Hírek
Cikkek
Nem vágyunk a közösködésre
Privátbankár.hu | 2009. április 10. 07:42
Magyarországon 34 vállalatfelvásárlási és -egyesülési ügylet született 2009 első negyedévében, ami 39 százalékos visszaesés az előző év hasonló időszakához képest
Cikkek
Szórják a pénzt a németek - Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2009. április 10. 07:19
A zloty értékének harmadát vesztette el tavaly óta az euróhoz képest, ezért a németek egyre nagyobb tételekben vásárolnak Lengyelországban.
A Deloitte nemzetközi tanácsadó cég szerint a lengyel piacon eladott minden tíz új autóból egyet németek vesznek meg. Azzal együtt, hogy Németországban 2500 eurót ad az állam azon új autók vásárlóinak, akik ennek fejében leadják legalább 9 éves autójukat. Ez utóbbi esetében azonban nem kell igazolni, hogy Németországban vásárolták. Ez megindította a német vásárlókat a lengyel használtautó-piac felé is, hiszen kétszeres nyereséget tehetnek zsebre az élelmesek.
Mindeközben a nem autót vásárló németek is ellepik a határ közelében lévő lengyelországi üzleteket, ahol olcsóbban lehet beszerezni a dohánytermékeket és szeszesitalokat.
A sajtóhírekben a szlovákok is jelentős lengyelországi vásárlóként jelennek meg, elsősorban az autópiacon, hiszen Szlovákiában is van roncsprémium és a vevők euróval érkeznek Lengyelországba, hogy olcsó zlotyra váltsák.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Ha az áruházakon múlik, nem lesz banánköztársaság
Idővel elfelejtünk spontán vásárolni
A drága euróban bízik a turizmusMTI
Cikkek
Őszre magához tér Amerika
Privátbankár.hu | 2009. április 10. 07:13
Szeptemberben véget érhet a recesszió az Egyesült Államokban. A múlt hónapban a szakértők ezt még októberre várták
Pénzügyi szektor
Még nem tette el az ollót az EKB
Privátbankár.hu | 2009. április 10. 07:04
További kamatcsökkentésre lát lehetőséget az Európai Központi Bank (EKB) elnöke. Egy francia tévétársaságnak nyilatkozva Jean-Claude Trichet azt mondta, hogy lehetséges a további kamatcsökkentés.
Az EKB a múlt héten 1,5 százalékról 1,25 százalékra, rekord mélyre csökkentette az alapkamatot. A legtöbb elemző akkor nagyobb, 50 bázispontú kamatvágást várt 1,00 százalékra.
Trichet azt mondta még, hogy nincs hova tovább gyengíteni az egynapos betéti kamatot, miután azt egy hete 25 bázisponttal 0,25 százalékra fogta vissza az EKB.
A bankvezető hangsúlyozta, hogy míg az idei év a gazdaság szempontjából igen kedvezőtlenül alakul, jövőre elindulhat az élénkülés a kormányzati intézkedések hatására.
Az MNB besegít az eurólikviditásba
Az angol alapkamat nem ment 0,5 alá
Jövőre kezd lábadozni az euróövezet
MTI
Cikkek
Már csak három politikust szeretünk
Privátbankár.hu | 2009. április 10. 06:55
Márciusban ismét csökkentek a politikusok népszerűségi mutatói, a többség ezúttal 2-3 pontot veszített - derül ki a Szonda Ipsos legfrissebb felméréséből
Cikkek
Busás összeget kap, aki felnyomja munkáltatóját
Privátbankár.hu | 2009. április 10. 06:49
A Gyurcsány-kormány utolsó ülésén elfogadta a tavaly ősszel beígért korrupcióellenes intézkedéscsomagot
Cikkek
Visszatértünk a turikba
Privátbankár.hu | 2009. április 10. 06:45
A gazdasági válságnak köszönhetően számottevően megnőtt a kereslet a használt ruhák iránt Magyarországon - írja a Napi Gazdaság
Cikkek
Megvan az új pénzügyminiszter?
Privátbankár.hu | 2009. április 10. 06:41
Oszkó Péter elfogadta Bajnai Gordon felkérését, így - a Népszabadság információi szerint - a Deloitte könyvvizsgáló cég ügyvezetője lesz a pénzügyminiszter
Cikkek
A gyenge forint kikezdi az inflációt?
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 18:34
Londonban már olyan elemzői vélemények is vannak, melyek hosszabb távra deflációs kockázatot valószínűsítenek Magyarországon. Meglesz-e a 3%?
Cikkek
MSZP-s képviselő házát akarták felrobbantani
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 18:25
Ecsődi László szocialista országgyűlési képviselő ingatlanát akarta felrobbantani a rendőrök által szerdán elfogott négy gyanúsított egyike, őt azzal is gyanúsítja az ügyészség, hogy lövést adott le 2007 decemberében Hiller István oktatási miniszter házára.
Előzmények
Robbanószerkezeteket, lőfegyvereket és lőszereket találtak szerdán a nyomozók Pest megyében, a szerkezeteket az éjszaka akarták felhasználni - tájékoztatta az MTI-t a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) csütörtökön.
Szerdán Pest megye területén több helyszínen négy személyt fogtak el, akik megalapozottan gyanúsíthatók visszaélés robbanóanyaggal bűncselekmény elkövetésével - közölte az NNI. Az MTI egy helyi lakostól úgy értesült, hogy az egyik helyszín Százhalombatta volt, ahol egy lakótelepi, tízemeletes épület környékén az éjszaka több tűzszerészt és rendőrt láttak.
A rendőrség közölte: a nagy erők bevonásával végrehajtott, összehangolt akcióban az elsődleges szakértői vélemény szerint három robbanószerkezetet, éles lőfegyvert, hetven lőszert foglaltak le a nyomozók, és megtalálták azt a műhelyt, amelyben a robbanószerkezeteket előállították.
MTI
Cikkek
A demokrácia színháza várja a cégeket
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 18:17
Már 200 millió tagja van a Facebooknak, és az alapítók még több tagra számítanak. Cégeket is várnak, nemcsak magánszemélyeket
Cikkek
A forint drágítja a nukleáris energiát is
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 18:00
A tavalyinál jóval több, 25,1 milliárd forint adózás előtti eredménnyel számol az idén a Paksi Atomerőmű (PA) Zrt., a növekedést részben a blokkok teljesítménynövelésének hatásától várják - mondta Süli János, a társaság vezérigazgatója csütörtökön az MTI-nek.
