5p
A technológiai vállalatok közül a Microsoft, az Apple és a HP, míg az élelmiszeriparban tevékenykedők közül a Budweiser, a Diaego ázsiai részlege, valamint a Danone is kilátásba helyezték, hogy bevételeik a Kínából terjedő járvány miatt a következő negyedévben csökkenhetnek. Idehaza a forint tovább küszködik, euróval szembeni árfolyama 1 egységnyire van a történelmi mélyponttól.

Átmenetinek bizonyult a koronavírus miatti tőzsdei zuhanások tegnapi pozitív korrekciója. A vezető európai börzebarométerek a DAX kivételével még minimális pluszban tudtak zárni, ám az Egyesült Államokban már ismét elszakadt a húr, az S&P 500-as és a Dow Jones is mínuszba csúszott. Ma pedig az öreg kontinens már masszív, 2 százalék körüli mínuszokat mutatott. Ezzel szemben Ázsiában a kínai és a hongkongi index is enyhe pluszban tudta le a csütörtököt. Ezúttal Japán szolgálta fel a feketelevest, 2 százalékot meghaladó bukója azonban nem a koronavírusnak, hanem annak tudható be, hogy a dél-koreai központi bank a várakozásokkal ellentétben nem csökkentette az alapkamatát, ami kedvezőtlenebb színben tünteti fel a jent.

A BUX-index is emelkedett tegnap, 1 százalékot, amit a Richter és a Mol ennél nagyobb mértékű emelkedése húzott, de a Magyar Telekom és az OTP is pluszban zárt. Ma azonban már Budapesten is véget ért az egy napig tartó jó világ, az index már 1 százalék feletti mínuszban is járt, igaz, később valamelyest vissza tudott kapaszkodni. Friss árfolyamok >>

A tőzsdék mozgását illetően figyelmeztető, hogy a VIX-index – melyet az opciós árakból számolható várt volatilitásból számolnak és félelemindex néven is szokás emlegetni – megugrott, tegnap már elérte a 30-as szintet. Ez ugyanis arra utal, hogy még arrébb van a piaci megnyugvás, sőt az Equilor Befektetési Zrt. olvasata szerint akár hónapokig maradhat a magas volatilitás.

A negatív hangulatban nem meglepő, hogy az olaj is tovább gyengült, az észak-amerikai könnyűfajta (WTI) jegyzése ma már a 48, míg a Brent típusú az 53 dollár alatti régiót is megjárta.

A forint pedig továbbra is közel van az euróval szembeni, két hete elért 340,3-as történelmi mélypontjához.

Tovább drágulhat az arany

A hétfőn egészen 1690 dollárig erősödött sárga nemesfém ugyan egészen 1625-ig korrigált, ma reggel azonban már ismét az 1650-es szinteket ostromolta. S ennél a Goldman Sachs szerint még jóval feljebb mehet. A befektetési bank a koronavírus miatt 1800 dollárra emelte az egy év múlva esedékes célárát, de a csökkenő reálkamatok és az amerikai választás miatti bizonytalanság is kedvezhet a nemesfémnek. Más elemzők is optimisták, mondván, hiába áramlott már eddig is jelentős tőke az aranyalapú tőzsdén kereskedett befektetési alapokba (etf), historikusan még mindig alacsony a portfoliók aranyaránya. A Sprott vezetői azon az alapon várnak további drágulást, hogy a befektetők kevesebb, mint 10 százalékának a portfoliójában található meg a menedékeszköz, miközben az a teljes befektetett érték kevesebb, mint 2 százalékát adja.

Sürget az EKB elnöke

Christine Lagarde újra felszólította az Eurózóna kormányait, hogy költségvetési eszközökkel serkentsék a gazdasági növekedést, különösen most, amikor a koronavírus tovább ronthat a helyzeten.

Az EKB-elnök szavai nyitott fülekre találtak Olaf Sholznál, a német pénzügyminiszter ugyanis tegnap azt mondta, hogy mérsékeljék gazdaságuk visszaesését, mérsékelt fiskális stimulust vetnek be. Emellett alkotmánymódosítás tervét is bejelentette, amely lehetővé tenné, hogy a kormány átvállalja a súlyosan eladósodott önkormányzatok hiteleinek egy részét. Ezekre, valamint arra, hogy a fedezeti tőkealapok zárták az euró gyengülésére kiépített jelentős pozíciókat, erősödött az uniós pénz.

Ma az USA-ból januárra vonatkozó fogyasztási adatok érkeznek, a várakozások szerint a tartós fogyasztási javak vétele 1,5 százalékkal eshetett vissza. Emellett a negyedik negyedéves GDP is ma várható, ami a várakozások szerint 2,1 százalékos bővülést mutathat.

