6p

A Magyar Telekom nagyot ugrott, ha az osztalékszelvény leesését is beleszámítjuk, holnap és pénteken pedig fontos hazai gyorsjelentések érkeznek. A forint stabil, de arra meg két inflációs adat leselkedik. Fontos adatokra várnak a piacok, esés látható Európa tőzsdéin. Bajban lehet a svéd ingatlanóriás, fennakadások voltak a Bitcoin-rendszerben.

Nincsenek jó hangulatban az európai tőzsdék, a német index 0,3, a francia 0,8, a brit 0,4 százalékkal esik. Az amerikai határidős indexek is 0,4 százalék körüli mínuszban vannak. A piacok főleg a holnapi amerikai inflációs adatra várnak.

Fontos téma még a költségvetési plafon felemelése az USA-ban, és továbbra is a fókuszban vannak az amerikai regionális bankok, amelyek árfolyama tegnap némileg javult. Külkereskedelmi adatok alapján úgy tűnik, elfogyott a járványügyi korlátozások feloldása által okozott lendület a kínai gazdaságban, amelyet az első negyedévben még szépen húzott a fogyasztás.

Csúcson a Telekom, jön az OTP

A BUX index csak 0,2 százalékkal esik, az OTP 1,2, a Richter 0,9 százalékkal van lejjebb, a Mol viszont 0,4 százalékkal javít. Éves csúcson áll a Magyar Telekom, a 30,6 forintos osztalékszelvény leesése után ma 417-422 volt az árfolyam, tehát mintha 452 körül is lett volna. (Az eddigi, hétfőn beállított éves maximuma 438 volt.)

A Magyar Telekom árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A Magyar Telekom árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Jönnek a magyar gyorsjelentések, először az OTP és Magyar Telekom jelentését várhatjuk szerdán, majd pénteken a Mol és a Richter teszi közzé első negyedéves számait.

Két inflációs adatra is várhat a forint

Az euró/forint ma 372-ig is lesüllyedt, ezzel nagyjából a tegnapi szinten van. A forint árfolyamát két, szerdán érkező inflációs adat is befolyásolhatja, a hazai és az amerikai. Ismét esik a hollandiai földgáz és a kőolaj világpiaci ára, egy százalék körüli mértékben.

Árfolyam

Miről jelenthet holnap az OTP?

Az OTP május 10-én hajnalban teszi közzé első negyedéves eredményét. Míg tavaly számos egyszeri tétel rontotta az első negyedéves számokat, idén a korrekciós tételek eredője enyhén pozitív lehet – írja az Erste Befektetési Zrt. Negatív tényezőként megjelenik a bankadó és az extraprofitadó is, míg a szlovén Nova KBM akvizíciója kapcsán egyszeri badwillt számolnak el, ami 230 millió euróval javíthatja az eredményt. A teljes bevétel a 2022. negyedik negyedévi rekord szintről enyhén még tovább emelkedhetett. A brókercég nem számít jelentős költségcsökkenésre.

Az első negyedéves várakozásunk 183,6 milliárd forintos profit, illetve 176,1 milliárd forintos korrigált adózott eredmény, ami jelentős javulás a tavalyi gyenge első negyedévhez képest írja a brókercég.

Péntek reggel jön a Richter

Látványosan emelkedhet a Richter bevétele a KBC Equitas szerint, amit “a bázissal szembeni kedvező devizahatások is nagyban segíthettek”, ahogyan a korábbi negyedévekben is. A költségektől viszont érdemi növekedést várnak, a pénzügyi soron várható mínuszok miatt pedig jelentősen csökkenhetett a nettó eredmény.

Ezzel együtt a fundamentumok azért nem festenek rosszul, és továbbra sem tűnik feszítettnek az árazás a jelenlegi szinteken vélik az elemzők.

Mindig megoldódik az adósságplafon-probléma?

Bill Gross kötvénypiaci guru, a PIMCO korábbi befektetési igazgatója rövid lejáratú amerikai kincstárjegyek vásárlását javasolja, arra számítva, hogy az amerikai adósságplafon kérdése végül megoldódik. A vitát nevetségesnek tartja.

Nem 100 százalékos esély van rá, de szerintem megoldódik mondta Gross a Bloomberg Televízióban.

A rövid lejáratú kincstárjegyek hozama a jövő hónap elején esedékes úgynevezett “X-dátum” előtt az egekbe szökött, miután Janet Yellen pénzügyminiszter figyelmeztetett, hogy a kormányzat már június 1-jén kifogyhat a készpénzből.

Merre tovább, Fed?

Eddig viszonylag jól borítékolhatóak voltak a Fed döntései, a kamatemelési sorozat folytatódását lehetett várni. A Fed következő döntését nehezebb lesz megalapozni, ami megnehezíti a befektetők dolgát is – írta az Investing.com kommentárja. A kamatlábak iránya a gazdasági adatoktól függ, ha az infláció továbbra is magas marad, akkor a további kamatemelések esélyesek.

Szerdán várják az áprilisi fogyasztóiár-indexet, amely várhatóan öt százalékos növekedést mutat éves szinten és 5,5 százalékot tesz majd ki a maginfláció. Bármi ennél magasabb érték még több fejfájást okozna a Fed számára, különösen a vártnál jobb pénteki foglalkoztatási adat után. A júniusi Fed-ülés előtt még egy-egy további foglalkoztatási és inflációs jelentés is érkezik.

Hiteleznek-e a bankok?