A társaság csütörtöki közgyűlése közel 174 milliárd forint mérlegfőösszeggel és mintegy 18,4 milliárd forint adózott eredménnyel fogadta el 2008. évi beszámolót és üzleti jelentését. A nyereséget osztalék formájában kifizették a tulajdonosoknak. Termelési és biztonsági mutatókat is figyelembe véve sikerese évet zárt a PA Zrt. 2008-ban - összegezte a múlt évet Süli János.
A közgyűlés a termelés és árbevétel tekintetében is növekedést írt elő erre az évre, és jelentős növekedést jelölt meg az eredmény tekintetében is - tette hozzá a vezérigazgató.
A növekedést részben a teljesítménynövelés, részben hatékonyságnövelő intézkedések hatásától várják. Szeretnének javítani a blokkok rendelkezésre állásán, azaz csökkenteni a karbantartási napok számát és egyéb kieséseket. Fel kell tárni az ilyen jellegű tartalékainkat - mondta Süli János, hangsúlyozva, hogy megszorításokat, létszámleépítéseket nem tervez a cég. Az atomerőmű 2008. évi értékesítési átlagár 10,16 Ft/kWh volt. A 2009. évi tervezett értékesítési átlagár, azaz az 1 kWh villamos energiára jutó árbevétel, 10,71 Ft/kWh, ami mint eddig is a legalacsonyabb az országban - áll a társaság közgyűlési döntésekről szóló közleményében. Az árnövekedés okát az infláció és a forint árfolyam miatti költségnövekedésben jelölték meg.
Épülhet új atomerőmű
Akár egy új atomerőmű is elférne Pakson
Paks: szükségünk lenne még egy blokkra
MTI
Makro / Külgazdaság
Irán tárgyalna az atomprogramjáról
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 17:48
Irán hajlandó lenne tárgyalni atomfejlesztési programjáról, de csak ha tiszteletben tartják a jogait - jelentette ki csütörtökön Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök a nagyhatalmak előző napi javaslatára válaszul.
Az elnök szerint a korábbi tárgyalások a nyugat hibájából voltak sikertelenek, mert az iráni nukleáris program korlátozását akarták elérni. "Egyoldalú tárgyalásokat, feltételes tárgyalásokat, a fenyegetés légkörében folyó tárgyalásokat egyetlen szabad ember sem fogad el" - mondta Ahmadinezsád egy iszfaháni beszédében.
Medvegyev nem üzletel a rakétapajzzsal
Obama titkos ajánlata Medvegyevnek
Izraelnek nem tetszik az amerikai-iráni közeledés MTI
Cikkek
Egy dollárral drágult az olaj
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 17:42
Több mint egy dollárral emelkedett a kőolaj ára délután Londonban és New Yorkban. Röviddel 17 óra után az északi-tengeri Brent könnyűolaj hordónkénti ára 1,35 dollárral 52,94 dollárra nőtt. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta ára 1,89 dollárral 51,27 dollárra erősödött.
A drágulás oka, hogy erősödni kezdetek a részvényárak világszerte azokra a reményekre, hogy hamarosan növekedési pályára állhat a globális gazdaság. Ez egyebek között azt is eredményezi, hogy bővül a kőolaj iránti kereslet.
Túl a Barátságon: pénzmosás volt a Mol-vásárlás?
Csúcson az olajtartalékok
Ötvenről indul az olajár - 2 év múlva már 80 dollár lesz
MTI
Cikkek
Csődgondnokságra szorul az Ajka Kristály
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 17:37
Csődgondnoksági kérelmet nyújtott be a Veszprém Megyei Bíróságra az Ajka Kristály Kft. - tájékoztatta Katzer Zoltán, a cég ügyvezető igazgatója csütörtökön az MTI-t.
Elmondta: az európai üvegipari cégek 40-60 százaléka csődbe, vagy annak közelébe jutott, s ők is a "túlélésükért küzdenek". Rámutatott: mivel döntően - 90 százalékban - exportra termelnek, így a gazdasági, pénzügyi válság azonnal éreztette a hatását náluk, a megrendeléseik januárban és februárban például legalább 60 százalékkal estek vissza.
Döbbenetes pénzekkel tartoznak az építőiparban
Tejválság: tömeges csőd következik?
Rájöttek: a csődtörvény eddig maga ellen dolgozott
Sosem volt ennyire kritikus a cégfinanszírozás
Vészhelyzet? Csődvédelmet kért a HospInvest MTI
Cikkek
Ilyet is rég láttunk: 1 euró=288,8 forint
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 17:21
Erősödött, rég látott szinten alakult csütörtökön a forint árfolyama. A bankközi piacon délután negyed ötkor 288,83 forint volt az euró árfolyama, ezen a szinten február 10. óta nem volt jegyzés. Szerdán délután még 295,11 forintot ért egy euró, az éjszakai órákban, a tengerentúli kereskedésben már 290 forint alatt forgott az európai deviza. Reggel 290,40 forinton jegyezték az eurót, délelőtt ugyan volt egy gyengülő időszak, amelynek végén - a 293 forint körüli árfolyamszint elérésekor - erőteljes irányzat bontakozott ki: késő délután már stabilan 289 forint alatti volt az árfolyam.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
A kereskedők szerint a piacok szinte tapintható optimizmusa, jókedve, a kockázatvállalási hajlandóság növekedése érzékelhető a feltörekvő devizák árfolyamának alakulásában is. Az euró/zloty árfolyam szerdáról csütörtökre 4,51-ről 4,40-re változott, az euró/cseh korona árfolyam pedig 26,65-ről 26,45-re.
Látványosan erősödnek a tőzsdék Ázsiában, Európában és immár a Wall Streeten is, kedvező amerikai makrogazdasági adatok kerültek nyilvánosságra. Jó hírek keltek szárnyra az amerikai bankszektorról, és jobbak a vártnál az időszaki vállalati pénzügyi jelentések is. A hosszú hétvége közeledtével a befektetők igyekeznek zárni pozícióikat - magyarázták az optimizmus okát a kereskedők. A dollár gyengülő trendje is megfigyelhető: a szerdán 1,317 körül alakuló euró/dollár árfolyam csütörtök délután már 1,327; az amerikai deviza árfolyama a bankközi piacon 217,43 forint a szerda délutáni 222,74 forint után. A svájci frankot 189,54 forintért adták csütörtökön, szemben a szerda délutáni 194,45 forinttal. Száz japán jen 217,79 forintot ért az előző délutáni 222,38 forint után.
Gátszakítgatás: 290 alatt újra az euróMTI
Makro / Külgazdaság
Hány politikus küldi majd el Gyurcsányt?
