5p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az európai tőzsdék szépen emelkednek, az OTP és a Mol sem marad le. A kínai jegybank élénkítő lépésének hatásai Európáig érhetnek. Egyre drágább az olaj, gödörben a Trump, növelte a tétet a Boeing.

Az európai tőzsdeindexek változó mértékű, de elég szép emelkedést mutatnak kedden. A német mutató 0,8, a francia 1,6, a brit 0,4 százalékkal mennek fel. Az USA-ban az S&P 500 0,3 százalékkal emelkedett hétfőn és hajszálnyira állt meg a múlt heti napközbeni történelmi rekordtól. Az amerikai üzleti aktivitást mutató adatok erősítették a bizalmat abban, hogy a világ legnagyobb gazdasága képes a “lágy landolásra”.

A részvényeknek jót tett az is, hogy a Fed néhány tisztviselője nyilatkozott hétfőn, és nyitva hagyták az ajtót a további nagy kamatcsökkentések előtt, megjegyezve, hogy a jelenlegi kamatok még mindig nagy terhet rónak az amerikai gazdaságra. A Fed legközelebb november 6-án és 7-én tart kamatdöntő ülést. Kínai jegybanki intézkedések hírére a kínai és hongkongi részvényindexek kilőttek, amire még visszatérünk.

Az euró/forint árfolyam az utóbbi pár hétben. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az euró/forint árfolyam az utóbbi pár hétben. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A BUX index is szép, fél százalék feletti pluszban van, az OTP 0,7, a Mol 1,1, a Telekom 0,8 százalékos drágulása mellett. A Richter azonban 0,3 százalékkal esik. Az euró/forint 394,50, harminc fillérrel van a hétfő esti alatt. Az olaj 2,5 százalékkal megy fel, a Brent már 75 dollár felett jár, az európai földgáz viszont ezúttal kissé esik.

Ma, kedden kamatdöntő ülést tart az MNB, amelynek nagyon valószínű kimenetele egy 25 bázispontos csökkentés, amiről hétfői cikkünkben írtunk.

Mitől gyengült hétfőn a forint?

Érdemi gyengülést produkált hétfőn a magyar deviza, az EUR/HUF árfolyam a 395-ös szinteket közelítette napközben – írta a K&H Értékpapír.  A Morgan Stanley elemzője is kiemelte a forint körüli bizonytalanságot, amit a gyengébb költségvetési adatok, valamint a monetáris politika alakulása is befolyásolhat.

Laza fiskális és monetáris politikát jósolnak a nagybank elemzői, így az EURHUF akár 410-ig is emelkedhet idézte a brókercég.

Az Erste Befektetési Zrt. úgy fogalmazott ugyanerről, hogy “ismét nagyobb szereplő, ezúttal a Morgan Stanley buzdított a hazai fizetőeszköz eladására”. Az Equilor Befektetési Zrt. szerint viszont már a “gyenge eurózónás BMI adatok miatt” kezdett gyengülni a hazai fizetőeszköz hétfőn.

Árfolyamok és grafikonok

Tízmillió euró a Richternek

A Richter bejelentette, hogy partnere, a Fuji Pharma Co megkapta a Japánban fejlesztett Alyssa készítményének forgalomba hozatali engedélyét. Ez tízmillió eurós mérföldkőfizetést jelent a magyar cégcsoport számára. A készítmény a diszmenorrea kezelésére szolgál – foglalta össze a K&H Értékpapír. Bővebben lásd:

Példátlan lépés Kínában

A kínai központi bank “példátlan mértékű politikai támogatást nyújtott a gazdaságnak”, az eddigi legmerészebb lépést tette annak érdekében, hogy elérjék az idei évre kitűzött, öt százalék körüli növekedési célt – írja a Bloomberg. A kínai jegybank 2020 óta a legalacsonyabb szintre csökkentette a bankok által kötelezően tartalékolandó pénzmennyiséget, és mérsékelte az irányadó kamatlábat is.

Sok éve ez volt az első alkalom, hogy mindkét intézkedést ugyanazon a napon lépték meg, ami aláhúzza a feladat sürgősségét.

Az intézkedéseket követően a kínai és hongkongi részvényindexek kilőttek, 4-5 százalékos pluszban zártak.

Európát is felhúzza Kína?

Kína fontos exportpiac számos európai vezető vállalat számára, amelyek a kínai fogyasztók visszafogott költekezése, a kínai kereslet visszaesése miatt is nehézségekkel küzdenek. Az euróövezet növekedési kilátásaival kapcsolatos aggodalmak azonban továbbra is fennállnak, ami visszafogja az európai tőzsdéken a lelkesedést – jegyezte meg az Investing.com.

A hétfőn közzétett európai beszerzésimenedzser-indexek még eléggé kiábrándítóak voltak.

Háborús és kínai prémium az olajárban

A nyersolaj tovább emelkedett a Libanonban végrehajtott izraeli bombázások után. De a Kínában bejelentett intézkedések is pozitívan hathattak rá, hiszen támogathatják a gazdasági növekedést, így az energiahordozók iránti keresletet a világ legnagyobb olajimportőr országában. Az ipari fémek is emelkedtek, a réz és a cink vezetésével.