A koronavírus pozitív hatása

Az Egyesült Államok egészségügyi hivatalnokai szerint a koronavírus amerikai megjelenése esetén 300 millió egészségügyi maszkra lehet szüksége az országnak. Így a fogászati eszközöktől a post-it gyártásig gyakorlatilag mindennel foglalkozó vállalat jó helyzetbe kerülhet, köszönhetően, hogy az egészségügyi maszkok terén is az Egyesült Államok legnagyobb beszállítója. A hivatalos adatok szerint az Egyesült Államok jelenleg 12 milliós készlettel rendelkezik a 3M által gyártott N95 típusú maszkokból. A hír hatására a 3M árfolyama 1,4 százalékot emelkedett.

Lecsengőben a gyorsjelentési szezon

A Peugeot részvénye kibocsátója várakozásokat meghaladó tavaly október-december közötti számaira közel 5 százalékos pluszban zárt.

Ma reggel azonban az AB InBev és a Bayer is csalódást keltő jelentésekkel rukkolt elő. A belga sörgyártó elmúlt negyedéves mutatói elmaradtak a vártaktól, ráadásul az AB InBev jelezte, hogy az idei első negyedéves adó-, kamatfizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredménye (ebitda) 10 százalékkal lehet kisebb a koronavírus miatt. A Bayer csoportszintű ebitda-ja is elmaradt a várttól, az idei prognózisuk pedig egyelőre még nem tartalmazza a járvány hatásait.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 32470 31870 32470 +0,09% 0 0 13 500 085 060 HUF 2025-11-07 17:06:44
MOL 2920 2892 2940 +0,55% 0 0 850 946 660 HUF 2025-11-07 17:11:36
MTELEKOM 1780 1766 1792 -0,56% 0 0 650 818 924 HUF 2025-11-07 17:14:46
RICHTER 9850 9850 10020 -0,51% 0 0 2 804 816 205 HUF 2025-11-07 17:08:24
OPUS 538 536 544 -0,74% 0 0 139 204 798 HUF 2025-11-07 17:06:20
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Miért volt robbanás a Mol finomítójában? Kezd tisztulni a kép
Privátbankár.hu | 2025. november 9. 09:06
A külső beavatkozásról szóló elméletek Hernádi Zsolt szerint „konteók”.
Részvény / Deviza / Áru A devizapiacon a forint nyerte a magyar-amerikai meccset
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 18:31
Közel 3 forinttal kerül kevesebbe egy dollár, mint reggel, a forint heti erősödése 1,2 százalékos. Az euró is 385 alá csúszott péntek estére, amire tavaly tavasz óta nem volt példa.
Részvény / Deviza / Áru Egy nap alatt 10 százalékot erősödött a tőzsdén a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 17:50
Az Equilor elemzője szerint a társaság annak köszönheti a szokatlan mértékű emelkedést, hogy Jászai Gellért az Egyesült Államokban tárgyal a magyar delegáció tagjaként.
Részvény / Deviza / Áru Mínuszosak az európai tőzsdék pénteken, az USA-ban sem indult jól a kereskedés
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 15:59
A frankfurti DAX-index több mint 1 százalék mínuszban áll délután, a londoni FTSE 100 is megközelíti az 1 százalékos csökkenést.
Részvény / Deviza / Áru Esett az OTP és a Telekom is a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 14:46
1 százalék feletti csökkenéssel áll az OTP és a Magyar Telekom a csütörtöki záróértékhez képest. a BUX-index is csökkent, de kisebb mértékben.
Részvény / Deviza / Áru Óriási fordulat: az OTP nem teszi zsebre a mai napot, a 4iG annál inkább
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 12:10
A nyitásban látott mínusznak ebédidőben már se híre, se hamva.
Részvény / Deviza / Áru Vad rekord jöhet, ha tovább robog az aranyvonat
Czwick Dávid | 2025. november 7. 10:12
Kisebb korrekció bontakozott ki ugyan a napokban az arany árjegyzésében, de közel lehet egy bika szakasz.
Részvény / Deviza / Áru OTP, Mol, 4iG, amerikai vizit: izgalmas nap jöhet ma a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 09:23
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,42 pontos csökkenéssel, 106 933,08 ponton nyitott pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Nem úszta meg a Wall Street, de Ázsia sem
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 08:12
Mínuszok a legnagyobb részvénypiacokon.
Részvény / Deviza / Áru Nagyon várja már a forint a hétvégét
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 07:30
Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG