A nap eseménye az új amerikai foglalkoztatási adatok megjelenése volt, amelyeket a Fed leginkább figyel a kamatemeléssel kapcsolatos döntéseinél. Az adat azonban felemás volt, a munkanélküliség ugyan szépen csökkent, a keletkező új munkahelyek száma viszont elmaradt a várakozásoktól.
„A Wall Street kedvenc játéka, hogy a kamatemelés kezdetét találgassa” – írta a Bloomberg, ez az adat azonban sok támpontot nem adott, inkább bizonytalanságot hagyott maga után. Így az amerikai indexek egy százalék körüli mínuszban voltak a kereskedés elején.
Pirosba borult Európa
Mario Draghi, az EKB elnökének előző napi szavai, amelyekkel a kötvényvásárlási program kiterjesztését jelentette be, pénteken már nem hatottak, elmúlt az optimizmus. A kínai piac zárva volt.
További árfolyamok>>>>>> |
Az európai indexek már délelőtt is mínuszban voltak, az amerikai hírek csak növelték azt, így sokkal nagyobb, 2,5 százalék körüli veszteséggel zárták a napot. A mi BUX indexünk ehhez képest megint inkább felülteljesített, a nap végén 1,15 százalékos mínuszban állt.
Esett mind a négy nagy részvényünk és a forint
A legnagyobbat a Mol este, amihez az ismét gyengélkedő olaj is hozzájárulhatott, 1,8 százalékkal esett. Az OTP 1,3, a Richter 0,7, a Telekom 0,8 százalékkal süllyedt. Felreppent a hír, hogy az MNB megvenné a Budapesti Értéktőzsde irányító részvénycsomagját.
További árfolyamok>>>>>>> |
A forint kicsit gyengült, az euró 70 fillérrel a csütörtök esti felett, 313,50 forinton állt, ami nagyjából megfelel az elmúlt napok átlagának. Az említett amerikai munkaerő-piaci adat után erősödött ugyan kissé a dollár, de ezzel együtt is csak nagyjából az előző napi szinten áll.
Csak az OTP-nek áll a zászló?
Ezúttal nem voltak nagy mozgások az árupiacokon sem, a legtöbb termék – olaj, arany, ezüst, réz – 1-2 százalékkal olcsóbb lett.
„Jól alakult a héten az OTP árfolyama, visszapattant az 5250 forintos támaszról a bankpapír, és tegnap már elkezdte betölteni az 5525-5555 forint közötti rést. Jelenleg a 20 napos mozgóátlag fogta meg az emelkedést, a szint felett pedig már nyitva a tér az 5.850 forintos ellenállásig. Rövidtávon nagyobb a valószínűsége a további emelkedésnek” – írja az Erste Befektetési Zrt. technikai elemzése. A többi három nagyobb cégünkről azonban inkább borús képet festenek.
A Graphisoftról írt technikai elemzést a KBC Equitas, a dodonai jóslatokhoz hasonlóan azonban ember legyen a talpán, aki megmondja ebből az irányt.
Amint arról délelőtt beszámoltunk, jó befektetésnek bizonyult mostanában a Facebook.