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 17:12
Április 14-én valószínűleg 204-en fogják megszavazni a konstruktív bizalmatlansági eljárást. Az MDF álláspontja még nem ismert, és az SZDSZ is összeül még egyszer
Befektetés
BÉT: szárnyalt ma az OTP
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 16:47
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 504,97 pontos, 4,11 százalékos emelkedéssel, 12.806,07 ponton zárt csütörtökön. A Mol 0,13 százalékkal 11.310 forintra erősödött, az OTP részvények ára 13,20 százalékkal 2.581 forintra nőtt.
A részvénypiac forgalma 32,2 milliárd forint volt csütörtökön, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Folytatódott az optimista hangulatú kereskedés csütörtökön is a BÉT-en az előző napi meglepetésszerű emelkedés után. Dobár Péter, a CIB Bank elemzője a papírok közül kiemelte az OTP-t, amelynek árfolyama napközben 2.600 forint fölött is járt, amire január közepe óta nem volt példa. Úgy vélte, ha voltak is még eladási (short) pozíciók a bankpapír piacán, ezeket most valószínűleg végérvényesen lezárták a befektetők, erre utal az OTP hatalmas forgalma. A bankpapír kereskedését délután néhány percre szüneteltetni is kellett a 10 százalékot meghaladó árfolyam-emelkedés miatt.
A bankszektor a régióban és a nyugat-európai tőzsdéken is jól szerepelt, amit az elemző azzal magyarázott, hogy a befektetők jó eredményeket várnak az amerikai bankoktól a mostani jelentési szezonban.
Dobár Péter arra is felhívta a figyelmet, hogy az optimista hangulat ezúttal nemcsak a vezető papírokat érintette, az emelkedési hullám átgyűrűzött a kisebb részvényekre is, egyebek közt a Rábára, a Synergonra, a Fotexre, az econetre. A Rába és a Synergon piacán nagyobb részvénycsomagok is gazdát cseréltek, ami az elemző véleménye szerint esetleg utalhat a közgyűlések előtti tulajdonosi átrendeződésre.
A Mol 15 forinttal, 0,13 százalékkal 11.310 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 301 forinttal, 13,20 százalékkal 2.581 forintra nőtt, forgalmuk 27,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,85 százalékkal 592 forintra emelkedett, forgalma 997,2 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 720 forinttal, 2,57 százalékkal 28.700 forintra nőtt, a részvények forgalma 898 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 61,2 millió forintos forgalom mellett 200 forinttal, 1,68 százalékkal 12.100 forintra erősödött.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.409,57 ponton zárt csütörtökön, ez 45,03 pontos, 3,30 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Deviza / Áru
Az MNB besegít az eurólikviditásba
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 16:42
Az MNB az eurólikviditást nyújtó devizacsere ügyletei keretében megkövetelt pótlólagos forintfedezetet 10 százalékról 5 százalékra csökkenti
Cikkek
Népszámlálás 2011-ben: az etnikum is kérdés lesz?
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 16:36
Nem tartja kizártnak az adatvédelmi biztos, hogy az adatvédelmi garanciák maradéktalan betartása esetén etnikai adatokat is rögzíthetnek a 2011. évi népszámlálás alkalmával; erről szóló közleményét Jóri András csütörtökön juttatta el az MTI-hez.
Kállai Ernő, a nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosa és Jóri András a közelmúltban közös munkában állapodott meg az etnikai adatkezelés kérdéseinek áttekintésére. Ennek keretében a kisebbségi biztos egyrészt szeretné kezdeményezni, hogy az etnikai hovatartozásra vonatkozó adatok is részét képezzék a 2011. évi népszámlálásnak, másrészt felkérte az adatvédelmi biztost a korábbinál hatékonyabb, ugyanakkor az adatvédelmi szabályokkal összhangban lévő etnikai adatgyűjtés feltételeinek kidolgozására.
A magyar jog a kötelező népszámlálás során kizárólag úgy teszi lehetővé az etnikai adatok gyűjtését, ha az önkéntesség és az anonimitás az adatgyűjtés és feldolgozás minden fázisában biztosított. Ez azt jelenti, hogy még a kérdezőbiztosok sem tudhatják, a polgárok milyen nemzeti vagy etnikai kisebbséghez tartozónak vallják magukat. Az adatvédelmi biztos felidézte: a 2001. évi népszámlálás alkalmával az etnikai hovatartozásra vonatkozó adatokat a kérdőív egy külön oldala tartalmazta azzal a felirattal, hogy az ilyen adatok szolgáltatása nem kötelező. Ez a megoldás feltehetőleg sokakat nem győzött meg arról, hogy adataik titokban maradnak, ezért a roma kisebbségre vonatkozó adatok messze alatta maradtak a más mérések, kutatások alapján becsülhetőtől - tette hozzá.
Jóri András azt javasolja: az állampolgár a népszavazási kérdőívtől független külön lapon, a kérdezőbiztos által nem ellenőrzötten, maga tölthesse ki a kisebbséghez tartozásra (és más különleges adatokra) vonatkozó részt, és a lapot lezárt borítékban adja át a kérdezőbiztosnak. A két dokumentum ugyanazt az azonosító számot viselné. Ha az alapkérdőív személyazonosításra alkalmas adatokat nem tartalmaz (ahogy 2001-ben sem tartalmazott), akkor az adatok központi feldolgozása, a két adatlap adatainak összekapcsolása nem jár személyes adatok kezelésével.
A módszer az adatvédelmi biztos szerint alkalmas lehetne arra, hogy az etnikai kisebbségek számáról, területi megoszlásáról, életkörülményeiről a korábbinál sokkal pontosabb képet kapjunk.
Nem bírja az ombudsman, annyi a panasz
Cigánybűnözés: az ombudsman nem úgy gondolta
MTI
Makro / Külgazdaság
Statisztikus vette át a cseh kormányrudat
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 16:25
Jan Fischer személyében csütörtökön kinevezte az ideiglenes cseh kormányfőt Václav Klaus államfő. Fischer átmeneti, szakértői kormánya várhatóan május 9-én veszi át az ország irányítását Mirek Topolánek kabinetjétől, miután az utóbbi elbukott a baloldali ellenzék által március 24-én kezdeményezett bizalmi szavazáson. Az ideiglenes kormány a tervek szerint az előre hozott választásokig marad hivatalában. A választásokat október 15-ig kívánják megtartani.
Megbukott a cseh kormány
Fischer kinevezése alapvetően a távozó kormánykoalíciót vezető Polgári Demokratikus Párt (ODS) és az ellenzékben lévő Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) megállapodásán nyugszik. Az eddigi kormányszövetségben a kereszténydemokraták (KDU-CSL) és a zöldek (SZ) is helyet kaptak. A kinevezett miniszterelnök a jövő héten kezdi meg kabinetjének összeállítását párton kívüli szakemberekből.
