a látogatás kapcsán azt mondta, korábban is bevett dolognak számított, hogy a parlamenti pártok és frakciók tájékoztatták a köztársasági elnököt a munkájukról. Véleménye szerint miután az LMP egy új párt, nyilvánvaló, hogy az államfőt érdekelte, hogyan kezdődött parlamenti tevékenységük.
A Köztársasági Elnöki Hivatal közleményben tájékoztatta az MTI-t pénteken a találkozó tényéről.MTI
Cikkek
Riadó! Jönnek az újabb pusztító zivatarok
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 13:47
Piros riasztás van érvényben a Dél-Alföldön, amit kiterjeszthetnek az ország keleti felére is. Péntek este a régiót újabb zivatarrendszer érheti el, amely jégesővel és erős széllel járhat - közölte Reisz András meteorológus az MTI-vel.
Jelenleg is egy csapadék- és zivatarrendszer van a Duna-Tisza-köze felett, és fokozatosan halad kelet felé - mondta a meteorológus. Ezt egy újabb rendszer követi, így az átmeneti napos időszak után estefelé újabb heves zivatarok lehetnek. Erősebb zivatarok valószínűsége az ország déli és keleti részén nagyobb.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján olvasható adatok szerint a zivatarokat többfelé viharos, 60-90 kilométer/órás széllökés és helyenként felhőszakadás (30-50 milliméter csapadékkal) kíséri. A heves zivatarokat nagyon erős, akár a 90 kilométer/óránál is nagyobb szélroham és nagy méretű jég, esetleg az 50 millimétert meghaladó csapadék is kísérheti. Szombaton főként délen és keleten várható újabb zivatar, de a péntekinél jóval kisebb területen - olvasható a honlapon.
Óriási eső volt Szegeden
Hatalmas eső zúdult Szegedre és környékére péntek kora délután, a nagy mennyiségű csapadékot borsó nagyságú jég kísérte - tapasztalta az MTI tudósítója. A tűzoltókhoz több mint nyolcvan riasztás futott be, fakidőlésekhez, vízszivattyúzásokhoz hívták őket. Húsz perc alatt mintegy harminc milliméter eső esett a heves zivatarban Szegeden és környékén - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat regionális vezetője az MTI megkeresésére.
Szudár Béla elmondta: a várost a zivatar keleti irányba hagyta el, s még erősödött is. Megfigyelői telefonok érkeztek Mezőhegyes és környékéről, hogy néhol dió nagyságú jég is esett. Az ilyen típusú zivatargócokban egyébként csak 4-5 százalékban hullik jég, nagyon kis területen - magyarázta. A következő, hasonló intenzitású csapadékzóna estére várható Szeged és környékére - tette hozzá a szakember.
Eddig több mint nyolcvan riasztást kapott a tűzoltóság Csongrád megyében, fakidőlésekhez, vízszivattyúzáshoz várják a segítségüket - mondta a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság sajtószóvivője az MTI-nek. Tátrai János kifejtette: Szegeden és környékén mintegy 25 helyszínen kell dolgozniuk. A legrosszabb a helyzet Makón és környékén, ott több mint 40 helyszínre várják őket. Csanádpalotán van olyan utca, ahol csaknem húsz fát döntött ki a szél - tette hozzá.MTI
Cikkek
Nem minden bányató biztonságos
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 13:05
A harminc, Pest megyei bányató közül csak hétben lehet legálisan fürödni - mondta Borók Nikoletta, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság főmunkatársa pénteken sajtótájékoztatón a Lupa-szigeti bányatavaknál. Kiemelte, hogy fürödni csak a kijelölt helyeken szabad, a tiltás legfőbb oka a fürdőzők védelme.
A legtöbb bányató esetében ugyanis nem ellenőrzik a vízminőséget, fennáll a fertőzés veszélye, veszélyt jelenthet a beláthatatlan és változó mélység is, és lehetnek olyan részek, ahol a víz már nem tud felmelegedni. Az is előfordul, hogy drótok, alkatrészek és egyéb veszélyes tárgyak hevernek a tó alján - tette hozzá Borók Nikoletta.
Pest megyében a Délegyházán, Dunaharasztin, Gyömrőn, Pócsmegyeren, Veresegyházon, Dunavarsányban lévő bányatavakat, valamint a Budakalász melletti Omszki-tó kis részét lehet legálisan használni – ismertette.
A bányatavak esetében a fürdőzésre alkalmas helyek kijelölését az önkormányzat hozzájárulásával az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) kistérségi hivatala végzi. A rendőrség ennek betartásáért felel.
A jetskizésre alkalmas területet az önkormányzat hozzájárulásával a közlekedési hatóság jelöli ki, a pályát bójákkal kell körülhatárolni. Az előírásokat megszegők 20 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújthatók, a jetskit engedély nélkül vagy ittasan vezetők 100 ezer forintos pénzbírságra számíthatnak – közölte a rendőrség munkatársa. Borók Nikoletta kitért arra is, hogy jetski-pályának a délegyházi tó van kijelölve, ahol tilos a fürdés; wakeboardozni az Omszki-tó erre a célra elkerített részén lehet.
Pest megyében 2009-ben 21 ember fulladt vízbe.MTI
Cikkek
Árvíz miatt csúszik az M43-as átadása
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 13:03
Az M43 autópálya II. szakaszának kivitelezője, a Tisza M-43 Konzorcium a kivitelezés határidejének meghosszabbítását kérte - tudtuk meg a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-től.
A kivitelező konzorcium kérelmében a szélsőséges időjárásra való hivatkozással a szerződés véghatáridejének módosítását kéri. Az árvíz komoly fennakadásokat okoz a munkálatokban, a munkaterület még most is megközelíthetetlen.Privátbankár
Cikkek
Lemondott a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 12:51
Lemondott Balogh József, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke. Mostantól teljes elnöki jogkörrel Ipkovich György (MSZP) társelnök, szombathelyi polgármester jár el a tanács ügyeiben - közölték az érintettek pénteken rendkívüli sajtótájékoztatón Győrött.
A leköszönő elnök elmondta: Petykó Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség új elnöke közölte vele, hogy a tanács munkatervében szereplő június 30-i ülést ne hívja össze. Egyben tájékoztatta, hogy a 21 tagú fejlesztési tanács 9 tagjának visszahívása folyamatban van.
Az utóbbiak azok, akiket az előző kormány miniszterei neveztek ki, beleértve a lemondott elnököt is, aki az előző parlamenti ciklus MSZP-s országgyűlési képviselője, s több cikluson át Győr polgármestere volt. Közülük hárman már írásban is megkapták a visszahívással kapcsolatos értesítést - jegyezte meg Balogh József.
Ipkovich György - aki Szombathely megyei jogú város polgármestereként a törvény erejénél fogva tagja a regionális fejlesztési tanácsnak, így emiatt nem hívható vissza - a sajtótájékoztatón bejelentette: a munkaterv szerint június 30-ra összehívja a tanács ülését Zalaegerszegre. Közölte: nem vállalja fel, hogy a tanács pályázatokkal kapcsolatos teendői késedelmet szenvedjenek. "Nem állhat meg az élet azért, mert ez az év választási év" - hangoztatta.
A regionális tanács új elnökét akár már a június 30-i ülésen megválaszthatják a tanács tagjai közül - mondta Ipkovich György. A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács ez évre tervezett 18 millió forint működési költségkeretéből mostanáig 7,3 millió forintot használtak fel.
MTI
Cikkek
Később kezdődik az idei dinnyeszezon
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 12:49
Az előző évhez képest három hetes csúszással, július 10-én kezdődik az idei dinnyeszezon - közölte a Magyar Dinnyeszövetség elnöke
Makro / Külgazdaság
Szombattól érvényes a nyári vasúti menetrend
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 12:00
A megnövekedett utazási igényekhez igazodva a MÁV-START Zrt. szombaton lépteti életbe az augusztus 29-éig érvényes nyári menetrendet
Cikkek
Ma tesztelik az áramtőzsdét
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 11:44
„Minden várakozásunkat felülmúlva már holnap elindul a kereskedési rendszer – a piaci partnerek számára egyelőre még anyagi vonzat nélküli – kísérleti üzeme, így a július elejére tervezett első black box aukciónak már szinte semmi akadálya nincsen” – jelentette ki Medveczki Zoltán, a HUPX vezérigazgatója a június 17-én megtartott workshopon.
A workshopon – a június 16-tól Párizsban már bevezetett ETS használatával, a HUPX-partner EPEX Spot képviselőinek iránymutatásai mellett – végbement egy szabványos kereskedési nap szimulációja, megtörtént a traderek oktatása, ezt követően pedig vizsgáztatása is. A kurzus végén 16 piaci partner 33 tőzsdei kereskedője adott számot tudásáról. A magyar szervezett villamosenergia-piacon ennél több szervezet – a szándéknyilatkozatok alapján eddig várhatóan kb. 25 cég – fog kereskedni, mivel azonban közülük többen más piacokon már rendelkeznek EEX vagy EPEX Spot vizsgával, a HUPX-en nem szükséges külön vizsgát tenniük - tudtuk meg a HUPX sajtóközleményéből.
A legfrissebb operatív piaci információkról szóló tájékoztatás során szóba került a kereskedés végidőpontjának (gate closure time) 10.45-re történő módosítása is, amellyel a HUPX a piaci partnerek részéről az elmúlt hetekben lezajlott roadshow folyamán megfogalmazott markáns igényt kívánta kielégíteni.
Privátbankár
Cikkek
A 4-es metró megérkezett a Keletihez: kész a déli alagút
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 11:19
Befejeződött a 4-es metró déli alagútjának építése, miután az alagútfúró pajzs péntek délelőtt megérkezett a Baross téri végállomásra.
A pajzs öt hét alatt, műszaki hiba nélkül tette meg a Népszínház utca és a Baross tér közötti 450 méteres utat - közölte Klados Gusztáv projektigazgató a pajzsbetörést követő sajtótájékoztatón a helyszínen.
