Végre kiderült az ég a tőzsdék felett, a vezető európai indexek közül a német 0,9, a francia 1,4, a brit 0,7 százalékkal emelkedik. Az amerikai tőzsdék indexeinek határidős értékei pedig 0,7-0,9 százalékkal mennek fel.
Úgy tűnik, a piacok bíznak abban, hogy a bankválság nemsokára véget ér. Amerikában lakáseladásokról érkezik adat, és különböző Federal Reserve-vezetők is beszélni fognak.
Csökkentették a Richter célárát
Magyarországon a BUX-index az európai átlag alatt, fél százalékkal megy fel, ami leginkább a Mol egy százalékos emelkedésének köszönhető. Az OTP csak 0,7 százalékkal drágul, 9872 forintra, a Richter esik 0,3 százalékkal. Jelentős a forgalma a Pannergynek és a Nyomdának, 0,8, illetve 1,6 százalékkal kerülnek többe.
Az HSBC 9800 forintról 8600 forintra csökkentette a Richterre vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlást pedig vételről tartásra rontotta.
Nagyot erősödött a forint
Ma 380,50 az euró ára, ami csekély változás a tegnap esti állapothoz képest, 30 filléres csökkenés. De a forint árfolyama már tegnap délután nagyot erősödött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szigorú üzenetei nyomán, 4-5 forinttal esett az euró ára kedden. Ma reggel pedig 379,70-re is leszúrt az árfolyam.
A nemzetközi környezet is viszonylag kedvező, az olaj és a földgáz kissé drágább ugyan, de az általános tőkepiaci hangulat inkább optimista.
Magas maradhat a magyar kamat
A várakozásoknak megfelelően nem változtatott a kamatokon az MNB monetáris tanácsa a keddi kamatdöntő ülésén. A hangvétel szigorú maradt, a döntéshozók megerősítették, hogy az alapkamat jelenlegi szintjének tartós fenntartása szükséges – foglalta össze az Equilor Befektetési Zrt.
A kamatdöntést követő háttérbeszélgetésen Virág Barnabás alelnök hangsúlyozta, hogy továbbra is türelmes megközelítés indokolt a monetáris kondíciók alakításában. Így az egynapos betéti gyorstendereken szükséges a 18 százalékos kamat fenntartása. (Ez az effektívnek is nevezett kamatszint támogatja elsősorban a forintot – a szerk.)
Épp a Tesla trónfosztása folyik?
A kínai BYD elektromos- és hibridautó eladásai elérték az 1,86 milliós darabszámot, míg a Tesla csak tisztán elektromos autókat gyártva érte el az 1,31 millió darabot tavaly – írja az Erste Befektetési Zrt.
De akkor is a „hatalomátvétel” környékén vagyunk. Ez az első madár, amely elrepül a Tesla mellett, s valószínűleg még jönni fognak többen is.
Az elektromos és a fosszilis üzemanyagokkal működő gépkocsik árai ugyanis elkezdtek összeérni, az előbbinél árcsökkenést, míg az utóbbinál áremelkedést láthattunk. Sőt, az elektromosok terén még csak “most indulhat az árháború”, amit alapvetően a kínaiak indítottak el. Most például az MG (Nanjing Automobile) tör be a piacra relatíve olcsó, jó paraméterekkel rendelkező elektromos autóival – írja a brókercég.
Négy ok miatt érdemes az agrárbizniszbe fektetni
Mind nyomasztóbb a világban az élelmiszerhiány, ami növekvő keresletet okoz – írja a VIG Alapkezelő Total Return blogja. Ennek négy fontosabb oka is van:
- A népességnövekedés.
- Az éghajlatváltozás.
- A társadalmi nyomás a termékek fenntartható módon való előállítására.
- Geopolitikai tényezők, például háborúk, vámok, politikai instabilitás, nemzetközi kereskedelmi megállapodások.
Így magas hatékonyságú, fejlett nagyipari mezőgazdaságra van szükség. Az agrártechnológia (precíziós mezőgazdaság, önvezető robotok, drónok stb.) optimalizálhatja a mezőgazdasági termelést.
Ezért fektetünk bizalommal mi is az ágazat legjobb cégeibe – teszik hozzá.
A Shapella drágítja a bitcoint is?
Több napos lefelé csordogálás után az ether emelkedni kezdett, a bitcoin követte, így most mintegy hat százalékos pluszban vannak (1830, illetve 28 550 dollár körül). Az ugrásban nagy szerepe lehet annak, hogy az Ethereum fejlesztői megerősítették a két részből összevont Shapella (Shanghai + Capella) szoftverfrissítés időpontját. Ez a tervek szerint 2023. április 12-én este, azaz mintegy két hét múlva fog bekövetkezni.
A fejlesztést nagyon várják a befektetők, többek között lehetővé teszi majd a korábban lekötött (stake-elt) ether-érmék felszabadítását.
Feldarabolnák az Alibabát
A kínai online kereskedelmi óriás bejelentette, hogy hat különböző részre darabolnák fel a vállalatot, amelyek így tőkét vonhatnak be vagy tőzsdére mehetnek. Ez lenne a cég történetében a legnagyobb reorganizáció, a közlemény szerint ezzel nagyobb részvényesi értéket tudnának teremteni.
A lépés vélhetően nem független a kínai kommunista párttól, hiszen korábban többször lehetett hallani, hogy túlságosan nagynak és befolyásosnak gondolják a céget – jegyezte meg az Equilor Befektetési Zrt.
Forró lesz a nyár, sok sört iszunk?
A napokban éves csúcsukra ért olyan sörgyártó nagyvállalatok árfolyama, mint a Carlsberg, a Heineken és az Anheuser-Bush. A cégek februárban és március elején jó gyorsjelentéseket tettek közzé, meghaladva az elemzői várakozásokat. Az utóbbi, az Anheuser-Bush (AB InBev SA-NV) például a korábbi 90 cent helyett 98 dollárcentes profitot termelt részvényenként.
Csúcson vagy annak közelében van egyébként más, fogyasztási cikkekben, luxuscikkekben utazó részvények árfolyama is, mint a Luis Vuitton, a L’Oreal, a Hermes papírjai. A jelenlegi válságos időkben sokan a fogyasztási részvényeket tekintik jó befektetésnek?
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.