6p

Ismét emelkednek a tőzsdék, a BUX index is visszanyerte a keddi vesztesége egy részét. A forint viszont megint gyengélkedik és ismét közelít az euró a 410-es szinthez. A dollár erősödése és az orosz-ukrán háborús feszültség fokozódása lebeg a piacok feje felett, miközben az Nvidia gyorsjelentését várják. Túlkínálat lesz olajból?

A keddi turbulens nap után szerdán nyugodtabbak a tőzsdék, a főbb európai részvényindexek 0,2-0,5 százalékkal mennek fel, az amerikai határidős mutatók is javítanak kissé. Este teszi közzé jelentését az Nvidia, amire hatalmas figyelmet fordít a piac, sokak szerint még az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kamatdöntésénél is fontosabb esemény lehet. Így heves piaci reakciókat is kiválthat majd.

Kora délután jelent a Target amerikai kiskereskedelmi lánc is. A keddi rossz hangulat fontos oka lehetett az orosz-ukrán helyzet. Az ATACMS rakétákkal történt, Oroszország elleni ukrán támadást követően gyengült az euró, és az európai részvényindexek is esni kezdtek.

Az euró/forint és az euró/dollár. (Ha erősödik a dollár, rendszerint gyengül a forint.) Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az euró/forint és az euró/dollár. (Ha erősödik a dollár, rendszerint gyengül a forint.) Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Mitől esett vissza a BUX?

A BUX index a hétfői esés után kedden 1,3 százalékkal emelkedik és visszahódította a 79 ezer pontos szintet. Az OTP Bank két százalékkal, 21 500, a Richter 1,8 százalékkal, 10 700 forintra ment fel. A Mol és a Masterplast kissé süllyed, a Telekom 0,6 százalékkal javít.

Történelmi csúcsról esett vissza a BUX index, az orosz-ukrán háborúról érkező hírek, illetve a korábbi jelentős emelkedés miatt erőteljes profitrealizálást láthattunk kedden írta az Equilor Befektetési Zrt.

Az euró ára 409,60, ami 1,4 forinttal magasabb a kedd estinél, amiben az újra erősödő dollárnak nagy szerepe lehet. Az ukrán-orosz konfliktus éleződése hozzájárulhatott az arany emelkedéséhez is kedden, de szerdán már enyhe süllyedés látható (2624 dollár a határidős ára). Az olaj fél, az európai földgáz egy százalékkal drágul.

Miért nem erősödik a forint?

A keddi MNB-kamatdöntés markáns forinterősödést nem váltott ki, sőt napon belül inkább a gyengülés jelei mutatkoztak – írta a K&H Értékpapír még reggel. Némileg “megakadt azért a forintgyengülés trendje”, ebben az EURUSD aznapi óvatosabb emelkedése is közrejátszhatott.

De az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek megmozgathatják még a régiós devizákat.

Ezzel együtt az elmúlt napokban némi stabilitást kezdett mutatni az EURHUF, ami a forint kapcsán “alapvetően inkább jó hírnek tekinthető most” – vélte a brókercég.

Árfolyam

Ismét tartotta a kamatot a jegybank

A Monetáris Tanács keddi ülésén nem változtatott a kamatokon (6,50 százalékon maradt az alapkamat). A döntés nem okozott meglepetést, megfelelt az előzetes elemzői várakozásoknak – írja Nyeste Orsolya, az Erste Bank vezető makrogazdasági elemzője.

Úgy látja, hogy bár a legfrissebb hazai makrogazdasági adatok önmagukban támogathatnák a további monetáris enyhítést, a jegybank lehetőségeit októberhez hasonlóan behatárolta a “globális kockázatérzékelés romlása”.

Bizonytalan a következő kamatcsökkentés

Az amerikai kamatvárakozások gyors átárazódása, a dollár erősödése, a feszült geopolitikai helyzet gyengítette a feltörekvő piaci devizákat, így a forintot is. Az előtekintő iránymutatás az MNB részéről így továbbra is szigorú maradt.

Az elhangzottak alapján nem tűnik valószínűnek a kamatcsökkentés az év utolsó, decemberi kamatmeghatározó ülésén sem tette hozzá az elemző.

Jövőre jöhetnek kamatcsökkentések, de “ennek időpontja jelenleg nagyon bizonytalan”.

Újra vitáznak az orosz olajról

A Mol finomítói csak korlátozott mennyiségű WTI vagy CPC típusú olajat tudnak feldolgozni – mondta Szabó Szabolcs elnökhelyettes egy londoni konferencián. A cég szeretné, ha a csehországi szállítások esetében további haladékot kapna a Slovnaft az orosz olaj használatára – idézte az Erste Befektetési Zrt.

A Mol-csoport az orosz nyersanyagból finomított dízel üzemanyagot jelenleg még eladhatja Csehországba, de december 5-e után ezt már nem teheti meg. Így 500 millió dollárt szán az orosz olajról való leválásra.

