A napi hangulat gyakorlatilag már hajnalban eldőlt, amikor megdöbbentően rossz adat jött a kínai feldolgozóiparról. A beszámoló azért volt különösen fontos, mert az HSBC bank csinálta, ezért sokkal hitelesebb, mint a kidíszített állami jelentések. Ha Kína tovább lassul, akkor baj lesz, hogy azt egyelőre nem tudja senki felbecsülni. A befektetők magatartását továbbra is jellemzi a kínai adatok „szőnyeg alá söprése”. Ideig - óráig tartják magukat a hírek, aztán könnyen továbblép a többség. Ez a beszámoló viszont akár tartós fordulat kezdete is lehet.
A piaci lejtmenet akkor vált teljesen biztossá, amikor váratlanul balul sült el a német kötvényaukció. Az előző hetek eseményeit tekintve ez előbb – utóbb várható volt. A mai nap esésének apropója lehetett, hogy élesedik a vita a közös európai kötvény kibocsátásról, amit a németek természetesen elleneznek, mivel a magas hozam miatt nagy konkurens lenne az eurókötvény. Sokat nyomhatott a latba, hogy a Bundesbank két napja keményen visszavágta a növekedési előrejelzéseket. Mindenesetre nagy bizonytalanságot okoz, hogy megingott Németország „szent tehén” pozíciója. Erre a hírre esni kezdett az euró, az EUR/USD 1,34 alá került.
Az amerikai adatok sem hoztak megváltást. Sok volt belőlük, és vegyesek lettek, igazából nem mutattak érdemi változást ahhoz képest, amit eddig tudtunk az Egyesült Államokról. A New York-i tőzsde vezető indexei már 2 százalék körüli veszteséget mutatnak.
A nyersanyagoknál volt egy gyenge kitörési kísérlet délután, aztán mind az arany, mind az olaj piacán elszakadt a cérna. Az aranyat 1680 dollár körül, az amerikai WTI olajat 96 dollár körül jegyzik kora este.
A nemzetközi hangulat romlása elsöpörte a magyar piacot is, az eurót több, mint 311 forinton jegyzik. A Budapesti Értéktőzsde stagnált, az OTP – mintegy jelezve a bűvös határt – kereken 3000 forinton fejezte be a napot.