Amikor azt hallani, hogy Európa és Magyarország is visszaszorul világ szinten, felmerül a kérdés, hogy mit lehet tenni ez ellen? Senki nem tudja a választ, de mi úgy láttuk, hogy a toldozgatás-foltozgatás nem elég, nem elég néhány reform, újra kell gondolni a magyar életet, az iskolarendszert - mondta Orbán Viktor miniszterelnök Törökbálinton a Bálint Márton Iskola új épületének avató ünnepségén.
Ne konzerválódjanak a társadalmi különbségek
Az iskolák államosítását azzal indokolta, hogy kirívó és bántó különbségek voltak az iskolák között. A cél, hogy egyenlő, ugyanolyan oktatást nyújtsunk országszerte - mondta. Az ingyenes tankönyvellátásra is azért van szükség, hogy ne konzerválódjanak a társadalmi különbségeket, hanem mindenki esélyt kapjon a tanulásra - magyarázta Orbán Viktor.
De az iskolának olyan helynek kell lennie, ahol nem csak tanulni, de tanítani is érdemes, ezért volt szükség a pedagógus béremelésekre. A kormány most a pedagógus béremelésről döntött, mert fontos, hogy minden szakmában közelítsenek a bérek az európai bérekhez. "A magyarok munkája ér annyit, mint más európaiaké" - mondta.
Nem csak focipályát fejlesztenek
A miniszterelnök elmondta, hogy az iskola nem gyerekmegőrző és nem helyes, hogy a nevelés háttérbe szorult. A nevelés a miniszterelnök szavai szerint testi és lelki nevelés is, ezért tartja fontosnak a mindennapos testnevelés órát és az erkölcstan oktatását. Utalva arra, hogy az iskolában milyen nagyszabású sportpálya fejlesztés volt, a miniszerelnök azt mondta, hogy nem volt olyan, hogy sportpálya fejlesztésre a kormány nemet mondott volna, és nem csak focipályákra gondolok - mondta.
Az iskola veszélybe került az adórendszer átalakítása miatt, de a polgármester erre mindig emlékeztette a kormányt, és így az iskola meg tudott újulni, de fejlesztéseket nem csak ebben az iskolában, hanem különböző fejlesztési programokat országszerte 359 iskolában támogat a kormány - mondta Orbán Viktor.