A hír semleges a Mol számára, az EU hamarosan dönt a derogációról, ami a cseh üzemanyagellátást is érinti teszi hozzá a brókercég.

Jövőre olcsó lesz az üzemanyag?

A kőolaj ára továbbra is nyomás alatt van, aminek az a fő oka, hogy a piaci szereplők szerint jövőre többlet lesz az olajpiacon. A palaolaj-termelés idén naponta közel egymillió hordóval nő az USA-ban, mellette Brazília és Guyana is futtatja fel termelését, miközben a kereslet bővülése napi egymillió hordó alatt marad – írta az Erste Befektetési Zrt.

A legfrissebb becslések szerint napi 1,5 millió hordós többlet is lehet a piacon, más becslések ennél kisebbet mutatnak.

Itt az újabb bitcoin-rekord

A bitcoin szerdán dél körül 93 300 dollár körül forog, ami két százalékos emelkedés, de kedd este volt 94 040 dollár is, ami új történelmi rekord. Az amerikai kriptovaluta-ETF-ekbe (tőzsdén kereskedett alapokba) tovább áramlik a tőke, új és új vállalatok és intézmények jelentik be, hogy bitcoint vásárolnak. Ráadásul nyilvános párbeszéd folyik arról, hogy az USA-nak “stratégiai bitcoin-tartalékot” kéne képeznie.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Nem lesz húsz százalékos kockázatmentes hozam

A vezető kriptotőzsde, a Binance cáfolta azokat a pletykákat, amelyek szerint a létrehozandó BFUSD egy magas (19,55 százalékos) kamatozású stabilérme lenne. Egyértelművé tette, hogy az érme a határidős kereskedésben használt fedezetet képviseli majd.

A korábbi spekulációk a 2022 tavaszán összeomlott Terra-rendszerrel való összehasonlításhoz vezettek, a Binance azonban igyekszik eloszlatni az ezzel kapcsolatos kétségeket. Hasonló, a származékos kriptotőzsdék által kibocsátott, magas hozamú kriptoérmékről itt írtunk:

Bitcoin ETF-opciók a Nasdaq-on

A BlackRock opciókat indított az iShares Bitcoin Trust (IBIT) ETF-re a Nasdaq technológiai tőzsdén. Már az első órában 73 ezer kontraktus forgott, és a nap végére a kereskedési volumen elérte az 1,9 milliárd dollárt is. Az IBIT-opciók sikere várhatóan ösztönzi majd az opciós termékek létrehozását más hasonló ETF-ekre is, ami pedig tovább fogja növelni a kriptovaluta-alapú befektetési termékek forgalmát.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 27870 27660 28050 -0,46% 0 0 5 860 463 040 HUF 2025-07-04 17:09:12
MOL 3016 2984 3018 -0,13% 0 0 613 841 250 HUF 2025-07-04 17:05:12
MTELEKOM 1768 1756 1780 -0,45% 0 0 160 290 776 HUF 2025-07-04 17:05:27
RICHTER 10180 10180 10290 -0,39% 0 0 944 902 950 HUF 2025-07-04 17:07:59
OPUS 593 586 593 +1,02% 0 0 69 759 679 HUF 2025-07-04 17:05:06
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Vígan dobálhatják a levegőbe a kalapjukat a benzinkútra betévedők
Privátbankár.hu | 2025. július 5. 15:20
Ismét növelték az olaj világpiaci kínálatát, méghozzá a korábbiaknál nagyobb léptékben, ami a mostani szintek közelében tarthatja a hazai üzemanyagárakat.
Részvény / Deviza / Áru Fontos bejelentést tett az egyik vezető hazai tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2025. július 5. 10:51
A 4iG Csoport stratégiai egyeztetést folytatott Észak-Macedónia védelmi modernizációjáról.
Részvény / Deviza / Áru Mi történt a forinttal?
Privátbankár.hu | 2025. július 5. 09:03
Továbbra is meglepően stabil a fizetőeszközünk a főbb devizákkal szemben.
Részvény / Deviza / Áru Mosolyogni fog, ha meglátja ezt a forintárfolyamot
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 18:31
Volt egy kis erősödés, 400 alatt az euró. Pezsgőt azért nem bontunk.     
Részvény / Deviza / Áru Csúnyán zárta a hetet a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 18:16
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 309,73 pontos, 0,31 százalékos csökkenéssel, 99 589,80 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Tovább csorog lefele a BUX
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 15:01
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,66 pontos nyitás után csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Csökkent a BUX péntek délelőtt
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 13:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,66 pontos nyitás után csökkent pénteken délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Eséssel kezd a BUX, iránykereskedésre lehet számítani
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 09:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,66 pontos csökkenéssel, 99 898,87 ponton nyitott pénteken.
Részvény / Deviza / Áru A technológiai részvények tovább húzták a tőzsdét New Yorkban
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 08:05
Emelkedéssel zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru A forint nem tudta bekapcsolni a klímát – vegyesen alakul a helyzet
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 07:45
A magyar deviza határozatlan mozgást mutat péntek reggel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG