Szerdán egy lengyel zlotyért 75,25 forintot is kellett adni, amivel az árfolyam fillérekre megközelítette az utóbbi tíz év legmagasabb értékét, a 2008. október 21-ei 75,6 forintot. (Még 2001-ben volt kicsivel efelett is az árfolyam.) Lengyel barátaink devizájának árfolyama persze nem a legfontosabb mutató a mi szempontunkból, mégis sokan szoktak rá figyelni, mivel egy fejlettségben és történelmi örökségben nagyon hasonló országról van szó. Amelyet ráadásul sok külföldi befektető egy csoportban kezel velünk.
Hosszú, tíz éves távon a zloty/forint (a grafikonon a piros vonal) alapvetően emelkedő tendenciát mutat, vagyis a forint veszít értékéből a lengyel pénzhez képest. Van benne logika, hiszen Magyarországon a válság erősebb volt és tovább tart(ott), mint a legtöbb környező országban, 2003 végén is csak a kilenc évvel korábbi szintnél teljesítettünk jobban.

Sokáig hasonló volt a helyzet a cseh koronával is (kék vonal), amellyel szemben sokat gyengült a forint, bár az utóbbi időben az a trend megfordulni látszik. (A csehek gyengíteni is igyekeznek devizájukat.)
Ennek ellenére összességében tíz év alatt 44 százalékkal ment fel a cseh korona és 34 százalékkal a zlotyé forintban, sőt még a román lej/forint (zöld vonal) is mintegy 15 százalékkal áll magasabban. (A sárga vízszintes tengely feletti vonalak az árfolyam növekedését jelzik, tehát a forint gyengülését az adott devizához képest.)
Kicsit távolabbi régiót tekintve, az orosz rubelnél (barna vonal) és a török líránál (lila) jobban állunk, ezek ára hét, illetve 23 százalékkal van lejjebb, mint tíz éve. Ám azok az országok már nagyon más kategóriába tartoznak.