Az európai tőzsdéken alapvetően jó a hangulat, a német index 0,3, a francia 0,8 százalékkal emelkedik, bár a brit stagnál. Biztató, hogy az amerikai határidős indexek is több mint fél százalékos pluszban állnak. Magyar idő szerint 14:30-kor teszik közzé a júliusi inflációs adatokat az USA-ban, azután pedig egy fontos kötvényaukció is lesz.
A BUX index új rekordot döntött 55 700 pont körül, miután az OTP szép teljesítményről számolt be, és 2,7 százalékkal 14 ezer fölé ugrott. A Richter 0,3, a Mol 0,1, az Opus 7,3 százalékkal megy fel.
Az euró közel három forinttal van lejjebb, beesett 386 alá. A dollár gyengélkedése is támogatja, az európai földgáz is 4,5 százalékkal olcsóbb lett, az olaj emelkedése is megállt.
Fontos szint közelében az euró-forint
Továbbra is fontos szint közelében az euró-forint árfolyam az Equilor Befektetési Zrt. szerint. Felül a 389-390-es szint képez fontos rövid távú ellenállási szintet, míg alul a 200 napos mozgóátlag támaszt, jelenleg 385,55-nél. Ebből a viszonylag szűk sávból való kimozdulás iránya dőlhet el a következő napokban, de
a néhány hónapos trend felfelé mutat.
Nagy meglepetés az OTP-től
Két fontos cég is jelentett.
Az OTP eredménye sokkal, a Magyar Telekomé mérsékelten jobb a vártnál – foglalta össze az Erste Befektetési Zrt.
Az OTP második negyedéves eredménye jelentősen felülmúlta az eddigi rekordot és a rekordszintű várakozásokat is. A korrigált adózott eredmény 284 milliárd forint volt, ami 75 százalékos éves növekedést jelent és 46 százalékkal magasabb az elemzői konszenzusnál.
A vártnál jobb eredményben szerepet játszott az üzbég bank akvizíciójához kapcsolódó nagy korrekciós tétel, és céltartalék-visszaírás, főleg Romániában. De az egyéb bevételek is dupláztak, elsősorban a hazai Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK) fair érték korrekciója miatt.
Tovább javíthat a hazai nagybank?
Óriási OTP-rekordprofitról, a várakozásokhoz képest sokkal erősebb eredményről beszél a KBC Equitas is, ilyen magasra eddig még nem volt példa.
Az előrejelzések alapján az idei évet is magas profitabilitással zárhatja a bankcsoport, ami a részvényárfolyamra nézve is további pozitívumot jelenthet.
Brutális OTP-számokról írt reggel az Equilor Befektetési Zrt. is, ami miatt jelentős emelkedéssel indulhat a mai kereskedés. Ugyanakkor szerintük nem zárható ki, hogy “hamarosan profitrealizálás, negatív korrekció indul”.
Rekord a Telekomnál is
Ebben a negyedévben már teljes hatását fejtette ki a márciusban bevezetett inflációkövető díjkorrekció a Telekomnál, ami nem is okozott csalódást a befektetők számára – írta a KBC Equitas. Az elemzői konszenzus előrejelzéseit is felül tudta múlni a cég. A kilátásokon is javított a vezetőség, dinamikusabb növekedést vár.
Az alacsony bázishoz képest több mint duplájára emelkedett a nettó profit.
Biden meglépte
Joe Biden amerikai elnök korlátozásokat vezetett be a Kínában megvalósuló amerikai technológiai befektetésekre, hogy limitálja Peking képességét a katonai technológiák fejlesztésére. A szabályok részleteit azonban még ki kell dolgozni.
Az intézkedések nem lesznek visszamenőleges hatályúak, és kizárják az olyan ágazatokat, mint például a biotechnológia. A rendelet alól végül a passzív befektetéseket, valamint a nyilvánosan forgalmazott értékpapírokba, indexalapokba és egyéb eszközökbe történő befektetéseket is kivonhatják.
A rendelet hatására kínai internetes óriáscégek milliárd dolláros nagyságrendű megrendeléseket adtak az Nvidia chipgyártónak olyan processzorokra, amelyek nem esnek korlátozások alá – írta a német N-Tv.de.
Ön is más jelszavát használja?
A Walt Disney részvényei emelkednek a tőzsdei nyitás előtti kereskedésben, miután bejelentette, hogy változtatásokat eszközöl streaming szolgáltatásában a filmes és televíziós üzletágak gyengélkedő teljesítményének ellensúlyozására. Emelni fogja streaming szolgáltatásának árait és szigorítani fogja a jelszómegosztást.
Drága az olaj és a rizs
Az olaj közel kilenc hónapja a legmagasabb szint közelében járt szerdán, az Oroszország és Ukrajna közötti harc eszkalálódása miatti aggodalmak beárnyékolják az amerikai nyersolajkészletek emelkedését. A hétvégén ugyanis egy ukrán drón megtámadott egy orosz zászló alatt közlekedő olajszállító hajót a Fekete-tengeren. Két nap alatt három százalékkal emelkedett az olajár, de ma már stagnálás látható.
A rizs ára Ázsiában közel 15 éve nem látott szintre emelkedett a globális kínálattal kapcsolatos aggodalmak miatt. Száraz időjárás veszélyezteti a termelést Thaiföldön, és India betiltotta az export egy részét – írta a Bloomberg.
Sok az alvó bitcoin
Több mint 13,3 millió bitcoin 388,7 milliárd dollár értékben legalább egy éve szunnyad a blokkláncon, ami arra utal, hogy a vásárlás és tartás a leggyakoribb befektetési stratégia – írja a Valkyrie a Glassnode nyomán. Ez az összeg a jelenleg 19,45 millió darabot kitevő teljes forgalomban lévő készlet 68,54 százalékát teszi ki. (Valójában ennél kisebb mennyiség van forgalomban, mert több millió bitcoin örökre elveszett – a szerk.).
A Tether stabilérme-kibocsátó a világ 11. legnagyobb bitcoin-tulajdonosa a becslések szerint. Mintegy 1,6 milliárd dollárnyi BTC-t birtokol, miután tavaly bejelentette, hogy a nyereség maximum 15 százalékát a vezető digitális eszközbe kívánja fektetni.
Miért jó nekünk a kínai defláció?
Kína júliusban deflációba csúszott, mivel a fogyasztói és termelői árak 2020 óta először csökkentek együttesen. Ez növeli a nyomást a kínai döntéshozókra, hogy fokozzák a monetáris és fiskális támogatást. De segíthet a globális központi bankoknak a saját országaikban az infláció elleni küzdelemben.
A kínai kereslet lassulása, az ingatlanpiaci visszaesés és a gyorsan csökkenő export arra készteti a gyártókat, csökkentsék az áraikat, hogy megszabaduljanak a felesleges készletektől. Ez átgyűrűzhet a fejlett országokba is.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.