1. Google Maps
Még mi is meglepődtünk azon, hogy milyen szinten felfejlődött az androidok alap navigációja az elmúlt évek során. Bár a friss utak még mindig gondot okoznak a rendszernek, csakúgy, mint az egyirányú utcák is, a Maps kifejezetten praktikussá vált. A BKV-s útvonaltervezése szintén kiemelkedő, a program a címek beírása után több alternatívát is felajánl , valamint térképen is végig kirajzolja az utat, és az egyéb közlekedési módokhoz hasonlóan itt is megbecsüli a várható érkezést.
2. Apple Maps
Az almás cég térkép applikációja túlzás nélkül vált közröhej tárgyává, mivel az utcaképek nagy része teljesen torz volt, ami önmagában még nem lenne akkora gond, de a térképek is rendszeresen elmosódottak és elcsúszottak voltak, ami azért megnehezítette a tájékozódást. Az app a gyerekbetegségei egy részét már kinőtte, és végre a tömegközlekedéses útvonaltervező is elérhetővé vált benne. Amióta az App Storeban elérhető a Google Maps és a Waze, azóta az Apple Maps megint kezd kicsúszni a pikszisből.
3. Waze
Mindig is nagy rajongói voltunk a térképalapú közösségi oldalaknak, ezért a Waze-nek egy dolgot tudunk igazán felróni csak, de azt nagyon: nincs gyalogos vagy tömegközlekedéses verziója. Az alkalmazásba bárki feltöltheti, ha dugókat, út szélén elakadt autókat vagy épp elütött állatot lát, és az autónk sebességét is ki tudja jelezni, amellett, hogy természetesen GPS-ként is funkcionál.
4. FUTÁR
Ebből a listából persze nem maradhat le a BKK saját applikációja sem, ami folyamatosan fejlődik. Az egészen durva indulási hibák többségét most már kijavították, és a Google Play Áruházában egy erős 4.0-ás értékelési átlaggal áll. A buszok, villamosok, trolik, HÉV-ek menetrendje valóidős információk alapján folyamatosan frissül, valamint külön pluszpont jár azért, hogy a mozgássérültekre is gondoltak, és lehet direkt alacsonypadlós járművekre keresni.
5. City Walk
Nem kifejezetten csak budapesti alkalmazás, de így is nagyon hasznos lehet, mivel lényege, hogy városnéző gyalogos túrákat ajánl a turistáknak, ráadásul offline GPS-ként is használható. Egy nagy hátránya van a többi alkalmazással szemben: az ingyenes verziója nagyon limitált, az igazán jó városnéző élményhez meg kell venni a teljes programot. A hazai verziója egyébként Budapest Map and Walks néven ott van az appáruházakban.