Megszűntek a tőzsdéken a nagy mozgások, mintha a résztvevők többsége megvárná az új amerikai elnök hivatalba lépését és első intézkedéseit, mielőtt elszánná magát pozíciói átgondolására. Az amerikai indexek alig mozdultak, továbbra is örökös csúcsaik közelében várakoznak.
Hasonló a helyzet az európai piacokon, sőt még a BÉT-en is, ahol továbbra is a Plotinus az érdekesség. A cég 5700 forintos vételi ajánlatából még maradt 2000 darab, úgy tűnik, mindenki eladta, aki akarta, és aki tudott egyáltalán a cég kivezetési terveiről. A cég törzsrészvényeinek ezzel 57 százaléka van saját tulajdonában, a közkézhányad gyakorlatilag 0 lehet, indulhat a búcsú a részvénytől.
Amerikában megindult a negyedéves jelentési szezon, így az egyes papírokban azért vannak érdekességek. A pénzügyi szektorban a vártnál jobbak az eredmények, de ott Donald Trump megválasztása óta olyan őrületes emelkedés volt, amelyben ez bőségesen beárazódott.
Minden konkurenciától való félelem ellenére szépen bővül a Netflix. A cég világszerte 7 millió új előfizetőt szerzett, ebből 5 milliót Amerikán kívül, ami azt jelzi, hogy működik a világban való terjeszkedés. Ez a adja a további lehetőségeket, hisz Amerikában már telített a piac. A papír már az elmúlt napokban is csúcsára érkezett 133 dollár körül, ma jó eséllyel tovább megy és új csúcsot ér el.
Netflix |
A papír bő négy év alatt 20-szorozta árfolyamát, így az egyik legsikeresebb befektetés lett, persze akkor nem volt könnyű ezt észrevenni, sokan kétségbe vonták a cég által kifejlesztett modell életképességét.
Az előző napok heves emelkedése után visszaesett az arany 1204 dollárig. A forint mozdulatlan az euróhoz képest 308 körül, az angol font stabilizálta magát 1,15 euró fölött.
GBP/EUR Friss devizaárfolyamok >> |