Itt vannak a végleges adatok: a tagok negyede otthagyta a pénztárát
Meglepően sokan, a közel 100 ezres tagság negyede hagyta ott március végén a magánnyugdíjpénztárát - derül ki a Stabilitás Pénztárszövetség ma publikált, végleges adataiból.
* Végelszámolással megszűnnek, a nem átlépő tagok új pénztárat választottak maguknak.
A visszalépők május 31-ei állapot szerint jutnak hozzá reálhozamukhoz és tagdíj-kiegészítésükhöz, ráadásul adómentesen. A május végi határidő alapján számolnak el a kasszák a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alappal is, a tagok eddig felhalmozott vagyonának jóváírásáról. Ez azt jelenti, hogy a költségvetés idén is újabb nyugdíj-milliárdokkal gazdagodhat.
Számszerűen legtöbben a végelszámolással megszűnő Aegon pénztárából léptek át az állami rendszerbe, arányaiban legtöbben a szintén megszűnő Erste magánnyugdíjpénztár tagjai léptek át, a tagság több mint 38%-a. Utóbbi nem érte el a fennmaradáshoz szükséges 2000 fős taglétszámot, ami minden kasszának sikerült.
80 ezer alá esett a tagok száma
A megmaradók közül arányaiban és számszerűleg is az OTP-t hagyták el a legtöbben, 4800 átlépő a második legnagyobb tagsággal rendelkező pénztárnál azt jelenti, hogy a tagok 26,85%-át "győzte meg" az állam magának.
A maradó pénztárak közül legkevesebben a Budapest Magánnyugdíjpénztárat hagyták el, összesen csak 431-en.
Márciusban két pénztár jelentette be, hogy végelszámolással végleg megszűnik, tőlük összesen 7689-en léptek át az állami rendszerbe, 13 009 tag viszont új kassza után nézett.
Egyelőre az Axa, az Aranykor, a Dimenziós és az MKB nem döntött még arról, hogy a piacon marad-e, míg másik öt pénztár, az OTP, az ING, az Allianz a Budapest és a Pannónia nem szűnik meg.
Március végéig összesen 99 513 magánnyugdíjpénztári tag volt, számuk 74 606-ra apadt, jelenleg 9 magánnyugdíjpénztár osztozik ezen a tagságon. Szinte biztos, hogy többen bedobják a törülközőt vagy összeolvadnak más kasszákkal, erre eddig is volt már példa.