A 4-es metró alagútját 2007 áprilisában kezdték el építeni, akkor indult el az első pajzs a Kelenföldi pályaudvarról. A korábbi ütemtervek alapján már több mint egy éve be kellett volna fejeződnie a déli alagút fúrásának.
MTI
Cikkek
Nem tudunk lejönni a fogyasztási hitelekről
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 10:54
Alacsony kamat, újratöltődő hitelkeret, gyors ügyintézés, egyszerű előminősítés és kevés adminisztráció - ezeket a szempontokat tartja fontosnak egy ügyfél
Cikkek
Egy helyben toporog a forint
Privátbankár.hu | 2010. június 18. 10:48
Az euró jegyzése stabilizálódott, a forint árfolyama szűk sávban mozoghat pénteken.
Az eurót péntek délelőtt tíz órakor 279,48 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a csütörtök délután 280,65 forint után. Péntekre virradóra 279,75 forint környékén mozgott a jegyzés a nemzetközi deviza kereskedelemben.
A dollárt péntek délelőtt 225,31 forinton jegyezték 1,2399 dolláros euró árfolyam mellett. Csütörtökön a dollárt 226,89 forinton, az eurót 1,2376 dolláron jegyezték. A svájci frank jegyzése 202,93 forint 204,05 forint után, 100 japán jent 248,37 forinton jegyeztek 250,55 forint után.
Csütörtökön az euró három hete első alkalommal ért el 1,2400 dollár feletti árfolyamot a spanyol kötvénykibocsátás jó piaci fogadtatása, a két és félszeres túljegyzés hatására. A sikeres kötvénykibocsátás enyhítette az aggodalmakat az euróövezet pénzügyi stabilitásával kapcsolatban, mivel alátámasztotta az ország képességét esedékessé váló törlesztési kötelezettségeinek tőkepiaci finanszírozására.
Pénteken az euró árfolyamának 1,2400 dollár közeli stabilizálódását várják a piacon. A forint várhatóan 279-280-as euró jegyzés szűk környezetében ingadozhat.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
MTI
Friss
Nemzetközi
Lemond a szerb elnök, miniszterelnökként térhet vissza
Előrehozott elnökválasztás jön a szomszédban.
1 perce
Nemzetközi
Már 1430 áldozata van a venezuelai földrengéseknek, egy városnyi ember pedig eltűnt
Az anyagi kár hétmilliárd dollár lehet.
42 perce
Nemzetközi
Elutasította a Hezbollah a legújabb megkötött megállapodást
A szervezet szerint az maga a megadás.
18 órája
A 100 Leggazdagabb
-
450 millió dolláros szuperjacht miatt forr a levegő Velencében2026. június 27. 10:24 -
Jellinek Dániel nagy dobása: magyar kézbe került az Auchan2026. június 26. 15:22 -
Szinte ismeretlenül robbant be a top 10-be a Semilab alapítója2026. június 26. 15:05 -
Rekordpénzért megy a játék a vb-n2026. június 26. 14:09 -
A legjobban kereső amerikai igazgató egyéves fizetésével a 68. leggazdagabb magyar lenne2026. június 25. 06:16
További hírek >
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Ostoros háziorvosa lett az egészségügyi minisztérium helyettes államtitkára
08:33
-
Magyar Péter hét új főispánt nevezett ki, Heves megyében Kovács Éva veszi át a kormányhivatal vezetését
07:04
-
Új választókerületi koordinátor és kabinetfőnök csatlakozott a TISZA egri csapatához
18:49
-
Nyilvános lesz, ki mennyit hiányzik a parlamenti szavazásokról – Lázár János vezeti a listát
15:58
-
Kapitány István: Este 6 és 9 között lehetőleg ne használjuk a klímát és ne töltsük az elektromos eszközeinket
11:47
legolvasottabb
-
Tízezrek várhatják izgatottan a pénteki nagy bejelentést
2026. június 4. 19:36
-
Magyar Péter kifakadt, miután már belsős levél is bizonyíthatja a kézi vezérlést az MTVA-nál
2026. június 1. 07:03
-
Kemény lépésre készül a Tisza: befagyasztanák a polgármesterek fizetését
2026. június 19. 17:32
-
Sulyok Tamás váratlan videója: döntés a lemondásról
2026. június 1. 06:11
-
Lehet, hogy a vagyonadó miatt újraindulnak a vagyonosodási vizsgálatok
2026. május 29. 14:51
top 24
-
„Ha jönnek az uniós pénzek, több munkánk lehet, mint az elmúlt három évben összesen” – Interjú
2026. június 27. 11:47
-
Magyar Péteréknek nincs oka a panaszra ezeket a számokat látva
2026. június 27. 13:04
-
Most jön csak az igazi jó világ a benzinkutakon?
2026. június 27. 12:22
-
Iráni ismét támad, ezúttal Bahreinben csaptak le a drónok
2026. június 27. 14:30
-
Pipa lesz, ha lemarad: ebbe az új kincsesbányába ömlik a világ pénze
2026. június 28. 06:05



