Amerikában Marting Luther King napja van, így ők ma kimaradnak az eseményekből. Ennek most nincs is olyan nagy jelentősége, miután az események középpontja már múlt héten is az öreg kontinens volt, főként a világot sokkoló alpesi ország, Svájc. Ma azonban a legfőbb érdekesség Ázsiában zajlott. A kínai hatóságok aggódva nézték a Sanghajban felfújt jókora lufit, és a tőkeáttételes ügyletek korlátozásával próbáltak abból leereszteni. Sikerült is nekik, az index közel 8 százalékkal zuhant.
Az európai tőzsdéken ma is folytatódott az öröm. Fel van mindenki lelkesülve a közelgő EKB ülés előtt, várják a féktelen pénznyomtatást, és boldogan zsákolják a részvényeket. A Dax 0,77 százalékos emelkedés után 10250 pontig jutott, immár vastagon maga mögött hagyva a korábban áttörhetetlennek bizonyult 10 ezer pontot. London 1, Párizs fél százalék erősödést hozott ma össze, és még a görögöknek is sikerült pluszban zárni.
Hosszú idő után végre fellélegzett az euró: a svájci frankhoz képest 1,02-ig, a dollárhoz viszonyítva 1,163-ig emelkedett. Eközben a forint is szárnyalt. A múlt heti 326 után ma 318 is volt az eurónkénti árfolyam, estére azonban ismét a 320-at közelítette.
Az arany a múlt heti ijedelmek hatására hatalmasat ralizott: még kis korrekció után is 1274 dollárt ért, miután korábban hosszú ideig 1200-on tanyázott.
A Bux egy szerénynek mondható, 0,3 százalékos emelkedést tudott összehozni az OTP-nek és a Telekomnak köszönhetően. Előbbi 0,7, utóbbi bő 2 százalékot erősödött, viszont a Richter 1 százalékot esett. A BTel immár 19 százalékkal zuhant, 30 forintig. Azért tud már nagyobbakat esni, mint a múlt héten, mert átkerült a tőzsde standard (korábbi B) kategóriájába, ahol nagyobb a napi engedélyezett elmozdulás lehetősége.