A Budapest Bank Csoport, az MKB Bank Nyrt. és Takarék Csoport meghatározó tulajdonosai október 30-án korábbi szándéknyilatkozatukat megerősítve befektetési és szindikátusi szerződést írtak alá, valamint döntöttek arról, hogy apportálják banki részesedésüket a közös holdingtársaságba, és így létrehozzák Magyarország második legnagyobb bankcsoportját. Ezzel egyidőben a Magyar Bankholding felsővezetése is megkezdte az operatív működését.
A társaság Igazgatósági elnökének feladatait dr. Barna Zsolt, vezérigazgatói feladatait pedig Vida József látja el, az igazgatóság tagja még Balog Ádám, Lélfai Koppány és Tajthy Attila.
Hozzájuk csatlakoznak most a három bank munkatársai közül azok, akik a közös jövő felépítésének első lépéseit fogják irányítani. A vezetői csapat tagjait független nemzetközi tanácsadó cég együttműködésével választották ki októberben. A bankholdingban első körben három vezérigazgató-helyettes kezdi meg a munkát: Csapó András a jogi és prudenciális kontrollért, míg Martzy Antal a stratégiai kontrollért felel, Egerszegi Ádám pedig a fúziós irodát irányítja.
Az erőviszonyokat is jelezheti, hogy jelenleg a három új vezérhelyettesből kettő - Martzy Antal és Egerszegi Ádám - a Takarék Csoportnál dolgozik, míg Csapó András az MKB-nál.
Rajtuk kívül tizenkét vezető munkatárs alkotja a Magyar Bankholding kezdeti csapatát, lefedve a fúziós, a stratégiai, a működési, a technológiai, a jogi, a kockázatkezelési, a HR, a számviteli, a kontrolling és a kommunikációs területet.
A Magyar Bankholding első vezetőinek feladata, hogy nemzetközi tanácsadó cégek közreműködésével 2021 során a három bank részletes fúziós ütemtervének és a részletes üzleti stratégiájának kidolgozását irányítsák. Eközben a három bankban dolgozó szakemberek továbbra is gondoskodnak az üzleti tevékenység sikeres folytatásáról, az ügyfelek zavartalan kiszolgálásáról, valamint az új fejlesztések, termékek és szolgáltatások bevezetéséről.
A bankholdingban és a három hitelintézetben dolgozók munkája szorosan összefügg, hiszen a bankok teljesítményére kell építeni a bankcsoport közös jövőjét. A bankok egyelőre megőrzik jogi státuszukat, és önálló egységként, külön brandként működnek a későbbi integráció megtörténtéig, ugyanakkor az apport után közvetlenül megkezdik a közös működésből eredő szinergiák kihasználását.
A leendő óriásbankról már több cikkünkben is foglalkoztunk, legutóbb ebben.