Ahogy arról reggeli összefoglalónkban hírt adtunk, rakétatámadás érte Európa legnagyobb atomerőművét. Az ügy kapcsán az oroszok és az ukránok egymás felelősségét firtatták. Mindenesetre a nemzetközi jog szerint – amelyet persze az invázióval az oroszok páros lábbal rúgtak fel – az atomerő közelében sem szabadna tartózkodnia az orosz katonáknak. Nem véletlen, hogy az EU elítélte Oroszországnak a zaporizzsjai atomerőművel kapcsolatos lépéseit. Az ukrán állami atomenergia-vállalat, az Energoatom az erőművet „komoly kockázatnak” minősítette.
A Donyeck melletti, hírhedt fogolytáborban, Olenivkában több tucat ukrán katonát égettek halálra, míg sokakat kínzásnak vetnek alá, állította a brit Observer című lapnak Anna Vorosheva, akit egy ideig ebben a börtönben tartottak fogva. Mint ismert, a fogolytábort ért támadás folytán 50-nél többen haltak meg. Ugyanakkor itt sem egyértelmű, hogy ki volt ezért a felelős.
Szombaton lemondott Okszana Pokalcsuk, az Amnesty International ukrajnai irodájának vezetője. Döntésének előzménye, hogy közzétettek egy jelentést, amely szerint Ukrajna civileket veszélyeztet azzal, hogy katonai támaszpontokat hoz létre lakónegyedekben. Tett mindezta a jogvédő szervezet azt követően, hogy az eredeti jelentésre a kijevi vezetés dühös választ adott. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bírálta az Amnesty-t a csütörtökön közzétett jelentés miatt, mondván, hogy a jogvédő szervezet érthetetlen módon tesz egyenlőség jelet Ukrajna, mint az agresszió áldozata és az orosz megszállók között. Az Amnesty International szombaton megerősítette, hogy bár elítéli az orosz inváziót, a kiadott jelentés alapját kiterjedt bizonyítékgyűjtés előzte meg. Azt is jelezték, hogy a jogsértések többségét oroszok követték el a háborúban, de ha Ukrán részről észlelnek ilyeneket, azt is közzéteszik.
Oroszország csapatokat gyűjt Dél-Ukrajnában, de a felépítés célja még nem világos – figyelmeztetett a brit hírszerzés. A védelmi minisztérium szerint az orosz erők új támadásra készülhetnek, vagy csupán Ukrajna ellentámadására számítanak.
A Meta (Facebook) eltávolítottak egy oroszországi szentpétervári trollfarm által üzemeltetett Instagram-fiókok hálózatát. Ennek keretében 45 Facebook- és 1037 Instagram-fiókot töröltek.
Az oroszbarát erők az ukrajnai Luhanszk régió oroszok által megszállt városaiban humanitárius segély segítségével próbálják rávenni a lakosokat, hogy személyes adatokat adjanak meg, hogy részt vegyenek az Oroszországhoz való csatlakozásról szóló népszavazáson.