Az 58 éves Fischer, aki hat éve irányítja a cseh statisztikai hivatalt, kijelentette: elsődleges feladatának tekinti, hogy "tisztességesen ellássa a cseh európai uniós elnökségből adódó feladatokat", s hogy "a minimálisra csökkentse a válságnak a cseh lakosságra gyakorolt hatását". A Cseh Köztársaság július 1-én adja át az EU soros elnökséget Svédországnak.
Szomszédaink nem szenvednek ennyire
Együtt sírnak a régiós valuták
Jót tett a visszaesés a cseh külkermérlegnek
MTI
Cikkek
Már csak 730-at kell aludni a magyar euróig?
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 16:10
Vértes András szerint 2 év múlva jöhet a magyar euró, ha Brüsszel elég rugalmas. Persze addig nekünk is cselekednünk kell, különben csak álmodozhatunk - van kiút a krízisből?
Cikkek
Nálunk két évvel később lesz vége a válságnak
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 15:49
A pénzügy-gazdasági válság első szakaszának, a pénzügyi válságnak a végéhez érhet a világ 2009 második felében - jelentette ki Békesi László volt pénzügyminiszter
Cikkek
Nagyon is félünk a válságtól
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 15:30
A visegrádi országok közül mi félünk a legjobban a válságtól, és erre minden okunk megvan, hiszen mi érezzük legjobban a krízis hatásait. De 7% úgy gondolja, hogy az országra nem volt hatással a válság
Cikkek
Gátszakítgatás: 290 alatt újra az euró
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 15:22
Délután 15 óra után az euró árfolyama ismét átlépte a 290 forintos lélektani határt. A forint már a tegnap esti órákban is erősödött, és átlépte a 290-es árfolyamot, szemben a tegnap délutáni 295,11 forintos euróval. Már a reggeli órákban is 290 felett volt valmivel az az euró a bankközi kereskedelemben, azóta sem mozdult el látványosan az árfolyam.
Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronPrivátbankár
Cikkek
Tapintható feszültség: áramstop Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 15:15
Éleződik a harc az ukrán áramexport jogáért, a német Elektra Energia tárgyalásokat folytat az Ukrán Energetikai Társaság (EKU) állami vállalattal a Magyarországnak szánt 175 megawatt áram vásárlásáról, írta csütörtökön a kijevi Kommerszant-Ukraina üzleti napilap vonali kiadása. Az újság érdeklődésére az Ukrinterenergo állami külkereskedelmi vállalat sajtószóvivői irodája közölte, hogy mivel a burstini energiaszigeten nincs szabad kapacitás, új szerződő feleknek nem tudnak áramot szállítani. Ugyanakkor a lap a Dmitrij Firtas üzletemberhez kötődő magyar Emfesz vállalattól úgy értesült, hogy az orosz-ukrán hátterű, de Németországban bejegyzett Elektra Energia, amely március 30-án megnyerte a MAVIR pályázatát a Magyarországnak szállítandó 350 megawatt ukrán áram felének a behozatalára, az EKU-val kezdett tárgyalásokat a villamos energia megvásárlásáról. Ezt az információt azonban a német cégnél nem voltak hajlandók kommentálni.
Ugyanakkor Alekszandr Kisziljov, az EKU értékesítési osztályvezetője megerősítette a lap értesülését, hogy a vállalat érdekelt a magyarországi áramszállításban. - Részletekkel nem szolgálhatok, de nem látjuk akadályát annak, hogy exportcélú villamos energiát adjunk el az Elektra Energia cégnek - tette hozzá. A lap szerint korábban az EKU kapta meg az engedélyt a hétmilliárd kilowattnyi éves ukrán áramexport teljes egészére.
Szergej Popov, az ukrán Centrenergo energiatermelő vállalat vezérigazgatója az újságnak elmondta, hogy az Elektra Energia cégnek valószínűleg április végégéig nem sikerül aláírnia az áramszállítási szerződést, de folytatja a tárgyalásokat, és számíthat az exportból való részesedésre.
5 milliárdot kapnak vissza az áramfogyasztók
Fűtés: semmit sem teszünk a kisebb számláért
Vannak, akik kapnak távhődíj-kedvezményt MTI
Cikkek
OMV: lezárult a Mol-tranzakció
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 15:11
Az OMV AG lezárta a Mol-részvények eladását, a tranzakció után az OMV már nem rendelkezik Mol-részvénnyel - közölte az osztrák olajipari vállalat az MTI-vel csütörtökön. Az OMV a múlt hét hétfőn jelentette be, hogy eladja a birtokában lévő 21,2 százalékos Mol csomagot - ami 22.179.488 részvénynek felel meg - az orosz Surgutneftegasnak 1,4 milliárd euróért. Az adásvétel csütörtökön zárult le.
Sólyom bekérette a Mol vezérét
Harcra készen: közgyűlési segítséget kér a Mol
Külügyi értetlenség és zavar a Mol-ügyben
Már a spájzban vannak: átveszik az oroszok a Molt?
MTI
Cikkek
USA: csak 26 milliárd a külkerhiány
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 14:48
A lassuló globális gazdaság és a csökkenő amerikai import nyomán februárban mindössze 25,97 milliárd dollár volt az Egyesült Államok külkereskedelmi mérleghiánya, a januári 36,20 milliárd után. Az elemzők ennél lényegesen többet, 35,9 milliárd dolláros hiányt vártak.
Az import az év második hónapjában 5,1 százalékkal esett vissza, 152,72 milliárd dollárra, miközben az export 1,6 százalékkal nőtt, 126,76 milliárdra.
Külkereskedelem: zuhanó fogalom, javuló hiány
Mélyebb az euróövezeti recesszió
Jót tett a visszaesés a cseh külkermérlegnek
Külker: 100 millió eurót pakoltunk rá a hiányra! MTI
Cikkek
2500 után: 10% felett erősödött az OTP
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 14:40
Több mint 10 százalékkal, 2.510 forintra emelkedett az OTP részvények ára csütörtökön kora délután, a papírok kereskedését néhány percre szüneteltették.
Több mint 3% felett erősödött a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 176,94 pontos nyitás után tovább emelkedett csütörtökön kora délutánig. A BUX 14.30 órakor 12.678,78 ponton állt, ami a szerdai záró értékéhez képest 377,68 pontos, 3,07 százalékos emelkedés, a csütörtöki nyitásnál 200,74 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma fél háromig 19,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol árfolyama 55 forinttal, 0,49 százalékkal 11.240 forintra csökkent, 1,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 230 forinttal, 10,09 százalékkal 2.510 forintra erősödött, forgalmuk 17,0 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,34 százalékkal 589 forintra nőtt, forgalma 541,2 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 660 forinttal, 2,36 százalékkal 28.640 forintra emelkedett, a részvények forgalma 414,6 millió forintot ért el.
