A jelenleginél sokkal kényelmesebb ügyfél-élmény alapjait szeretnék megteremteni az ügyfélszolgálatokon a Pepper nevű humanoid robot segítségével – derült ki a Netlife Robotics közleményéből. A legkorszerűbb mesterséges intelligenciával és hangfelismerő technológiával rendelkező Peppert a világon már sok helyen, elsősorban szállodákban, repülőtereken, üzletekben foglalkoztatják, hogy napi szinten segíthesse például a hotelfoglalást, repülőjegy-átütemezést, közigazgatási adminisztrációt, vagy egy bankkártya-elvesztés bejelentését.
A tervek szerint Pepper kifejezetten bankok, közművek, közszolgálati ügyfélpontok személyes ügyintézést igénylő részén könnyíti majd meg az ügyfelek dolgát – főleg gyakran ismétlődő, viszonylag jól meghatározható tevékenységet esetén, például online kérdőív kitöltésére, aktuális információk közlésére, jegykiadó automaták elvén sorszám kiosztására, időpont foglalásra.
Gond nélkül közlekedik az irodában
A robot működésének egyik technikai feltétele az internet-kapcsolat – amely lehet WIFI, vagy vezetékes hálózat. A robot ezen keresztül csatlakozik ahhoz a felhőszolgáltatáshoz, amely feldolgozza, majd értelmezi a beszédet. A robot szövegértése elsősorban a beszéd sebességétől és a háttérzaj szintjétől függ, nem attól például, milyen kiejtése van az illetőnek. Lehetőség van többféle szoftver használatára, tehát idővel várhatóan javulni fog a beszédértés szintje.
Ilyen lesz a jövő étterme? Megérkezett a pizzarobot A háromkarú gép háromszor annyi pizzát képes elkészíteni, mint embertársai. Részletek >>> |
A másik fontos technikai feltétel a hálózati áramforrás. A robot elég nagy akkumulátorral rendelkezik (30 amper-óra), hogy egy adott töltéssel akár 20 órát is tudjon folyamatosan üzemelni. A robotba beépített infravörös, ultrahangos, és lézeres érzékelők segítségével egy zárt területet be tud járni hasonlóan a porszívó / fűnyíró robotokhoz – nagy tömegben megfontoltan közlekedik, óvatosan kezeli a gyorsan változó tereptárgyakat.
Pepper az ügyfélszolgálati térben a megfelelő személyi adatvédelemmel lesz ellátva, pl. felhasználónév-jelszó párosítással a robot mellkasán lévő tableten, vagy biometrikus beazonosítással – a technológia fejlődésével azonban lehetőség lesz mágneskártya, ujjlenyomat vagy retina olvasásra is.
Új kínai-amerikai összecsapás: a mesterséges intelligencia forradalma? Kína a legmagasabb politikai szinten állt be a mesterséges intelligencia fejlesztése és katonai hasznosítása mögé. Peking fej-fej mellett halad Washingtonnal a szuperszámítógépek fejlesztésében, sőt egyetemeik 2016-ban több kutatási anyagot publikáltak a ’mélytanulás’ (deep learning) témakörében, mint amerikai társaik. További részletek >>> |