Az amerikai indexek szerdán kisebb mínuszban végeztek, európai társaik viszont ma emelkedéssel folytatják. Leginkább Németország vezető indexe, a DAX, amely csütörtökön újabb rekordokat döntöget, időnként még a 17 700 pontos határt is átlépve.
Ezt a napot az infláció fogja uralni, Németországban és az USA-ban is közzéteszik a legfrissebb számokat. Csökkenő inflációs ráták esetén az Atlanti-óceán mindkét partján az a kérdés, hogy a központi bankok mikor kezdenek lazítani a monetáris politikájukon, mikor csökkentenek kamatot – legalábbis ezzel foglalkozik leginkább a világsajtó.
Szép pluszban a BUX index
A BUX index is pluszban áll, 0,4 százalékkal javít, miközben az OTP és a Richter 0,6-0,6 százalékkal drágul. A Mol csak 0,3 százalékkal emelkedett.
Az euró 393,80, mintegy 50 fillérrel drágább a szerda estinél. Az olaj ára stagnál, az európai földgázé közel három százalékkal süllyed.
Féléves mélyponton a forint
Szerdán nem igazán volt megállás a lejtőn, 394 körül is járt az EURHUF kurzus – írta az Erste Befektetési Zrt.
Hungarikumról van szó, ugyanis a magyar deviza a lengyel zlotyval szemben napról napra dönti a negatív csúcsokat.
A piac még mindig emészti a jegybank keddi döntését az agresszívabb kamatvágást illetően. Csütörtökön eddig korrekciót látunk, 393 alatt forgott a jegyzés a délelőtti órákban – teszik hozzá.
Kellemes meglepetés a Richter-jelentés
A vártnál jobb lett a Richter negyedik negyedéve a brókerek szerint, bár nem minden soron.
- A nettó eredmény 36,4 milliárd forint lett a negyedévben. Ez mind a piaci konszenzus medián értékénél, mind az Erste konzervatív becslésénél jobb – írta az Erste Befektetési Zrt.
- A Richter árbevétele az elemzői konszenzus felett alakult, azonban a bruttó és az üzemi eredmény elmaradt a várakozásoktól. A nettó eredmény viszont jelentős mértékben, 27 százalékkal felülmúlta azokat – foglalta össze az Equilor Befektetési Zrt.
- Szépen zárta a 2023-as évet a Richter, nem okozott csalódást, még ha egyes sorokon a konszenzus magasabb értékeket is várt. A főbb tényezők összességében erős fundamentumokat mutatnak, így összességében pozitívan értékeljük a jelentést – közölte a K&H Értékpapír.
59, 60, 61, 62, 63 ezer dollár a bitcoin…
Csodás napja volt szerdán a bitcoinnak, árfolyama kezdetben az 58, majd az 59, 60, ma reggelre pedig már a 63 ezer dolláros határt is átlépte, jelenleg 62 700. Az ether a 3500 dollárt súrolta, pedig egy hete még a 3000-el küzdött. A bitcoin ezzel mindössze nyolc százalékra van az eddigi, 2021 végi történelmi csúcsától (ami 69 ezernél húzódik).
A kriptovaluta-rajongók ünnepelnek, de nem mindenki. A nagy kereskedési aktivitás közepette közel 794 millió dollárnyi pozíciót likvidáltak a vezető határidős tőzsdéken 24 óra alatt. Ráadásul nemcsak a shortosokat (az esésre fogadókat), de az átmeneti ingadozások miatt az emelkedésre játszók egy nagy részét is kiütötték.
… avagy a zöld ötven árnyalata
A zöld jellemzi mostanában a bitcoint és a többi kriptovalutát az árfolyamtáblákon, az emelkedés dominál szinte mindenütt. Régen elfeledett érméket kapnak fel, de újakból is rengeteg indul. A piac állapotát mutató “félelem és rettegés indexe” nyolcvan pont felett jár, 2021 vége óta nem látott szinten.
Sokan attól tartanak, hogy ennek is rossz vége lesz, és látványos összeomlással dől majd össze az emelkedés. Mások szerint lehet, hogy így lesz, de addig még sok-sok hónap vagy évek is eltelhetnek bikapiaci hangulatban.
Rekordok az AutoWallisnál
Rekordárbevételt és -nyereséget ért el az AutoWallis Csoport 2023-ban is, így a cég szerint
eddigi ötéves tőzsdei pályafutása alatt megnégyszerezte árbevételét, miközben nyeresége a tízszeresére ugrott.
A tavalyi növekedést akvizíciók is támogatták az organikus bővülés mellett, így a vállalat már döntően régiós, 366 milliárd forintos árbevételt és 20 milliárd forintos EBITDA-t ért el. Az egy részvényre jutó nyeresége 21 forint fölé emelkedett – közölte a társaság.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.