Mínuszban vannak az európai indexek, a német mutató 0,4, a francia 0,8, a brit 0,3 százalékkal van lejjebb. Számos gyorsjelentés, valamint francia, spanyol és németországi regionális inflációs adat is érkezett ma. A pénzromlás ezeken a területeken magasabb lett a vártnál.
Tegnap január óta a legjobb napját zárta az amerikai részvénypiac, a vártnál gyengébb amerikai GDP-adat után indult be igazán az emelkedés. A lassuló gazdaság ugyanis csökkenti a várható inflációt és a további kamatemelések esélyét. Az S&P 500 index 2,0, a Nasdaq 2,8 százalékkal ugrott meg.
Az OTP a húzóerő
Itthon a BUX index a tegnapi szép ugrás után ma is pluszban van, 0,3 százalékkal megy fel. Az OTP 0,8 százalékos emelkedése húzza fel, a Mol stagnál, a Richter pedig 0,4 százalékkal esik. A forint gyengül, 373,70 az euró, ami 80 fillérrel magasabb a tegnap estinél. Erősödik a dollár és két százalékkal drágul a földgáz, miközben stagnál az olaj világpiaci ára.
Közgyűlések a magyar nagyoknál
A Mol közgyűlése megszavazta a 350 forintos részvényenkénti osztalékot, amely mintegy 12 százalékos osztalékhozamot jelent. Ám ez az elemzők szerint hosszabb távon nem fenntartható, legalábbis az állami elvonások jelenlegi mértéke mellett. Az OTP pedig ma tartja közgyűlését, ahol többek között a részvényenként 300 forintos osztalékjavaslatról is szavaznak.
Kilőtt a BUX index
Jelentős emelkedéssel zárt tegnap a hazai részvénypiac, amit az uniós forrásokkal kapcsolatban érkező hírek támogattak – írta a Equilor Befektetési Zrt. Ennek hatására javult a technikai kép, így folytatódhat az emelkedés.
A vezető részvények közül az OTP árfolyama a 200 napos mozgóátlag alól fordult, és egészen az 50 napos mozgóátlagig emelkedett. A Mol több fontos mozgóátlagot tört át, és hosszú távú csökkenő trendvonal felett tudott zárni – tették hozzá.
Zuhant a Richter partnere
A Richter partnere, az AbbVie jelentéséből kiderül, hogy a Vraylar eladásai 31,3 százalékkal, 561 millió dollárra nőttek éves összevetésben. Ez a Richter számára jó hír. A Bloomberg konszenzusa ugyanis 517,5 millió dollár volt – íra az Erste Befektetési Zrt.
Nyolc százalékkal zuhant viszont az AbbVie árfolyama, annak ellenére, hogy a cég lényegében az elemzői konszenzusnak megfelelő bevételt és profitot ért el az első negyedévben. Az esést az Equilor szerint az váltotta ki, hogy nemcsak a cég legfontosabb gyógyszeréből származó bevétel csökkent 25 százalékkal (erre számítottak), de más kulcsgyógyszereinek eladási számai is elmaradtak a várttól.
Hullámvasúton az Amazon
Az Amazon negyedéves profitja felülmúlta az előzetes becsléseket, miután a költségcsökkentések és a felhőalapú számítástechnikai részleg erős eladásai segítettek neki. A jó hír hatása azonban csak rövid ideig tartott, mert az eredmény bejelentését követő konferenciahíváson a vezetők elárulták, hogy a felhőalapú bevételek növekedése áprilisban lelassult. A részvények korábbi, közel 12 százalékos emelkedése így hamar semmivé foszlott – írta a Bloomberg.
A világ legnagyobb online kiskereskedője már több mint egy éve dolgozik azon, hogy racionalizálja üzletágait, hogy alkalmazkodni tudjon a forgalomnövekedés lassulásához. A vállalat 27 000 munkahelyet szüntet meg, a legutóbbi elbocsátások főként a felhő-egység dolgozóit érintik.
Tovább fejlődhet az Ethereum
Az eheti turbulenciák után megnyugodni látszik a kriptovaluta-piac, a bitcoin és az ether egy százalék körüli pluszban van, 29 300 és 1910 dollár körül. A javuláshoz hozzájárulhatott az amerikai részvénypiac ugrása, a dollár gyengülése is.
A befektetők egy része elkezdett a két héttel ezelőtt lezajlott Ethereum-frissítés után a következő hasonló eseménnyel foglalkozni, amely a Cancun-Deneb nevet kapta (avagy “Dencun”, EIP 4844). Ez főleg a rollup-technikával (proto-sharding) foglalkozik majd, ami gyorsabb és olcsóbb blokklánc-tranzakciókat ígér.
A blokkláncra mennek az amerikai állampapírok?
A Franklin Templeton vagyonkezelő, amely 1,4 billió dollárt kezel, bejelentette, hogy egyik alapja már a Polygon (Ethereum-kompatibilis) blokkláncon is elérhető. Minden egyes Franklin OnChain US Government Money Fund (FOBXX) befektetési jegyet egy BENJI token képvisel, amely a Benji Investments nevű alkalmazásukon keresztül is megvehető. Amint az alap hivatalos oldaláról kiderül, túlnyomó részben amerikai állampapírokba, készpénzbe és visszavásárlási megállapodásokba fektet. Jelenleg több mint 270 millió dollárt kezel.
Egy dollár=egy dollár
Ez az első olyan, az Egyesült Államokban bejegyzett alap, amely blokkláncot használ a tranzakciók feldolgozására és a befektetésijegy-tulajdonosok nyilvántartására – állítják.
Alapunk stabil, egy dolláros befektetésijegy-árfolyam fenntartására törekszik – írja a Templeton.
Ehhez magas alapkezelési díjat használnak, amivel elvonják a keletkező hozamot. De mi értelme van az egy dolláros, tehát hozamot nem termelő árfolyamnak? Ugyanaz, amiért számos kriptovaluta is egy dollárba kerül és nem is törekszik másra. Ezek az úgynevezett stabilérmék, amelyek a kriptovaluták kereskedését könnyítik meg – és amelyektől a világ jegybankárai nagyon tartanak. (Például USDT, USDC, DAI stb.)
Osztalékfizetés és részvényfelosztás a Navigatornál
Az ipari termelő vállalatok felvásárlásával és működtetésével foglalkozó tőzsdei befektető, vállalatfinanszírozó társaság, a Navigator Investments Nyrt. adózás és amortizáció előtti nyeresége tavaly 488,9 millió forintot ért el, túlszárnyalta az idén januárban közzétett menedzsment-prognózist. A csoport együttes nettó árbevétele 22 százalékkal 1,95 milliárd forintra emelkedett.
A tegnapi közgyűlés minden egyes ezer forintos törzsrészvény után 60 forint osztalék kifizetéséről határozott. Döntés született az ezer forintos névértékű törzsrészvények tíz forintosakra való átalakításáról is – közölte a társaság.
Az Xtrend piacon szereplő részvények őszi bevezetésük óta ritkán forogtak, 7000 forint körül egy szűk sávban fordulnak elő időnként.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.