Eddig főleg a kínai gazdaság hanyatlásával kapcsolatos aggodalmak és az OPEC+ növekvő kínálatának kilátásai tartották viszonylag alacsonyan az olajárakat. A Brent jegyzései ebben a negyedévben eddig így is még mintegy 14 százalékkal csökkentek.

Növelte a tétet a Boeing

A Boeing nagyobb béremelést ajánlott fel a legnagyobb szakszervezetnek, hogy túl tudjon lépni a sztrájkon, amely leállította a repülőgépgyártást a csendes-óceáni part északi részén. A sztrájkoló seattle-i gyári dolgozóknak négy év alatt 30 százalékos béremelést ajánlott, szemben azzal a 25 százalékkal, amelyet a szakszervezet 33 ezer tagja nemrég elutasított.

A vállalat közölte, hogy a feltételek véglegesek, és csak szeptember 27-ig érvényesek. Igyekszik növelni a nyomást a másik félre, hogy elfogadja azokat – írta a Bloomberg.

Gödörben a Trump

A Trump Media & Technology Group (DJT) részvényei hétfőn több mint tíz százalékkal estek, és a legalacsonyabb szintre süllyedtek a közösségimédia-vállalat márciusi tőzsdére lépése óta. A mozgások azután következtek be, hogy a DJT-papírok zárolási időszaka hivatalosan lejárt.

A nagyrészvényeseknek, köztük Donald Trump volt elnöknek ugyanis hat hónapos zárolást kellett vállalniuk, aminek vége előtt nem adhatták el papírjaikat. Trump most úgy nyilatkozott, hogy nem fogja eladni a részesedését.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21520 21260 21600 +0,05% 21500 21580 3 182 491 260 HUF 2024-11-21 12:48:54
MOL 2686 2666 2690 -0,15% 2682 2686 244 447 542 HUF 2024-11-21 12:43:09
MTELEKOM 1222 1210 1222 +0,49% 1220 1222 96 241 348 HUF 2024-11-21 12:48:29
RICHTER 10780 10710 10870 -0,09% 10780 10790 286 158 290 HUF 2024-11-21 12:46:19
OPUS 510 510 512 +0,20% 510 511 3 642 919 HUF 2024-11-21 12:47:05
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Már 411 felett jár az euró, bérrobbanás Németországban
Eidenpenz József | 2024. november 21. 12:33
Részben ismét a dollár lehet a felelős a forint gyengüléséért, de a zlotyhoz képest is gödörben van a hazai deviza. A háborús feszültség nem tesz jót a részvényeknek, miközben szárnyal az arany, a bitcoin, a kőolaj és a földgáz. Céláremelés jött OTP-re és Richterre, bérrobbanás volt az EU-ban. Leválhatna a Mol az orosz olajról?
Részvény / Deviza / Áru Itt már bizonyítottak az észak-koreai katonák — hatalmas lopást vittek véghez
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 10:22
Észak-Korea hackerei állnak a 2019-ben elkövetett 42 millió dolláros Ethereum-rablás mögött – közölte a dél-koreai rendőrség.
Részvény / Deviza / Áru Rohamra indult a forint, de meddig juthat?
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 08:09
Erősödéssel indította a napot a forint az euróval szemben, meglátjuk mire lesz ez elég.
Részvény / Deviza / Áru Eláztatta az eső a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:23
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot villantott az OTP a parketten
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1131,04 pontos, 1,45 százalékos emelkedéssel, 79 096,82 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Jövőre olcsó lehet az üzemanyag, újabb bitcoin-rekordot mértek
Eidenpenz József | 2024. november 20. 12:16
Ismét emelkednek a tőzsdék, a BUX index is visszanyerte a keddi vesztesége egy részét. A forint viszont megint gyengélkedik és ismét közelít az euró a 410-es szinthez. A dollár erősödése és az orosz-ukrán háborús feszültség fokozódása lebeg a piacok feje felett, miközben az Nvidia gyorsjelentését várják. Túlkínálat lesz olajból?
Részvény / Deviza / Áru Visszabújik az ágyba, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 07:31
A forint jóval gyengébben „kelt” szerdán, mint kedden.
Részvény / Deviza / Áru A forint elesett a korai sötétben
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 18:24
A forint kedd reggeli lendülete nem tartott ki estéig, kisssé megfáradt.
Részvény / Deviza / Áru Az ukrán rakéták lőtték le a BUX-ot
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 17:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1287,23 pontos, 1,62 százalékos csökkenéssel, 77 965,78 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Duplázott a BUX index, ezért megy a Tesla
Eidenpenz József | 2024. november 19. 12:29
Elromlott a hangulat a részvénypiacokon, a BUX is szakad, az eddig száguldó OTP húzza le. Fontos gyorsjelentésekre vár a piac, ma a Walmart, holnap az Nvidia következik. Két nagy bankház is szép emelkedést vár 2025-re a részvénypiacon. Egy hír nyomán nagyot ugrott a Tesla.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG