14:30
Az EUR/USD ma is visszapattant az 1,33-as ellenállásról, délelőtt 11 óra óta csendben ereszkedik lefelé a jegyzés. Délután fél 3-kor az euró árfolyama 1,3240-nél jár.
EUR/USD Friss árfolyamok >> |
A forint is apránként veszít erejéből, az euró árfolyama azonban fél 3-ig nem érte el a 298,80-as szintet sem.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
Az új-zélandi dollár továbbra sem tér magához; ha a tejtermékekre kivetett export-tilalmat Kína kiterjeszti, esetleg más országok is tiltólistára teszik a Fonterra bizonyos termékeit, a kivinek "becézett" deviza további gyengülésére lehet számítani.
NZD/USD Friss árfolyamok >> |
09:35
Pénteken vegyes amerikai makroadatok után próbálták az irányt keresni a piacok: a vártnál kevesebb lett az új munkahelyek száma, a munkanélküliség azonban 7,4 százalékra csökkent, ami több mint 4 éve a legalacsonyabb szint az Egyesült Államokban. Az adatok hatására a Reuters beszámolója szerint néhány nagy bank későbbre tolta a pénznyomda kivezetésének várható kezdési időpontjáról szóló prognózisát, összességében azonban a 18 nagy elsődleges forgalmazó fele továbbra is arra számít, hogy jövő hónapban a Fed megkezdi a gazdaságélénkítő program lassú kivezetését.
EUR/USD Friss árfolyamok >> |
Az EUR/USD árfolyam szűk sávban ingadozik hétfőn reggel, továbbra is a pénteken kialakult 1,3260-1,3285 közötti szinten jár a jegyzés.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
Pénteken a forint kissé erősödött, az euró jegyzése visszajött 300 alá. Hétfő reggel - péntek estéhez hasonlóan - valamivel 298 forint fölött jegyzik az eurót.
Egy baktérium elintézte az új-zélandi dollárt
A devizapiacon ma reggel egy élelmiszerbotrány kavarja az állóvizet: éves mélypontjára esett ugyanis az új-zélandi dollár árfolyama, miután Kína betiltotta az ország legnagyobb exportcége, a Fonterra néhány tejkészítményének importját. Új-Zéland exportjának mintegy negyedét adják a tejtermékek, a GDP 5 százaléka termelődik meg a szektorban - az eset tehát komoly kockázatokat vet fel az ország gazdasági teljesítményével kapcsolatban.
NZD/USD Friss árfolyamok >> |
Kína egyébként azután tiltotta be a tejpor importját, hogy a világ legnagyobb tejtermék-exportőre, a Fonterra a hétvégén bejelentette: néhány készítményében olyan baktériumot találtak, ami botulizmus kialakulásához vezethet.
Délelőtt Európából közölnek néhány BMI-adatot, délután az amerikai szolgáltatószektor beszerzőimenedzser-indexe érkezik.