Határozott mínuszban nyitottak ma az amerikai tőzsdeindexek, miután a foglalkoztatottak száma a vártnál kevésbé nőtt a ma közzétett adatok szerint. Emellett azt is a negatívumok között említik, hogy bár elkezdtek az amerikai politikusok az újabb gazdaságsegítő csomagról beszélni, ennek kilátásai elég rosszak, máris megfenekleni látszik az egyeztetés. A Brexit tárgyalások is könnyen megállapodás nélkül végződhetnek.
Jelenleg nulla körül stagnálnak az amerikai indexek, Európában a Stoxx 600 részvényindex mindössze fél ezrelékes mínuszban zárt. Itt a kép valójában vegyes, a német DAX fél százalékkal esett, a párizsi mutató stagnált , a londoni viszont 1,3 százalékkal emelkedett. Varsóban kiugró, 2,4 százalékos ugrást mutatott az index, Budapesten is jó, 1,1 százalékos volt a BUX többlete.
Ritka nagy forintgyengülés volt ma
Az OTP 1,4, a Mol 1,2, a Richter 0,9 százalékkal ment fel. Az Opus pedig 6,4 százalékkal ugrott meg, miközben a Magyar Telekom stagnált. A forint, amely az utóbbi napokban szépen erősödött, most hatalmasat gyengült. Ritkán kerül sor egy nap alatt ekkora elmozdulásra, 3,2 forinttal lett drágább az euró, 359,20 az ára. Minimális szünet után újrakezdődött a dollár gyengülése, az euró/dollár 1,2094.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
Tovább emelkedett a az arany, a platina, megtorpant viszont az ezüst és a palládium. Közel három százalékos pluszban van az olaj, valószínűleg a háttérben folyó OPEC+tárgyalások miatt. A múlt héten is csökkentek ugyan az amerikai olaj készletek, de ez alatta maradt az elemzők várakozásainak.
Reménysugár a gépiparban
Újra élénk a német gépgyártó vállalatok üzleti tevékenysége az olyannyira fontos kínai piacon – írja az N-Tv.de. (Ez alighanem a magyarországi beszállítókat is érintheti.) A VDMA nevű iparági szövetség felmérése a Kínában érdekelt tagvállalatok körében 2018 ősze óta először hozott ki pozitív képet az üzleti helyzetről.
A hangulati mutató átlagértéke plusz 18 pont lett ősszel, míg a tavaszi felmérésnél csak mínusz 12 pont volt. Az iparág abból profitál, hogy a világ második legnagyobb gazdaságában a koronavírust gyorsan visszaszorították. Az olyan területek, mint az elektronika, az autóipar és a gépipar gyorsan helyreálltak. Kína jelenleg az egyetlen olyan jelentősebb piac a világon, amely már fellendülő szakaszban van – mondja Daniel Yoo, a VDMA képviselője.
Reménytelenség a turizmusban
A Tui-részvények hat százalékkal zuhantak ma, a befektetők igen pesszimistán reagáltak egy újabb mentőcsomagra.
A világ legnagyobb utazási csoportja 1,8 milliárd eurós finanszírozási csomagban állapodott meg fő részvényesével, Alexej Mordaschow-val, a bankokkal és a szövetségi kormánnyal. A csomag magában foglal egy tőkeemelést is, amely körülbelül 500 millió euró lesz, és a Szövetségi Gazdasági Stabilizációs Alap (WSF) hozzájárulásait. A segítség a szigorú utazási korlátozások miatt vált szükségessé, az ügyfelek alig foglalnak most utakat.
Jók vagy nem jók az arany kilátásai?
Bár konszolidálódik az arany ára, a jelenlegi környezet nem nevezhető kedvezőnek az arany szempontjából az Erste Befektetési Zrt. szerint.
A gazdasági ciklus egyre erősödik, a vakcina már karnyújtásnyira van, a pozícionáltság pedig meglehetősen magas. Nem lenne meglepő, ha a folytatódó gazdasági felépülés, az erős piaci optimizmus és az újabb költségvetési csomagok közepette a Federal Reserve jövő tavasszal elkezdené csökkenteni QE programjának intenzitását – írják.
Az Erste Befektetési nem aggódik az amerikai adat miatt sem.
307 ezer új alkalmazottal bővült az amerikai foglalkoztatottak száma az ADP novemberi felmérése alapján. A vírus terjedése és a részleges lezárások fényében a novemberi adat megnyugvásra ad okot, noha elmaradt az elemzők által várt 440 ezres értéktől.
Nagy fordulat az aranytól! – kezdi elemzését viszont a KBC Equitas.
Gyengén teljesített az utóbbi hetekben az arany, de az elmúlt napok fordulatot hoztak a nemesfémnél. Fontos szintekről pattant fel, és sokat javult a technikai kép, miközben a fundamentumok közép-hosszú távon változatlanul erősnek tűnnek. A fentiek miatt kereskedési ötletet fogalmazunk meg – írják. (Vagyis vételre tartják érdemesnek, 2000 dolláros “célszinttel”.)
Nem hatottak a Xiaomi milliárdjai
A kínai okostelefon-gyártó részvények és átváltható kötvények kibocsátásával 3,9 milliárd dollár tőkét gyűjtött össze. A tőzsdei statisztikák szerint ez volt a valaha feljegyzett legnagyobb részvénykibocsátás Hongkongban. A további terjeszkedéshez szükséges forrásgyűjtés azonban nem aratott sikert a tőzsdén, a Xiaomi részvénye csaknem tizenkét százalékkal esett.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.