Nézze meg, hogyan állnak részvényei!
MTI
Cikkek
Élelmiszer: nyártól 80% lesz a magyar áruk aránya
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 14:32
A nagy áruházláncok polcain július 1-jétől 80 százalékban magyar élelmiszert találhat a fogyasztó, miután a termelői, feldolgozói és kereskedői szakmai, valamint az érdekképviseleti szervezetek megbízottai csütörtökön a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumban aláírták az élelmiszer etikai kódexet.
Gráf József, az agrártárca vezetője elmondta, hogy a kódex aláírásával több hónapos egyeztetési folyamat zárult le, amelynek eredményeként a magyar élelmiszervertikum szereplői rögzítették az együttműködés szabályait. A miniszter jelezte azt is, hogy az etikai kódexhez a szaktárca mellékletet csatolt, amelyet ő maga ír alá, és ebben az FVM garantálja az etikai kódex működésének feltételeit.
Lassan elfelejthetjük a sarki kisboltokat
Gráf: Az élelmiszerek 80%-a magyar lesz!
2006 óta van válság, de csak most jöttünk rá
Már a kaján is spórolunk
MTI
Cikkek
Állami cégvezérek: nem titkolhatják a fizetéseket
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 14:27
Tucatnyi állami cég vezetőjének javadalmazását kell nyilvánosságra hozni a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön kihirdetett jogerős döntése szerint
Cikkek
Mennyit kapnak a távozó miniszterek?
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 14:06
A távozó miniszterek végkielégítésének összege a hivatalban eltöltött időtől függ - közölte Budai Bernadett kormányszóvivő csütörtöki sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva. Budai Bernadett elmondta: ha három évnél több időt töltött el hivatalában egy tárca vezetője, akkor hathónapnyi végkielégítést kap, ha pedig egy és három év között volt valaki miniszter, akkor háromhavi juttatás jár neki. Egy évnél rövidebb hivatali idő esetén nem jár végkielégítés. A szóvivő felhívta a figyelmet, hogy a hivatali időnek folytonosnak kell lennie.
Göncz Kinga - az MSZP európai parlamenti listája vezetése miatt lemondott - külügyminiszter utódlásával kapcsolatos kérdésre válaszolva Budai Bernadett azt mondta: Göncz Kinga, ahogy a több tárca vezetője is, ügyvezető miniszterként dolgozik, amíg utódja át nem veszi tőle a feladatot. Az új miniszterek jövő heti bizottsági meghallgatásuk, kinevezésük után léphetnek hivatalba.
Kedden lesz Bajnai nagy napja
Szanyi: MSZP-Fidesz nagykoalíciót!
A Fidesz bent marad a Parlamentben
Az SZDSZ előállt a feltételekkel
A nyugdíjasokat és a közszférát sújtja Bajnai
Az SZDSZ máris csavarna egyet Bajnai programján
EP-jóslat: Orbán Bokros Lajos "főnöke" lehet
Néhány miniszter "túlélheti"
Fodor: a társadalmi válságot is kezelni kell!MTI
Cikkek
Kozmetikázhatnak: 180 milliós bírság a GVH-tól
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 14:02
Két multinacionális kozmetikai vállalkozás magyar érdekeltségére összesen 180 millió forint versenyfelügyeleti bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), a Johnson and Johnson Kft. és a Beiersdorf Kft. kozmetikai termékeik reklámozása során minden fogyasztónak biztos hatást ígért, ám ezt az állításukat még a saját kutatási eredményeik sem támasztották alá.
A GVH közleménye szerint a Johnson and Johnson Kft. ellen azért indult versenyhivatali vizsgálat, mert a vállalkozás több termékéről is a fogyasztók megtévesztésére alkalmas megállapításokat tett közzé. Mindezek miatt a GVH úgy döntött, hogy a fogyasztók megtévesztése miatt 70 millió forint bírságot szab ki a Johnson and Johnson Kft.-re. Hasonló jelegű jogsértések miatt marasztalta el a GVH a Beiersdorf Kft.-t is, ezt a céget 110 millió forintra bírságolta.
A bírságok összegének megállapításakor a versenyhatóság súlyosbító körülményként értékelte, hogy a kozmetikai piac jelentős szereplőjének számító vállalkozások több terméket és széles fogyasztói réteget érintő, igen intenzív, jelentős költéssel járó, több hónapig tartó reklámkampány révén tévesztette meg a fogyasztókat.
Enyhítő körülménynek bizonyult ugyanakkor, hogy a Johnson and Johnson az egyik termékcsoportra vonatkozó megtévesztő kijelentést önként eltávolította a honlapról, míg a másik cégnek a csomagolások módosítása kapcsán a bírságon kívül további költségei merülnek fel.
Lecsapott a GVH: nem is gyógyít az étrend-kiegészítő
GVH: mostantól olcsóbban cserélhet bankot
150 millióra büntették a L"Oréalt - mert megérdemlik
Alkotmányellenes szankció a versenytörvényben
Banki stiklik: óriási THM lehet a segítség végeMTI
Cikkek
Az angol alapkamat nem ment 0,5 alá
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 13:59
A várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta irányadó kamatát csütörtökön a Bank of England, így a kamat továbbra is 0,5 százalék. A bank március elején hajtott végre fél százalékpontos kamatcsökkentést.
A románok tartanak a korai eurótól
A nemzeti bankban sem egyszerű az élet
Vágott az EKB, de kisebbet
Nem nyúltak a csehek az alapkamathoz
MTI
Cikkek
Esnek a szlovák árak a hipermarketekben
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 13:53
Gyorsan csökkennek a nagy szlovák áruházláncok árai, mivel a kereskedelmi cégek szeretnék visszahódítani a környező országokba bevásárolni járó szlovák fogyasztókat. A Hospodarské Noviny cikke szerint a Tesco Stores szlovákiai marketingigazgatója elmondta: összehasonlítják az árakat a környező országok - elsősorban Csehország és Magyarország - megfelelő termékáraival, majd ennek megfelelően csökkentik az árakat szlovákiai áruházaikban is. A vállalat mintegy ezer termékféleség árösszevetésére és ármérséklésére készül.
Michal Stadler szerint a napi fogyasztási cikkeknél 10-30 százalék, a kozmetikai termékeknél 35-40 százalék árcsökkentés reális a környező országok árait figyelembe véve.
A legfrissebb Privátbankár Árkosár:
Ha az áruházakon múlik, nem lesz banánköztársaság
Ilyen alacsony inflációt még nem láttak
Élelmiszerárak: első ránézésre nem változott semmi
Euróban sem szálltak el a szlovák árak MTI
Cikkek
5 milliárdot kapnak vissza az áramfogyasztók
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 13:49
A négy egyetemes áramszolgáltatónak mintegy ötmilliárd, fogyasztónként átlagosan 500 forintot kell visszatérítenie a felhasználóknak - határozott a Magyar Energia Hivatal. Az egyetemes szolgáltatók ügyfelei főleg a lakosság, a közintézmények és a kisfogyasztók.
A hivatal csütörtöki közleménye szerint a 2008. évi beszerzési árak mellett számított árrés - az egyes szolgáltatóknál eltérő mértékben - kilowattóránként átlagosan mintegy 40 fillérrel haladta meg a jogszabályban meghatározott mértéket az előzetes, de pontatlan becslések és a jogszabály változása miatt.
A hivatal határozata arra kötelezi az egyetemes szolgáltatókat, hogy a jegybanki alapkamattal együtt öt milliárd forintot kitevő többletbevételt legalább 60 százalékban közvetlenül a fogyasztóknak adják vissza, 40 százalékát pedig az úgynevezett védendő, illetve a szolgáltatásból kikapcsolt kisjövedelmű rászoruló áramfogyasztók kapják meg.
A felhasználók számára a visszajáró összeget 2009. szeptember 30-ig a villanyszámlán kell jóváírni. A jóváírás azonban az egyes szolgáltatóknál különböző, és jelentősen is eltérhet az átlagtól - jegyzi meg a hivatal. A rászorulókat illető hányadot pedig a négy áramszolgáltatónak 2009. július 31-ig kell az általuk kiválasztott alapítványok részére átutalni.
Fűtés: semmit sem teszünk a kisebb számláért
Vannak, akik kapnak távhődíj-kedvezményt
MTI
Befektetés
Befalapok: a nehezén már túl vagyunk!
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 13:46
A tőkepiacok megnyugodni látszanak, a részvénypiacon jelentősebb pozitív korrekció is történt márciusban - a befalapokból 49 milliárd eltűnt ugyan, de túl vagyunk a nehezén
Cikkek
Nyugdíjpénztárak: ki bukta el a legkevesebbet?
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 13:13
A magánnyugdíjpénztárak választható portfóliós rendszerének bevezetése mérsékelni tudta ugyan a legkorábban nyugdíjba vonuló tagok veszteségeit, ám a pénztári vagyon legnagyobb hányadát jelentő növekedési portfóliók hatalmas veszteségeket voltak kénytelenek elkönyvelni
Cikkek
Záradékhullám: Szili is aggódik a Bajnai-csomag miatt
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 12:55
Szili Katalin levelet írt Bajnai Gordonnak, amelyben hat intézkedést szorgalmaz - értesült szocialista forrásból az MTI csütörtökön. Baranyából rajta kívül a megyei küldöttcsoport vezetője is csatolt záradékot a Bajnai-nyilatkozathoz. Az Országgyűlés elnöke aláírta a Bajnai Gordon miniszterelnök-jelölt által elvárt politikai nyilatkozatot, amely a kiadáscsökkentő, "fájdalmas, lemondást jelentő" intézkedéseket sorolja fel.
Az MTI úgy tudja, Szili Katalin levelében azt írta: olyan kormányt szeretne, amelynek lépései nyomán csak minimális mértékben csökken a foglalkoztatás, amely tesz a társadalmi különbségek csökkentéséért, megteremti a pénzügyi stabilitást, és állami beavatkozással élénkíti a gazdaságot. Azt is kezdeményezte, hogy - a kiadáscsökkentés mellett - a kormány tekintse át a bevételek növelésének lehetőségeit is.
Ön szerint meddig lesz miniszterelnök Bajnai Gordon? Szavazzon!
Az Országgyűlés elnöke a bevételek növelésére is tett javaslatot. A levélben erre példaként a széndioxid-kibocsátási kvóta értékesítését, a multinacionális cégek támogatási- és kedvezményrendszerének felülvizsgálatát, valamint a privatizációs szerződések teljesülésének áttekintését sorolta fel - értesült az MTI.
Szili Katalin mellett - aki Baranya megyei országgyűlési képviselőként a pécsi polgármesteri székért küzd - Bókay Endre, a megyei küldöttcsoport vezetője is záradékot csatolt a Bajnai-nyilatkozathoz. Bókay Endre az InfoRádiónak azt mondta: csak akkor támogatja Bajnai Gordont és csomagját, ha a politika önmagán kezdi a megszorításokat. Szerinte először az államtitkárok, a miniszterek, a képviselők és az állami cégek vezetőinek bérét kell radikálisan csökkenteni.
Az MTI információi szerint Bajnai Gordon figyelembe veszi a tucatnyi szocialista javaslatot - köztük az MSZP elnökségéét - de arról egyelőre nem nyilatkozott, hogy a kezdeményezések közül mi kerülhet bele a válságkezelő programba.
Kedden lesz Bajnai nagy napja
Szanyi: MSZP-Fidesz nagykoalíciót!
A Fidesz bent marad a ParlamentbenMTI
Cikkek
Betébiztosítás: 300-as euróhoz igazítják
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 12:50
Az új euró-forint árfolyamhoz igazítja a kormány a betétbiztosítási értékhatárt - mondta Budai Bernadett a kormányszóvivői tájékoztatón csütörtökön Budapesten.
A kormányszóvivő elmondta, hogy az Országos Betétbiztosítása Alap (OBA) által garantált 50.000 eurós összeghatárt, amelyet korábban 260 forintos euróárfolyamon 13 millió forintban határoztak meg, 300 forinttal újraszámolják. Ez azt jelenti, hogy az új összeghatár 15 millió forint lesz. Ha az Országgyűlés elfogadja a javaslatot, akkor a döntés 2009. június 30-ával léphet hatályba.
A kormány emellett 2010. január elsejétől az eddigi 3 hónap helyett 20 munkanapra csökkentené a kártalanítási összeg kifizetésének határidejét.
Nyugi! Biztonságban vannak a bankbetétek
Bankbetétek: hogy sokszorozható meg a védelem?
MTI
Cikkek
4-es metró: "nem reális a csúszás mértéke"
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 12:47
Előreláthatólag 2012-ben indulhat a 4-es metró próbaüzeme - mondta Klados Gusztáv, a DBR Metró Projekt Igazgatóság projektigazgatója a Fővám téri állomás bejárásán csütörtökön Budapesten. Várhatóan 2011 végére megépítik az alagutakat és minden olyan műszaki berendezést, ami ahhoz kell, hogy a rendszer üzemeljen - közölte.
Hozzáfűzte, hogy az automatizált 4-es metró próbaüzemére a tervekben csak 3 hónapot hagytak, ami kevés, mivel a nemzetközi gyakorlat azt mutatja, hogy a próbaüzem 6 hónapig is eltarthat. A metró csak a sikeres tesztek után szállíthat utasokat. Az elsődleges szempont az utasok biztonsága, ezért addig nem fog elindulni a 4-es metró, amíg nem győződnek meg arról, hogy a rendszer teljesen biztonságos - mondta.
Klados Gusztáv közölte: az eredeti ütemterv szerint a fúrópajzsoknak már a Baross téren kellene lenniük. A késések egy részéért a DBR a felelős, mert - mint mondta - nem tudta időben megszerezni a munkaterületet a fúrópajzsok indításához, nem tudott a Bamconak időben építési engedélyt adni a Gellért téri állomáshoz, és a Fővám téri állomás építésénél felmerült műszaki nehézségek is hozzájárultak a csúszásokhoz.
Arra a kérdésre, hogy mennyi csúszás férhet még bele az építkezésbe azt mondta: nem reális az a 22 hét, amit a Bamco megadott az építkezések befejezéséig. Szerinte 35-37 hét alatt meg lehetne csinálni a pesti alagutakat, tehát az év végére az alagútfúrás befejeződhet. Ezt követi a belső kialakítás, az összekötő alagutak megépítése, az elektromos- és vonatbefolyásoló rendszerek beépítése, ami az automata szerelvényeket irányítja majd.
Jól jött a pluszpénz a BKV-nak
Hibát találtak az Alstom-metróknál
34 milliárdnyit blicceltünk a BKV-n
4-es metró: 35 milliárdban akadt el a fúrópajzs MTI
Cikkek
Az Union rávert a biztosítási piacra
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 12:43
Az UNION Biztosító 2008-ban 6,8 százalékos bővülés mellett 25,9 milliárd forintra növelte díjbevételét. Ez a díjbevétel jelentősen meghaladta a biztosítási piac összteljesítményét. A társaság a piac egyik legaktívabb szereplője termékfejlesztés terén, melynek eredményeként tavaly „úttörő” jellegű szolgáltatásokat vezetett be az egészségbiztosításban.
A kedvezőtlen gazdasági folyamatok ellenére az UNION Biztosító 2008-ban is növelte díjbevételét, mely számokban kifejezve a biztosítási piac 4,3 százalékos csökkenésével szemben 6,8 százalékos bővülést és 25,9 milliárdos díjbevételt eredményezett a társaság számára. Ez a díjbevétel növekedés jelentősen meghaladta a biztosítási piac összteljesítményét. Míg a nem-életbiztosítások díjbevétele 11,2 százalékkal nőtt, addig az életbiztosítások 3,4 százalékos növekedést tudtak felmutatni, így a két üzletág aránya 45-55 százalékot tesz ki a társaság portfoliójában.
„Az a tény, hogy a megváltozott piaci viszonyok között a piaci tendenciákkal ellentétben mind díj mind profit vonatkozásában jelentős növekedést értünk el, jelzi, hogy jó úton haladunk. A növekedést a kölcsönös előnyök mentén kialakított, rugalmas, az ügyféligényeket megértő partner kapcsolatoknak és a folyamatos termék innovációnak köszönhetjük. Ez -a költség hatékony működés mellett- az UNION legnagyobb erőssége és egyben a korábbi növekedésünk alapja.” – kommentálta Zsoldos Miklós az UNION Biztosító elnök-vezérigazgatója.
Nem szorul be, ha van számlabiztosítása
A társasház-biztosítással a lakók is jól járnak
Biztosítások az interneten: direkt biztonságos Privátbankár
Cikkek
Továbbra is regisztráció kell a britekhez
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 11:47
Fenntartja a brit kormány a kelet-európai EU-munkavállalók kötelező regisztrációját a lehetséges végső határidőig, 2011-ig - közölte a brit belügyminisztérium.
Nagy-Britannia volt a legnagyobb EU-gazdaság, amely a 2004-es bővítés után azonnal megnyitotta munkapiacát a nyolc új kelet-európai uniós tagállam, köztük Magyarország munkavállalói előtt, azzal a feltétellel, hogy a keleti EU-polgároknak be kell jegyeztetniük munkavállalásukat a brit belügyminisztériumnál. Ez csaknem automatikus munkavállalási engedélyt jelent: a folyamodványok átlagosan 96 százalékát a tárca jóváhagyja.
A bejegyzési rendszerrel a minisztérium arról akar folyamatosan információhoz jutni, hogy az ország mely térségeiben hány kelet-európai EU-munkavállaló dolgozik.
A kelet-európaiakra még egy korlátozó intézkedés vonatkozik: csak azután vehetik igénybe teljes körűen a brit szociális ellátó rendszer szolgáltatásait, ha folyamatosan legalább tizenkét hónapot bejegyzett munkaviszonyban töltöttek el Nagy-Britanniában. Ezt az előírást a brit kormány annak idején azzal indokolta, hogy elejét akarja venni a "szociális turizmusnak", vagyis annak, hogy munkaviszony nélküli kelet-európai EU-állampolgárok csak a brit állami egészségügy és egyéb juttatások igénybevétele végett telepedjenek le az országban.
E korlátozások felülvizsgálata a bővítés után öt évvel - vagyis az idén tavasszal - válik esedékessé, és London most bejelentette, hogy a csatlakozási szerződésben foglalt lehetőséggel élve fenntartja a 2004-ben életbe léptetett előírásokat.
A brit belügyminisztérium mindazonáltal már február végén, a kelet-európai EU-bevándorlókról kiadott legutóbbi jelentésében megállapította, hogy "drámaian csökken" a térségből munkavállalási céllal érkezők száma.
Külföldi munka: egyre több a hoppon maradt
Már az orvosok is panaszkodnak
Átlépte a rémálomhatárt a brit munkanélküliség
Kezd betelni a pohár a külföldi munkavállalókkalMTI
Cikkek
Még 3 év kell a 4-es metrónak
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 11:37
Előreláthatólag 2012-ben indulhat a 4-es metró próbaüzeme - mondta Klados Gusztáv, a DBR Metró Projekt Igazgatóság projektvezetője a Fővám téri állomás bejárásán.
A vezető elmondta, hogy várhatóan 2011 végére megépítik az alagutakat és minden olyan műszaki berendezést, ami ahhoz kell, hogy a rendszer üzemeljen.
Hozzáfűzte, hogy az automatizált 4-es metró próbaüzemére a tervekben csak 3 hónapot hagytak, ami kevés, mivel a nemzetközi gyakorlat azt mutatja, hogy a próbaüzem 6 hónapig is eltarthat. A metró csak a sikeres tesztek után szállíthat utasokat.
