17:15
A BUX 0,45 százalékos pluszban zárt, 19132 ponton, a vezető részvények vegyesen mozdultak a nap végére, a forgalom közepes, 14,7 milliárd forint volt. Az OTP 2,4 százalékkal erősödött, 4026 forintra, a Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 545 forintra. A Richter 0,7 százalékkal gyengült, 37900 forintra, míg a Mol részvények 19100 forinton fejezték be a napot, 0,4 százalékkal olcsóbban, mint tegnap.
A Budapesti Értéktőzsde zárásakor az eurót 290,50 forinton, a svájci frankot 240,70 forinton jegyezték. Friss forintárfolyamot itt talál.
A New York-i tőzsdén maradt a bizonytalanság, a vezető indexek nem mozognak egy irányba, ugyanakkor nincs számottevő elmozdulás az árfolyamokban. A hangulatot elrontotta az a hír, amely szerint az EU elhalaszthatja a görög mentőcsomagról szóló végleges döntést. Ugyanezen ok miatt erősödött a dollár, az EUR/USD 1,3070 körül mozog. Az olaj ára kitartóan emelkedik és a 102 dolláros szinthez közelít a meglepően gyenge amerikai tartalékadatok után.
16:40
Folytatódott az olaj árának emelkedése, miután meglepetésre csökkenést mutattak az amerikai készletadatok a múlt hétről. A nyersanyagtartalékok 200 ezer hordóval csökkentek, ez durván alulmúlja az 1,9 millió hordós növekedési előrejelzést. A gázolaj tartalékok 400 ezer hordóval nőttek, alulmúlva a 600 ezres várakozást, a desztillátumok készlete 2,9 millió hordóval csökkent, sokkal jobban mint várták, az előrejelzések ugyanis mindössze 600 ezer hordós csökkenésre számítottak. A jelentés után az amerikai olaj visszaállt 101,50 dollár fölé.
15:50
Lankad a lelkesedés a piacokon, a Wall Street vezető indexei vegyes mozgással nyitottak, a Dow Jones 0,2 százalékos mínuszban van, a másik két index néhány tized százalékos erősödést mutat. Közben az európai tőzsdéken is megállt a lendület, a londoni tőzsde már kisebb veszteségen áll.
Csökkent a BÉT előnye is, a BUX már 1 százalék előtti előnyt mutat csak a tegnapi záráshoz képest és a forint is kétségbeesetten birkózik a 290-es euró árfolyammal. Friss árfolyamokat itt talál.
14:35
Nagyot erősödött a dollár, miután az Egyesült Államokban a vártnál jobban emelkedett a New York-i Fed körzetben mért feldolgozóipari index. A dollár erősödött a hírre, az EUR/USD 1,31 alá került és csökkentek az amerikai állampapírhozamok. A 10 éves hozamok 1,93 százalékon állnak.
13:40
Folytatódott a forint erősödése, az euró/forint a 289-es szintre esett. Közben az MNB reggeli bejelentése is megtette a hatását. Nagyot estek az állampapír-piaci hozamok, miután a jegybank bejelentette, hogy eszközvásárlással támogatja a pénzügyi szektort. A jó nemzetközi hangulaton kívül ez is hozzájárult a forint határozott erősödéséhez.
Jelentős, 30-40 bázisponttal estek a hozamok a két-három éves lejáratú magyar állampapírok piacán, miután a Magyar Nemzeti Bank nagyszabású tervet jelentett be a hazai pénzügyi szektor felolvasztására. A három éves papírok hozama 7,9 százalékra esett, ez 35 bázisponttal alacsonyabb az előző kibocsátásénál. Az öt éves időtávra kibocsátott állampapírok hozama 8,2 százalékra esett, 25 bázisponttal. A 10 éves kötvények hozama is jelentősen, 22 bázisponttal csökkent.
Továbbra is jó a tőzsdei hangulat, a BUX a nyugat-európai mértéknek megfelelő, 1,5 százalék körüli pluszban van. Friss árfolyamokat itt talál.
11:50
Erős reggelre ébredt az euró a devizapiacon: Ázsiából és Görögországból is érkeztek a közös európai pénzt támogató hírek. A kínai miniszterelnök megerősítette szándékát arra, hogy a korábbiaknál nagyobb részt vállaljon az európai gazdaság helyrepofozásában. Görögországban pedig alakul a politikai megegyezés a nemzetközi mentőcsomaghoz szükséges megszorításokról. Hogy az ország vezetői ezt a lakosságnál hogy viszik majd keresztül, az egyelőre rejtély - de úgy tűnik, a piacokat ez egyáltalán nem is érdekli.
Az euró 1,3174-en állt a dollárral szemben délelőtt fél 12-kor. A pozitív hangulatot erősíti a vártnál valamivel jobb német és francia GDP-adat is.
Az eurót a reggeli kereskedésben valamivel 291 forint alatt jegyezték. A várakozásokat felülmúló KSH-jelentés a GDP 2011 negyedik negyedéves (és egész éves) alakulásáról nem mozgatta meg különösebben a forint árfolyamát, ahogy az MNB bejelentése a banki hitelezési képesség javítására bevetendő új eszközökről - gyakorlatilag egy magyar QE-ről, azaz mennyiségi lazításról - sem gyakorolt azonnali hatást a forintra.
Háromnegyed 11-re aztán megemésztették a híreket a piacok, és lendületes erősödés indult be a devizapiacon: az euró jegyzése fél 12-re egészen 288,3-ig csökkent.
Ugyanekkor egy svájci frankért 238,6 forintot kértek, a dollár jegyzése 218,83 forinton állt.
A hazai tőzsdén is masszív rali bontakozott ki, az erősödésben élen járnak a bankpapírok: az OTP és az FHB is 4 százalék körüli erősödéssel reagált az MNB jelzáloglevél-vásárlási bejelentésére.
Az OTP jegyzése fél 12-kor 4120 forinton állt, az FHB-ért 523 forintot adtak. A BUX 2,1 százalékos erősödéssel 19441 pontig emelkedett délelőtt.