Az idei év nem volt izgalmaktól mentes a befektetési alapkezelői piac számára. A Magyar Nemzeti Bank hosszú ideig 7%-on stagnáló alapkamata magasan tartotta a bankbetétek kamatait is, a magyar állampapírok is magas hozamokkal versenyeztek a befektetők kegyeiért, ráadásul már az év első fele is lényegesen jobb részvénypiaci teljesítményt mutatott, mint a tavalyi.
Ahhoz, hogy a befektetési alapok is fel tudják venni a versenyt a klasszikus befektetési termékekkel, olyan ajánlatokkal kellett előrukkolniuk az alapkezelőknek, amelyek a magas hozampotenciál mellett biztonságos befektetési formát is jelentenek az alapok jegyzőinek. Idén tehát eljött az olyan tőkevédett alapok ideje, amelyek idáig válságállónak bizonyult cégekbe, termékekbe, piaci trendekbe fektetnek be.
A befektetői igényeket, továbbá a piaci trendeket követve a CIB Befektetési Alapkezelő idén közel 30 százalékos részesedést kihasítva a piaci tortából hat tőkevédett alapot indított, melyek közül három a legnagyobb volumenű jegyzést tudhatja magáénak.
Forrás: BAMOSZ és CIB Befektetési Alapkezelő. Kattintson a képre a nagyításhoz! |
A válságállónak bizonyult eszközökbe fektető befektetési alapok sora folytatódik az év végéhez közeledve is, ugyanis a CIB Befektetési Alapkezelő novemberben olyan alapot indít, amely a technológiai szektorban kiemelkedő sikereket elért cégek részvényeibe fektet. Az új alap olyan meghatározó óriás IT-vállalatok eredményéből való részesedést tesz lehetővé, mint az Apple, a Microsoft vagy a Samsung.