Halványan javult a hangulat az európai tőzsdenyitás után a legtöbb piacon, ugyanakkor messze nem lehet határozott irányról beszélni. Az európai részvényindexek többsége kisebb pluszt mutat, ahogy a határidős amerikai mutatók is.
Egyelőre megállt a dollár esése, viszont az euró szokatlan erőt mutat az amerikai devizával szemben. A háttérben az áll, hogy az elmúlt héten jelentős tőkekivonás indult az amerikai kötvénypiacról, ezt mutatták a kötvényhozamok szokatlan magasságai is. Az eladói hullám pedig jelentős dollárgyengülést generált.
A nyersanyagpiacokon pont a tőkekivonás és a kockázatkerülés miatt nem követte az árfolyamok elszállása az amerikai deviza gyengülését. Az olaj és az arany ára ugyan kissé felfelé korrigált reggel óta, de az árfolyamok messze nem mutatnak rendkívüli mozgást.
A forint erősödött a főbb devizapárjaival szemben, míg az eurót kora reggel 293-294 forinton jegyezték, addig kora délutánra már „csak” 292,50 forintot kellett adni az euróért.
A kisebb délelőtti hangulatjavulás hátterében az áll, hogy a német gazdaság állapotára vonatkozó összetett Ifo-index ötödik hónapja mutatott javulást márciusban. A befektetők az amerikai használt lakás-értékesítési adatot várják és a Fed elnökének, Ben Bernankenak a beszédét, amiből szokás szerint utalást várnak a következő monetáris lépésekre. Közben többek szerint az elmúlt hetek egyik legaggasztóbb jele, hogy az amerikai VIX-index (amit félelem-indexnek is szoktak nevezni) 54 havi mélyponton van, ami általában nagyon közeli esésre utal a piacokon.