4-es metró: 35 milliárdban akadt el a fúrópajzs
4-es metró: Budán már nem fúrnak többet
MTI
Cikkek
Kedden lesz Bajnai nagy napja
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 11:09
Megállapodtak a parlamenti frakciók a bizalmatlansági indítványt tartalmazó határozati javaslat tárgyalásáról, amely lényegében kitölti a keddi plenáris ülés napirendjét.
Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke a házbizottság csütörtöki ülése után elmondta: a jövő keddi parlamenti ülés Velez Árpád (MSZP) mandátumigazolásával kezdődik, majd a konstruktív bizalmatlansági indítvány vitájával folytatódik. Ennek keretében elsőként Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Bajnai Gordon kormányfőjelölt mond beszédet, amelyhez két körben, először 20-20, majd 10-10 percben szólhatnak hozzá a frakciók. A vita végén Bajnai Gordon negyedórában reagál az elhangzottakra.
A házelnök közölte: ezután szavaznak a képviselők a konstruktív bizalmatlansági indítványról, majd az új miniszterelnök leteszi az esküt.
Szili Katalin kitért arra: szintén kedden szavaznak a képviselők költségtérítéséről szóló népszavazásról, de más ügyben határozathozatalt nem terveznek. A házelnök beszámolt arról: a Fidesz azt kérte, hogy a parlament feloszlásáról szóló javaslatuk tárgysorozatba vételéről vagy sürgősségi tárgyalásáról is döntsön 14-én a Ház.
Ön szerint meddig lesz miniszterelnök Bajnai Gordon? Szavazzon!
Demonstrációt szervez keddre a Civil Összefogás Fórum (CÖF) nevű szerveződés a Kossuth térre; a CÖF részt akar venni az Országgyűlés ülésén is. A CÖF egy "politikai akciót" is végre szeretne hajtani kedden, részt akar venni ugyanis a konstruktív bizalmatlansági indítvány parlamenti vitájában, az Országgyűlésben. Eszerint a fórum delegációjának vezetője a vitában felolvasná petíciójukat - mondta Fricz Tamás szervező.
Szanyi: MSZP-Fidesz nagykoalíciót!
A Fidesz bent marad a Parlamentben
MTI
Cikkek
Kisboltokra gerjednek a rablók
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 11:01
Duplájára nőtt a rablások száma a fővárosban és Pest megyében az első negyedévében a tavalyi első három hónaphoz képest; a közelmúltban két, Budapesten és az agglomerációban elkövetett sorozatrablást derítettek fel - hangzott el a rendőrség sajtótájékoztatóján.
Bodnár Zsolt dandártábornok, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese elmondta: tavaly év végén, az idei év elején megfordult a korábbi években jellemző tendencia, és jelentősen megnőtt a rablások száma. Egyre több kiskereskedelmi egységet támadnak meg. A tavalyi első negyedévéhez képest 2009 első negyedévében duplájára nőtt a rablások száma, csak januárban és februárban 38 fegyveres rablás történt a fővárosban.
A rendőrség a Pest Megyei Rendőr-főkapitánysággal szorosan együttműködve dolgozik a rablások felderítésén, mivel a bűnelkövetők nem veszik figyelembe a közigazgatási határokat. Ilyen együttműködéssel sikerült felderíteni két sorozatrablás gyanúsítottjait - mondta Bodnár Zsolt.
Ráfekszik a rendőrség a lopásokra
Újabb "gyorssegélyt" kap a rendőrség
Újabb rablás - a tettest 10 percen belül elkaptákMTI
Cikkek
Jövőre kezd lábadozni az euróövezet
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 10:49
Az Európai Központi Bank előrejelzése szerint az euróövezet lassú élénkülése legkorábban 2010-ben kezdődhet, az idei évben a kereslet még világszerte igen gyenge marad - áll az EKB havi előrejelzésében. A csütörtökön közzétett dokumentum szerint jelenleg a gazdaság úgy globálisan, mint az euróövezetben ingadozó lejtmenetben van.
Az EKB egy hete csökkentette irányadó kamatát negyed százalékponttal 1,25 százalékra és az EKB elnöke a további kamatcsökkentés lehetőségét sem zárta ki.
Időutazásra kényszerült a magyar gazdaság
Külkereskedelem: zuhanó fogalom, javuló hiány
Mélyebb az euróövezeti recesszió MTI
Cikkek
Ha az áruházakon múlik, nem lesz banánköztársaság
Privátbankár.hu | 2009. április 9. 10:15
Az árak tekintetében alaposan odavágott az Auchan, illetve úgy tűnik, áprilisban sosem tréfál a Tesco
Friss
MBH Bank elemzés
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
-
Nyári étlapváltás a város felett
06:06
-
Esztergomban a nemzeti ünnep idején minden az államalapításról szól
05:05
-
Egy sziget magazinokba illő homokos strandokkal, horrorisztikus árakkal és Cagliari-drukkerekkel
10:10
-
Tűz ütött ki egy horvát üdülőhelyen
14:02
-
Nyitva Budapest legjátékosabb csárdája, a Puli és Juhász
13:01
A vidék hírei
-
Nincsen nap hatalmas és balesetek nélkül az M3-ason, nincs ez ma se másképp
20:02
-
Lelketlen, napszúrás-garantált kavicsos placcot ünnepel az egri városvezetés
13:01
-
Orbán Ráhel 2,2 milliós Chanel táskát és 342 ezres papucsot villantott
10:56
-
Éjszakai balhé az egri OMV-kúton – hét fiatallal szemben indult rendőrségi eljárás
13:51
-
Novák Katalin 32,5 millió forintból öltözködött államfőként, a ruhákat pedig lemondása után is megtartotta
10:16
legolvasottabb
-
Csendben beadta a derekát Brüsszelben a magyar kormány?
2025. július 15. 11:14
-
Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
2025. július 2. 12:21
-
Hétfőtől újra szembejön a valóság a magyar kormánnyal
2025. július 13. 08:34
-
Átlépett egy határt a forint
2025. július 14. 18:38
-
Még jobban verejtékezni fog, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
2025. június 30. 07:23
top 24
-
Óriási pofont kapott a magyar kormány Varsóból – de mi áll a háttérben?
2025. július 20. 06:04
-
Irán jelzésértékű üzenetet küldött a világnak
2025. július 20. 12:11
-
Veszélyes kínai csomagok szivárognak Magyarországra is? Megkongatták a vészharangot
2025. július 20. 10:21
-
Zelenszkij Putyinnak is üzent – bujkálnak az oroszok?
2025. július 20. 13:44
-
Kína bekeményít: jön a szigor az autópiacon
2025. július 20. 11:28
