Az európai tőzsdék szép pluszban vannak ma, a német DAX 1,2, a francia CAC 1,5, a brit FTSE 100 pedig 0,5 százalékkal megy fel. Tegnap az USA vezető indexei 1,5-2,2 százalékkal ugrottak meg, a jó hangulat kontinensünkre is átterjedt. A határidős S&P 500 ma minimális mínuszt mutat.
Pedig számos bizonytalanság van, az orosz-ukrán háború nagy csatája tulajdonképpen még el sem kezdődött, máris fokozódnak a harcok. Franciaországban az elnökjelöltek tartják ma este a vitájukat. Az USA-ban és Európában is számos fontos gyorsjelentés érkezett és jön még. Az IMF pedig visszavágta a világgazdaságra vonatkozó előrejelzéseit.
Itthon a BUX-index 0,6 százalékkal megy fel, a varsói is fej-fej mellett halad vele. Az OTP és a Mol egyaránt 1,1 százalékos pluszban áll, a Telekom 1 százalékkal javít, ezzel szemben a Richter 0,6 százalékkal esik. Az egyik nyertes a Duna House, 3 százalékkal, a vesztesek között van az Opus, 2,3 százalékos süllyedéssel.
Meddig erősödhet a forint?
A forint tegnap délután nagyot erősödött, de ma is folytatja. Újabb 50 fillérrel esik az euró, az árfolyam be-benéz 371 alá.
Technikailag fontos támaszt láthatunk a forintnál a KBC Equitas szerint, mivel itt helyezkedik el az 50 napos mozgóátlag.
A 370 forint körüli szintek többször megállították az elmúlt időben a forint erősödését. Könnyen elképzelhető, hogy a holnapi egyhetes betéti tenderen az MNB megint nem emel az irányadó kamat mértékén.
Szünetet tart a gázár, de meddig
Ma egy százalékkal erősödött az olaj, de számos más nyersanyag e tekintetben szünetet tart. Esik a réz és több más ipari fém jegyzése, visszacsúszott sokéves csúcsáról az USA tőzsdei gázára, és a 2000-es szint érintése után két nappal 1950 dollár alá süllyedt az arany is.
Az amerikai gázpiacon a következő hónapokban komoly ralira készül a kereskedők egy része a Bloomberg szerint. Ezt a kereslet megugrása támasztja alá, vagyis a szokatlanul hűvös tavasz. Valamint az export megugrása, miután Európa megpróbál leszokni az orosz gázról az ukrajnai háború miatt. Ez az amerikai készleteket közel 20 százalékkal az ilyenkor szokásos szint alá csökkentette.
Ilyen még alig történt a Netflix-el
Régóta nem volt példa arra, hogy a Netflix nem tudta növelni előfizetői bázisát, sőt a negyedév során 200 ezer előfizetőt el is veszített – írja az Equilor Befektetési Zrt. A jelenleg is futó negyedévre már kétmillió fős leiratkozást vár a menedzsment.
A rossz teljesítmény mögött egyrészt az orosz ügyfelek elvesztése áll, valamint az infláció emelkedése. Továbbá számításaik szerint 100 millió háztartás osztja meg egymás között a felhasználói adatokat, és ezzel jelentős bevételtől esik el a vállalat.
Bár éves alapon emelkedtek a bevételek és szép profitot termelt a cég, a befektetők rossz szájízzel fogadták a számokat. A piaczárást követően 25 százalékot esett a részvény.
Fogyott a joghurt és a sör
Európában a Danone és a Heineken ért el szép eredményeket, míg a Credit Suisse esik, mivel rendkívüli veszteségekről számolt be.
Galamblelkű Fed-vezetők jöttek
Ezúttal a galamblelkű Fed-jegybankárok szólaltak meg – írja az Erste Befektetési Zrt. (A galambok a monetáris lazítások, a héják a szigorítás, a kamatemelés pártján állnak, a tőzsdéknek pedig a lazítás a jobb – a szerk.)
- A Fed atlantai elnöke, Raphael Bostic véleménye szerint a Fed-nek óvatosnak kell lennie a kamatemelésekkel.
- Chicagói kollégája, Charles Evans, aki a „galambok” közé tartozik, azt nyilatkozta, hogy 50 bázispontos emelésnél nincs szükség nagyobbra.
- Valamelyest harsányabb hangnemet ütött meg Neel Kashkari, a minnesotai tagbank vezetője, aki szerint a központi banknak erősebben kellene fellépnie, amennyiben az ellátásilánc-beli problémák továbbra is fennmaradnak.
Sok osztalékot fizet az Alteo
Részvényenként 103 forint osztalékot határozott el az Alteo közgyűlése - ami közel kétmilliárd forint - "a vállalat fennállásának legjobb eredményét hozó üzleti év" után. A cég szerint ez nem veszélyezteti az év elején frissített stratégia végrehajtását.
Kellő pénzügyi erőt hagy a vállalatban a rengeteg bizonytalansággal terhelt jelenlegi helyzet felfokozott kockázatainak kezelésére is.
A konszolidált beszámolóban 12,9 milliárd forintot megközelítő EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) van. Valamint 5,9 milliárd forintos, szintén rekord konszolidált nettó eredmény. Előbbi 134, utóbbi 892 százalékos növekedést mutat. Tavaly egyébként csak 24 forint volt az osztalék.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.