Júniusban megkezdődik a görög turistaszezon, a nemzetközi charterjáratok pedig júliustól szállítják majd a turistákat a népszerű üdülőhelyekre, jelentette be televíziós beszédében Kyriakosz Mitsotakisz görög miniszterelnök.
A szezon június 15-én indul, amikor ismét kinyithatnak az idényjellegű szállodák
- mondta a kormányfő.
Megmentenék a szezont
Közölte azt is, hogy a kormány ideiglenesen 24-ről 13 százalékra csökkenti az utazásra – repülésre, valamint busz- és vasúti közlekedésre – kivetett adót, hogy olcsóbbá tegye az utazást, és így felpörgesse a forgalmat.
A görög Kathimerini napilap szerint
a turisták koronavírus-teszt nélkül is beléphetnek az országba, és karanténban sem kell maradniuk.
A görög egészségügyi szervek ugyanakkor végezhetnek majd ellenőrzéseket.
Elsőként, június 15-től az athéni nemzetközi repülőtér fogadja majd az érkezőket, július elsejétől pedig minden repülőtér fogad majd járatokat.
A kormány szerint számos üdülőhelyen megnövelik az egészségügyi kapacitásokat, illetve tervet dolgoztak ki az esetleges koronavírus-fertőzöttek ellátására és karanténba helyezésére.
Május 16-án egyébként – szigorú egészségügyi előírások betartásával – már több száz strand kinyithatott.
Görögország a jelek szerint mindent meg kíván tenni annak érdekében, hogy visszacsalogassa a külföldi látogatókat, mivel a turizmus életfontosságú gazdasága számára.
A dél-európai állam anno gyorsan és szigorúan reagált a járvány kitörésére, ezért relatív alacsonyan tudta tartani a halálos áldozatok számát. Eddig hivatalosan 2850 fertőzöttet diagnosztizáltak, és 166-an vesztették életüket a vírussal összefüggésben.
Ötmillió diagnosztizált fertőzött
Ami a többi európai országot illeti, a legtöbb áldozatot, csaknem 36 ezret Nagy-Britanniában jegyezték fel eddig.
Olaszországban mintegy 32 ezren, Franciaországban és Spanyolországban mintegy 28-28 ezren hunytak el.
Belgiumban csaknem 9200, Németországban 8100, Hollandiában 5800, Törökországban 4200, Oroszországban csaknem 3000 áldozatot regisztráltak ma reggeli adatok szerint.
Az egyetlen különutas válságkezelést folytató nyugati államban, Svédországban több mint 3800 áldozat van.
Globálisan az Egyesült Államokban a legrosszabb a helyzet, ahol több mint 93 ezren hunytak el.
Globálisan a diagnosztizált fertőzöttek száma átlépte az ötmilliót. A vírussal összefüggésben 328 ezren vesztették életüket, 1,9 millióan ugyanakkor meggyógyultak.
Magyarországon az igazolt fertőzések száma 3641, 473-an hunytak el.
A magyar koronavírusos halálozási ráta Európában átlagos, Közép- és Kelet-Európában magas.
Az országos szűrővizsgálat eredménye alapján a fertőzöttek valós száma itthon minimum 8-szorosa, maximum 22-szerese lehet a diagnosztizáltak számának.