Komolyan felmerül a kérdés: miként érdemes gondolni arról a szép, új világról, amelyben úgy randiznak egymással az emberek, hogy nem kell kitalálniuk mivel hódítsák meg a másik felet, mert a mesterséges intelligencia (MI) gondolkodik helyettük. A partnernél szintén az MI ügyködik majd a valós személy helyett, így az emberek helyett az algoritmusok fognak egymásba gabalyodni.
Erről is lehet spekulálni a TechCrunch technológiai szakportál híre alapján, amely szerint a Bumble internetes randizóplatform a mesterséges intelligenciára alapuló új képességekkel egészíti ki a felhasználóinak szánt segédeszközöket.
Lindiane Jones, a vállalkozás vezérigazgatója a Goldman Sachs éves technológiai konferenciáján adott ízelítőt ezekből. Az MI egyebek mellett segít a partnert keresők feltöltendő fotóinak kiválasztásában, megkönnyíti a profiljuk megfogalmazását és támogatást nyújt a társalgások során is. A cégvezető szerint ezzel erősíti a randira vágyók önbizalmát és legjobb oldalának megjelenítését. Összességében a cél, hogy a mesterséges intelligencia kézen fogva vezesse a felhasználót a profilkészítéstől a megfelelő partner megtalálásán át a kapcsolatfelvételig és még azon túl is.
Az első csókot is a randizók „asszisztensei” váltják egymással?
A technológiai portál szakírói szerint a Bumble fotókeresője a Tinder informatikai szolgáltató cég Photo Selector termékével fog versenyezni, amit idén nyáron mutattak be. Ez a szoftver a kamera mozgatásával készül szelfik közül válogatja ki azokat, amelyek szerinte a legjobbak. S hogy hány embert érinthet? Sokat: a Tindernek 9,6 millió fizető felhasználója van, a Bumble 2,8 milliót tudott felmutatni 2024 második negyedévében.
Jones nem árulta el és a Bumble sem adott bővebb tájékoztatást arról, hogy a mesterséges intelligencia hogyan segíti majd megtalálni a megfelelő partnert az önéletrajzok és a neki megadott ismérvek alapján. Adhat némi eligazítást ez ügyben a cég tavaly bemutatott terméke, az MI-vel támogatott program, amellyel a másik fél profilja alapján lehet neki szánt üzeneteket kreálni.
A TechCrunch szakírói szerint annak alapján, amit a Bumble kommunikál, további MI-alapú újdonságok is várhatók a cégtől. Whitney Wolfe Herd, a vállalkozás alapítója korábban megosztotta a nagyközönséggel azt az ötletét, miszerint a mesterséges intelligencia kreálta asszisztensek vehetnének részt a felhasználót helyettesítve a randevúk egy részén.
Hogy ez mennyire pozitív ötlet, az vitatható, ám az biztosan hasznos, hogy erősíteni akarják a randioldal biztonsági funkcióit. Ezen belül a hamis profilok automatikus törlését és a meztelenkedés elhomályosítását is javítanák. Emellett jobbá akarják tenni a platformnak azt a képességét is, hogy összepasszintsa a hasonló érdeklődésű embereket. Így az MI profi kerítőként is színre léphet.