Az amerikai bankok szigorítottak a hitelezési feltételeken az év első hónapjaiban, és arra számítanak, hogy ez 2023 hátralévő részében is folytatódik – derült ki a Federal Reserve hétfőn közzétett felméréséből. A Wall Street által nagy figyelemmel kísért jelentés segíthet annak eldöntésében, hogy az amerikai tévében ötpercenként emlegetett hitelválság valóban bekövetkezik-e. De a Fed-et is orientálhatja, hiszen a hitelezés visszaesése a gazdasági növekedést és az inflációt is mérsékelheti.

A pénzügyi szektor a Silicon Valley Bank és a Signature Bank nagy visszhangot kiváltó összeomlását követően a betétkiáramlással kapcsolatos aggodalmakkal is küzd.

Fennakadások és drágaság a Bitcoin-rendszerben

Átmenetileg kétszer is leállították a világ legnagyobb kriptovaluta-tőzsdéjén, a Binance-en a bitcoin-kifizetéseket a blokklánc túlterheltsége miatt. Amit részben valószínűleg a “Bitcoin ordinals” vagy “bevésések” (a Bitcoin-hálózaton tárolt NFT-k és más digitális információk) új divatja okozott. Ehhez jött még azután a napokban az új mémérme-őrület is, és a tranzakciós költségek 1-2 dollárról 10-20 dollárra ugrottak.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Egy új szabvány (a BRC-20) segítségével már bárki gyorsan és könnyen tud létrehozni új kriptoérméket a Bitcoin-hálózaton is. A Binance most megemelte a tranzakciós (pénzkiutalási) díjakat, és dolgozik az olcsó és gyors Lightning Network használatának bevezetésén. Az Ethereum és több hozzá kapcsolódó blokklánc egyébként már szintén napok óta túlterhelt és igen drága lett, elsősorban a mémérmék miatt.

Bajban a svéd ingatlanóriás?

Svédország egyik legnagyobb ingatlancége azt tervezi, hogy leállítja osztalékfizetését, miután a hitelminősítői besorolását csökkentették. Ez jelzi, hogy a svéd, tőkeáttételt (hiteleket) használó ingatlanszektort sújtja a kamatok emelése, és a helyzet súlyosbodik – írja a Bloomberg.

A stockholmi SBB (Samhallsbyggnadsbolaget i Norden) a következő osztalékfizetést is szeretné halasztani, valamint közölte, hogy nem hajtja végre 2,6 milliárd svéd korona értékű új D osztályú részvény kibocsátásáról szóló tervét. Ehelyett inkább eszközeinek értékesítésén dolgozik likviditásának megerősítése érdekében. A vállalat hitelminősítését az S&P Global Ratings hétfőn bóvli kategóriára csökkentették, további leminősítés kilátásával.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 27100 26670 27180 0,00% 0 0 7 426 913 160 HUF 2025-06-30 17:07:08
MOL 2954 2940 2970 -0,07% 0 0 1 600 874 024 HUF 2025-06-30 17:06:46
MTELEKOM 1780 1774 1796 -0,89% 0 0 623 849 168 HUF 2025-06-30 17:05:14
RICHTER 10000 9905 10140 -1,09% 0 0 2 366 504 360 HUF 2025-06-30 17:11:45
OPUS 597 581 605 +0,17% 0 0 186 650 782 HUF 2025-06-30 17:06:20
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Véget ért az első félév – pompásan sikerült a finálé
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 06:12
Az első félév utolsó tőzsdenapján emelkedéssel zártak az amerikai piacok. A forint erős, hajnalban 400 forint alatt volt az euró. 
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak, mit művelt a forint hétfőn
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 18:26
A hétfői forintárfolyam felemás képet mutatott. 
Részvény / Deviza / Áru Bizonytalanok voltak a befektetők, elmaradt a fényes hétkezdés Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 18:01
Estére ellaposodott a hangulat.
Részvény / Deviza / Áru Erőteljesen ébredt Amerika – így indul a kereskedési hét
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 15:54
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Lengyel, magyar – két tőzsdei jó barát
Eidenpenz József | 2025. június 30. 15:07
Sok év emelkedés után húzós időszak jöhet a nemzetközi részvénypiacokon, felértékelődik majd a jó vagyonkezelők szerepe. Az európai gazdaság megindulhat, ami a magyar részvényeket is felértékelheti, amelyek egyébként sem drágák. Interjú Gyurcsik Attilával, az Accorde Alapkezelő vezérigazgatójával.
Részvény / Deviza / Áru Nem sok ok volt eddig az örömre Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 14:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,15 pontos nyitás után csökkent hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru 392 forintig gyengülhet az euró?
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 12:48
Ha kedvező marad a hangulat a következő hetekben. Akad azonban kockázat is – véli Németh Dávid, a K&H vezető elemzője.
Részvény / Deviza / Áru A Mol hátát nézi az OTP és társaik
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 11:58
A vezető budapesti részvények közül csak az energetikai regionális multi papírjai álltak pluszban a fél 12-es pillanatfelvételkor.
Részvény / Deviza / Áru Még fényesebben csillog az arany, rossz irányba indult a BUX
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 09:22
Az ázsiai tőzsdék lassan zárnak, az európaiak viszont csak most pöröghetnek fel. 
Részvény / Deviza / Áru Még jobban verejtékezni fog, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 07:23
Több forintot kell fizetni hétfőn az uniós pénzért, de a dollárért és a svájci frankért is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG