A több világslágerrel is büszkélkedő énekesnő és párja, a színész Orlando Bloom egészen szürreális jogi csatába keveredett egy 84 éves üzletemberrel, Carl Westcott-tal, miután 2020-ban megvásárolták a férfi montecitói villáját. A bírósági dokumentumok szerint Westcott pert indított az énekesnő ügynöke, az ingatlanvásárlásban is eljáró Bernie Gudvi ellen, azt állítva, hogy nem volt beszámítható, amikor beleegyezett, hogy eladja a házát.
Katy Perry és Bernie Gudvi azonban vitatja mindezt, így az egyebek mellett vagyonát egy virágküldő szolgálat alapításával szerző Westcott családja egy olyan törvény elfogadásáért lobbizik, amely megvédené az időseket a megkérdőjelezhető ingatlanügyletektől. Cikkünk írásakor ez még egyelőre csak tervezet, azonban a támogató politikusok száma nő.
Komoly pénzért megy a pereskedés
A kaliforniai villát 15 millió dollárért vásárolta meg Bernie Gudvi az énekesnő és a színész nevében, ugyanakkor Westcott ügyvédei szerint beszámíthatatlan volt, amikor beleegyezett az üzletbe. A kereset szerint a Huntington-kórban szenvedő üzletember egy hatórás hátműtétet követően opiátos fájdalomcsillapítót szedett, ettől kába volt. Mint írták, nem sokkal később, amikor szellemileg újra tisztának érezte magát, megpróbált kihátrálni az üzletből, ám Perry és menedzsere nem volt hajlandó elállni a vásárlástól – derül ki a bírósági dokumentumokból.
Gudvi jogi csapata ezzel szemben azzal védekezik, hogy Westcott elég kompetens volt az eladáshoz, buzgón akarta azt, felfogadott egy tapasztalt ingatlanügynököt, átnézte a közvetítői jutalék mértékét, bemutatókat szervezett az ingatlanban, több ajánlatot is megfontolt, és végül egy rendkívül jövedelmező eladásról tárgyalt.
Az ügy azóta is folyik, az énekesnő ügynöke pedig azóta vissza is perelte az üzletembert, és összesen több mint 5 millió dollárt követel.
Mit tartalmazna a Katy Perry-törvény?
Bár egyelőre még rendkívül messze jár a tervezet attól, hogy ténylegesen bekerüljön az amerikai jogalkotásba, az már tudható, hogy pontosan mit akar elérni. A törvénytervezet honlapján elérhető bemutatás szerint célja az idősek érintő pénzügyi visszaélések kockázatának csökkentése, különösen az ingatlanok eladásával és átruházásával kapcsolatban.
Ennek alapján 72 órás türelmi időt vezetnének be, amely alatt a felek bármelyike büntetés nélkül elállhat a szerződéstől, ha az egyik fél 75 évesnél idősebb, és a személyes lakóhely átruházásáról szóló szerződésben vesz részt.