A Dunaújvárosi Egyetem sokmillió forintért keres toborzó céget külföldi, főként ázsiai tanulói számának növeléséhez.
A hallgatótoborzás hagyományos terepe a nemzetközi oktatási vásár. Ám a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) más módszert választ külföldi hallgatói toborzásához. Olyan céget keres, amely nemcsak belföldön, hanem a célországokban próbál kedvet csinálni a magyar egyetemi tanulmányokhoz.
A külföldi hallgatók között külön kitétel, hogy az ázsiai tanulókra külön fókuszt helyezzenek – ez derül ki a nemrégiben meghirdetett közbeszerzési pályázatból, amire április 11-éig várják az ajánlatokat. Célja a Dunaújvárosi Egyetem követelményeinek megfelelően képzett hallgatók toborzása a DUE angol nyelvű költségtérítéses képzéseire, akik Magyarországon kívánnak tanulmányokat folytatni.
A DUE-ra az elmúlt négy évben is iratkoztak be kínai tanulók, de úgy tűnik, az intézmény nem elégedett a számukkal. Az elmúlt négy évben évi átlagban 54 kínai diák járt az egyetemre. 2021-ben 56, 2022-ben 63, 2023-ban 30, míg 2024-ben 68 fő.
Fókuszban a kínai és vietnámi diákok Fotó: Depositphotos
A toborzásra szánt keretösszeg nettó 280 648 euró, ami mai árfolyamon számolva 111 697 904 forint, melynek 70 százalékára vállal lehívási kötelezettséget az egyetem.
A nyertes cégnek évente legalább ötven tanulót, azaz a kétéves szerződés hatálya alatt összesen legalább százat szükséges toboroznia, és az egyetem részére negyedévente jelentenie kell az ügynöki munka részleteiről és aktuális státuszáról.
A nyertes cég akár közvetlenül is felveheti a képzésekre jelentkező – kínai és vietnámi – hallgatókkal a kapcsolatot, de emellett jogosult oktatási vásárokon is részt venni és/vagy kínai és vietnámi felsőoktatási intézményekkel történő rendszeres kommunikáció keretében népszerűsíteni a Dunaújvárosi Egyetem képzési programjait.
Arról, hogy a nyertes cégnek majd mi mindent kell vállalnia a megbízásért, a Klasszis Médiához tartozó Mfor cikkből tudhat meg többet.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Az Oroszország és Ukrajna közötti közvetlen tárgyalások felújításának lehetőségét is megvitatta a Kremlben Vlagyimir Putyin orosz államfő és Steven Witkoff, az amerikai elnök különmegbízottja – közölte Jurij Usakov, az orosz vezető külpolitikai tanácsadója pénteken újságírókkal.
Donald Trump amerikai elnök egy pénteken nyilvánosságra hozott interjúban azt mondta a Time hírmagazinnak, hogy „a Krím félsziget Oroszországé marad, ezt (Volodimir) Zelenszkij ukrán elnök is megérti, ezt mindenki megérti, hogy ez már nagyon hosszú ideje az oroszoké”.
A Kremlben fogadta Vlagyimir Putyin orosz elnök az Egyesült Államok elnökének különmegbízottját, Steven Witkoffot – közölte pénteken Dmitrij Peszkov, az orosz államfő sajtótitkára.
Pokolgépes merényletben megölték Jaroszlav Moszkalik altábornagyot, az orosz fegyveres erők műveleti főcsoportfőnökségének helyettes vezetőjét – közölte pénteken az orosz Nyomozó Bizottság (SZK).
Több mint száz drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen az orosz hadsereg péntekre virradóan, a kelet-ukrajnai Pavlohradban három ember – köztük egy gyerek – meghalt, és sok a sebesült – közölték katonai és helyi közigazgatási forrásokra hivatkozva vezető ukrán hírügynökségek és hírportálok.
Egy orosz Krím elvághatná az amerikai és európai hozzáférést Közép-Ázsiához, miközben Kína számára is rendkívül előnyös lenne. A NATO-tag Törökország, Románia és Bulgária pedig a legtöbbet veszítené. Káncz Csaba jegyzete.