Az 1,35 milliárd lakosú országban változóban a befektetési kultúra: a párnacihát már a tavalyi pénzreform kiürítette, melynek során váratlanul lecserélték és a bankokba terelték a pénzt, a hosszú emelkedő tőzsdei trend azonban meghozta a befektetési kedvet, és az eddigi kedvencek, mint az arany és az ingatlan, háttérbe szorulnak.
A Credit Suisse egy felmérést végzett 14 ezer ember bevonásával, ráadásul nem csak Indiában, hanem Indonéziában és Kínában is érdeklődtek, fogyasztási és megtakarítási szokásokról is kérdezve a résztvevőket. Kiderült, hogy az indiai megtakarításoknak csak 15, míg a kínaiaknak 40 százaléka van különböző befektetési eszközökben, míg Amerikában 70 százalék az arany.
Az indiai válaszokból kiderült, hogy a leggyakoribb megtakarítási forma a bankszámla (ott közel sem olyan alacsonyak a kamatok, mint nálunk (a legfontosabb jegybanki kamat 6 százalék), ezt követi az életbiztosítás, az arany és ékszerek, majd jön az ingatlan, végül a részvények és befektetési alapok. Az utóbbi kettő aránya viszont 2010 óta 13-ról 19-re növekedett az összes befektetésen belül.