Hétfőn közli a Központi Statisztikai Hivatal a kereskedelmi szálláshelyek júliusi forgalmának adatait. Júniusban a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 15,6, a belföldi vendégeké 8,8 százalékkal nőtt a múlt év azonos időszakához képest. Az összes vendégéjszaka 12,0 százalékkal 2,9 millióra emelkedett, erről korábban itt írtunk bővebben. A kereskedelmi szálláshelyek bevételei a vendégforgalomnál dinamikusabban nőttek. Az összes bruttó árbevétel 22,1 százalékkal (43,960 milliárd forintra), ezen belül a szállásdíjbevétel 23,9 százalékkal (26,884 milliárd forintra) emelkedett.
A viszonylag eseménytelen kedd után, amikor csak az ÁKK legfrissebb aukciós adata érkezik a három hónapos diszkont kincstárjegyekről, szerdán érkezik egy újabb adatcsomag, ekkor közli a KSH a júliusi ipari termelés második becslését. Az első becslés meglehetősen szomorú képet festett, havi összevetésben 4,2 százalékkal csökkent a kibocsátás. Az év első hét hónapjában ugyanakkor 4,8 százalékkal nőtt a termelés az előző év azonos időszakához képest. Németországból inflációs adat érkezik ezen a napon, ez mozgathatja majd a nyugat-európai kereskedést.
A hét második fele sem marad eseménytelenül: csütörtökön a mezőgazdasági termelői árak júliusi alakulásáról közölnek majd adatokat. Nagy-Britanniában a Bank of England monetáris tanácsa tartja szokásos kamatdöntő ülését, míg Amerikából a friss munkanélküliségi adatok mellett inflációs és maginflációs adat is érkezik.
Végezetül pénteken jelenik meg a júliusi építőipari termelésről szóló statisztika. Júniusban az építőipari termelés volumene 27,2 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbi alacsony bázist, az épületek építéséé 26,1, az egyéb építményeké 29,6 százalékkal emelkedett. Az előző hónaphoz képest az építőipar termelése 1,1 százalékkal nőtt a júniusban a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján. Az első fél évben az építőipari termelés volumene 27,0 százalékkal bővült az egy évvel korábbihoz viszonyítva.