Orosz hírügynökségek szerint Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője arról beszélt: Vlagyimir Putyin orosz elnök nem zárja ki a tárgyalásokat Ukrajnával, de garanciákra lesz szükség a tárgyalások hitelességének biztosításához. A mostani, Svájcban zajló békecsúcsra nem hívták meg Oroszországot, de Putyin elnök azért tett egy javaslatot "pályán kívül": Ukrajna vonja ki csapatait az ország keleti és déli részéből, és mondjon le a NATO-tagságra vonatkozó kérelméről, hogy Moszkva leállítsa offenzíváját. Peszkov szerint ez nem "ultimátum", hanem "békekezdeményezés, amely figyelembe veszi a helyszíni realitásokat". Az oroszok szerint ugyanis a fronton kialakult helyzet Ukrajna számára rossz, és egyre csak rosszabb lesz.
Jake Sullivan amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó ésszerűtlennek minősítette a Vlagyimir Putyin orosz elnök által előterjesztett békejavaslatot, mondván, hogy Moszkva követeléseinek teljesítése még sebezhetőbbé tenné Kijevet a további agresszióval szemben. A javaslat értelmében Ukrajnán nemcsak azokat a területeket kellene feladnia, amelyeket Oroszország jelenleg megszállva tart, hanem további területeket is követel Oroszország. A javaslat Ukrajna demilitarizálásáról is szól, aminek következtében az ország sebezhetőbbé válna a későbbi orosz agresszióval szemben.
"Egyetlen felelős nemzet sem mondhatja, hogy ez a béke ésszerű alapja. Ez szembemegy az ENSZ alapokmányával, szembemegy az alapvető erkölcsiséggel, szembemegy az alapvető józan ésszel" - mondta Sullivan. Peszkov szerint viszont egy olyan politikus, aki az ország érdekeit a saját és urai érdekei fölé helyezi, elgondolkodna egy ilyen javaslaton - nem mondhatnánk tehát, hogy bármit is közeledtek az álláspontok.