5p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Miközben arról van szó, hogy az energiahiányon a jól feltöltött német tározók sem tudnak hosszabb távon segíteni, az európai tőzsdék lefelé indultak. A forint és a BUX is süllyedt, de a devizánknál napon belül fordulat jelei látszanak. Milliárdokat költenek blokklánc-technológiára a nagy tőzsdei multinacionális vállalatok.

Tegnap jó hírek jöttek az amerikai kiskereskedelemből, ami segített a bizonytalankodó tőzsdeindexek egy részének. A kiskereskedelemmel és fogyasztással kapcsolatos papírok főleg a Dow Jones ipari átlagot vitték fel, míg a tech-szektor szenvedett. A jó hangulat reggel is folytatódni látszott, de az európai indexek a kezdeti pluszokból lefelé indultak.

Most a német index 0,7, a francia 0,3, a brit 0,4 százalékkal van lejjebb, és az amerikai indexhatáridők is hasonló esést mutatnak. A vártnál valamivel magasabb, 10,1 százalékos lett a brit infláció. Este a Fed legutóbbi ülésének jegyzőkönyvét teszik közzé, amiből megpróbálnak majd az elemzők a kamatpályára következtetni.

Ugrik a Puma, esik a BUX

Európában is a fogyasztói papírok mennek fel, mint az Adidas és a Puma. A brit moziüzemeltető, a Cineworld viszont 38 százalékkal szakad, miután tőkeemelést tervez, ami a részvénytőke "hígulását" eredményezheti. Az olaj egy százalék körüli pluszban van.

Itthon a BUX-index 0,9 százalékkal esik, az OTP 1,7, a Mol 1,2 százalékos süllyedése mellett. Sovány vigasz, hogy Varsóban 2,2 százalékkal csökken az index. A Richter 0,2, a Telekom 0,3 százalékkal emelkedik. A Pannergy közel öt százalékkal megy fel, viszonylag magas forgalom mellett, a múlt héten egyébként sajátrészvény-vásárlásokat jelentett be.

Árfolyamok és grafikonok

Megint gyengébb lett a forint

A lényegében egész héten tartó forintgyengülés ma sem állt meg, az euró ma elérte a 408 forintot is egy rövid időre. Onnan azonban fordulat jött, jelenleg 405 körül kering az árfolyam.

A cseh korona és a lengyel zloty sincs formában, de a forint így is inkább alulteljesítő – írja a KBC Equitas.

A forint a utóbbi napokban az S&P 500 Global magyar államadósságra adott minősítése (a kilátás negatívra rontása), a gázellátással kapcsolatos aggodalmak és a dollárerősödés miatt gyengülhetett elsősorban.

Az euró és a dollár forintban. Forrás: Tradingview.com
Az euró és a dollár forintban. Forrás: Tradingview.com

Jó magyar GDP-adat jött, de…

A magyar GDP a második negyedévben 6,5 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva, ami jobb a vártnál, de mégsem látszik érdemben befolyásolni a devizánk árfolyamát. Sokan ugyanis attól tartanak, hogy a harmadik, még inkább a negyedik negyedévben, illetve jövő év elején várható visszaesés vagy legalábbis erőteljes lassulás.

  • Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője szerint 6 százalékos növekedésre számítottak. A jelenlegi kilátások alapján szerinte 5,5-6 százalékos lehet az idei növekedés, amit jövőre egy százalékos bővülés követhet.
  • Nagy János, az Erste Bank makrogazdasági elemzője szerint a dinamikus növekedés mögött már felsejlenek a baljós árnyak. A 2022-es évre 5,5 százalékos GDP-növekedést vár, de az év végére elfogyhat a lendület és az egyre mérséklődő belső kereslet következtében jövőre csak 1,5 százalékos növekedés valószínű.

Gáz, villany, rettegés

Továbbra sem csillapodnak a kedélyek az (európai) áram- és gázpiacon – írta a KBC Equitas. Előbbinél már 520 euró fölé mentek az árak, a gáznál 250 euró felett is jártunk.

Főleg azok a félelmek erősödnek, hogy a téli hónapok felé közeledve majd sikerül-e elkerülni a különböző kényszerleállításokat az iparban.

Annak ellenére, hogy Németország jól halad a gáztárolóinak feltöltésével, még a novemberre megcélzott 95 százalékos töltöttség is mindössze két és fél hónapnyi fogyasztásra elegendő Klaus Müller, a Szövetségi Hálózati Ügynökség (Bundesnetzagentur) elnöke szerint – írta az Erste Befektetési Zrt.

Dollármilliárdokat költenek blokklánc-projektekre a multik

Egy érdekes jelentés szerint az Alphabet 1,5, a Blackrock 1,2, a Morgan Stanley pedig 1,1 milliárd dollárt költött blokklánc-vállalkozások megvásárlására a nyilvános (tőzsdén forgó) részvénytársaságok közül. (Mégpedig 2021 szeptembere és 2022 június közepe között.) De a Samsung is majdnem elérte az egymilliárd dollárt, és olyan óriások, mint a Goldman Sachs, a Paypal vagy a Microsoft is bőben a százmilliárd dolláros nagyságrendben eszközöltek befektetéseket.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A teljes listán 40 társaság van ,amelyek összesen hatmilliárd dollárt fektetettek be. Általában több tranzakciót is végrehajtottak, a Samsung volt a legaktívabb 13 felvásárlással, az Alphabet négyszer akvirált a szektorban, a Goldman például ötször.

Most érdemes a Telekomra figyelni?

Most érdemes igazán a Telekomra figyelni a Concorde Értékpapír Zrt. blogja szerint.

  • A remek negyedéves eredmény,
  • az új inflációs klauzula miatt az inflációtól való védelem,
  • az „átmeneti” extra adó kivezetésével két év múlva ugró profit
  • és az addigra valószínűleg alacsonyabb hozamkörnyezet

mind hátszelet jelent a Magyar Telekom számára. “Ritka a csillagok ilyen szintű együttállása” – teszik hozzá.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21940 21440 21950 +1,57% 0 0 13 216 749 920 HUF 2024-11-22 17:10:23
MOL 2664 2654 2690 -0,45% 0 0 1 023 426 438 HUF 2024-11-22 17:10:16
MTELEKOM 1244 1234 1256 +1,30% 0 0 1 333 252 476 HUF 2024-11-22 17:05:22
RICHTER 10680 10670 10900 -1,20% 0 0 1 685 237 050 HUF 2024-11-22 17:10:50
OPUS 508 507 513 -0,39% 0 0 76 393 128 HUF 2024-11-22 17:05:25
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Hideg volt, mégis megtottyadt a forint pénteken
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 18:29
A forint nem jeleskedett az euróval és a dollárral szemben, csak a svájci frankot szeppentette meg kissé.
Részvény / Deviza / Áru Csúcson a BUX és az OTP befektetőit is irigyelhetjük
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 17:50
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 322,56 pontos, 0,41 százalékos emelkedéssel történelmi csúcson, 79 551,80 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Még mélyebbre süllyedhet a forint, 99 ezer dollár felett a bitcoin
Eidenpenz József | 2024. november 22. 12:46
A tőzsdék vegyes képet mutatnak, de heti szinten nem rossz a helyzet. Itthon kijöttek a különadókról szóló rendeletek, ám nem okoztak nagy ármozgásokat. A forint gyengécske, és elemzők szerint ez még fokozódhat is. A bitcoin mindössze fél százalékra járt a százezer dolláros álomhatártól, miközben újabb dollármilliárdok érkezhetnek belé. Szakadnak viszont a kínai részvények.
Részvény / Deviza / Áru Itt a forint árfolyama — csak dörzsölgesse a szemét!
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 07:55
A forint árfolyama csak kevéssé változott péntek reggelre az előző estéhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Szívhatja a fogát, ha a pénzváltónál jár
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 18:47
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Volt valami közös az OTP-ben és a Magyar Telekomban
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 132,42 pontos, 0,17 százalékos emelkedéssel, 79 229,24 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Már 411 felett jár az euró, bérrobbanás Németországban
Eidenpenz József | 2024. november 21. 12:33
Részben ismét a dollár lehet a felelős a forint gyengüléséért, de a zlotyhoz képest is gödörben van a hazai deviza. A háborús feszültség nem tesz jót a részvényeknek, miközben szárnyal az arany, a bitcoin, a kőolaj és a földgáz. Céláremelés jött OTP-re és Richterre, bérrobbanás volt az EU-ban. Leválhatna a Mol az orosz olajról?
Részvény / Deviza / Áru Itt már bizonyítottak az észak-koreai katonák — hatalmas lopást vittek véghez
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 10:22
Észak-Korea hackerei állnak a 2019-ben elkövetett 42 millió dolláros Ethereum-rablás mögött – közölte a dél-koreai rendőrség.
Részvény / Deviza / Áru Rohamra indult a forint, de meddig juthat?
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 08:09
Erősödéssel indította a napot a forint az euróval szemben, meglátjuk mire lesz ez elég.
Részvény / Deviza / Áru Eláztatta az eső a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:23
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG