Erről lesz szó a cikkben:
- Megváltozhat az Egyesült Királyság vezető szerepe
- Kínai frusztráció
- Forradalmi változások a hadviselésben
- Hallgatólagos társadalmi szerződés
A mesterséges intelligencia (AI) iparág dominanciájáért folytatott verseny újraértelmezi a globális geopolitikai rendet. Az pedig már közhelynek számít, hogy aki uralni tudja ezt a gyorsan változó technológiát, az soha nem látott mértékű gazdasági ellenőrzésre tesz szert, és hatalmas léptékben fogja irányítani az új munkahelyeket.
Számos közgazdász szerint jelenleg a „negyedik ipari forradalom” kellős közepén vagyunk. Az AI átalakítási potenciálja jól dokumentált. Az egészségügytől a pénzügyekig, a közlekedéstől a mezőgazdaságig, a lehetőségek végtelenek. A mesterséges intelligenciával működő diagnosztikai eszközök például már most is csökkentik a hibákat és javítják a betegek eredményeit az egészségügyben. A gépi tanulási algoritmusok pedig már javítják a csalások felderítését és racionalizálják a pénzügyi műveleteket.
Valóban, London és Peking döntéshozói most komoly pénzeszközökkel kezdik el támogatni az AI iparágat, ettől remélve komoly élénkítő hatást a lanyhuló gazdasági dinamizmusuk időszakában.