Európában csütörtökön délelőtt mínuszban járnak az indexek, a német mutató 0,3, a francia 0,8, a brit 0,1 százalékkal megy le. Az amerikai határidős indexek viszont már pár ezrelékes pluszban vannak.
Délelőtt 11 órakor tették közzé az Eurózóna inflációs adatát, amely 2,8 százalék lett januárban az elemzők által várt 2,7 százalék helyett, és a maginfláció is kissé magasabb volt. A hírre nem változott sokat az európai indexek állapota.
A szerdai Fed-kamattartás után Jerome Powell nyilatkozataiból azt szűrték le a befektetők, hogy a szervezet nem fog túlságosan sietni a kamatcsökkentéssel, márciusban pedig a mérséklés még valószínűtlen. Ettől alaposan elromlott a tőzsdei hangulat, az S&P 500 1,6, a Nasdaq Composite 2,2 százalékkal zúgott le.
Tétováznak a magyar eszközök
A BUX index mínuszból pluszba jutott csütörtök délelőtt, majd nagyjából nullára ment vissza. Az OTP 0,6, a Telekom 0,8 százalékkal javított, a Mol 0,8, a Richter pedig 0,1 százalékkal esett. Három százalékkal drágul az Alteo és a Duna House.
Az euró/forint az elmúlt napok hullámvasútja után szintén nem mozog sokat, pedig Magyarország a főszereplője az Ukrajna támogatásáról és a költségvetésről szóló rendkívüli EU-csúcsnak. Az euró éppen 60 fillérrel drágul, 384,20-ra, de reggel volt 383 alatt is.
Még többet érhet a Magyar Telekom?
Új, megemelt fair értéket határozott meg a Magyar Telekom papírjaira a K&H Értékpapír a “javuló tendenciáknak, a kedvező piaci környezetnek és kilátásoknak köszönhetően”, 1080 forintot. Ezzel továbbra is jelentős felértékelődési potenciál mutatkozik a Telekomnál – írta a brókercég.
Itt a még rosszabb kamatozású Prémium Állampapír
A legkedveltebb lakossági állampapírok, a PMÁP-ok feltételeit megint rontották, jelentősen csökkentve az első, közel 14 hónapban elérhető kamatot. Az állami weboldalon megjelent hirdetmény szerint az eddig kapható 2032/I jelzésű államkötvény helyét a 2032/J veszi át február 7-től. A különbség, hogy a kamat 9,9 százalékról 7,9 százalékra csökken az első kamatidőszakban. Részletesebben lásd:
Hat százalékkal szakad az Adidas
Az Adidas közzétette 2023-as eredményét, ami enyhén elmaradt az elemzői konszenzustól. A feketelevest azonban nem ez, hanem a 2024-es előrejelzés jelentette. Ugyanis az év egészére csak 500 millió eurós üzemi eredményt várnak, szemben a közel 1,3 milliárd eurós piaci várakozással – írta az Erste Befektetési Zrt.
Elsősorban a negatív devizahatásokra, a megemelkedett marketingköltségekre és az észak-amerikai kihívásokra hivatkozva vár szerény eredményt az Adidas.
Mit lépnek most a britek?
A Bank of England csütörtökön kora délután a közgazdászok prognózisa szerint 16 éves csúcson, 5,25 százalékon hagyja majd az irányadó hitelkamatlábat. Ám azt is várják, hogy a döntést kísérő kommentárokban jelzik, mikor kerülhet sor a monetáris politika enyhítésére. Valamint kedvezőbb kilátásokat fogalmaznak meg a brit gazdaságra vonatkozóan – írta a Bloomberg.
Jeremy Hunt pénzügyminiszter pedig figyelmeztetett, hogy a közelgő költségvetésben csak korlátozott mozgástér áll rendelkezésre az adócsökkentésre. A Bloomberg szerint a brit adóügyi hatóság a héten nem túl biztató számokat mutatott be a kincstárnak.
Jó hír az FTX-befektetőknek
Az FTX arra számít, hogy teljes mértékben vissza fogja fizeti az ügyfeleinek a tartozásait (amiben jelentős szerepe lehet a kriptopiaci áremelkedéseknek). De feladja próbálkozásait, és mégsem indítja újra a megszűnt kriptotőzsdét, ahogy korábbi híradásokban tervként szerepelt.
Meghekkelték a hatodik legnagyobb blokkláncot?
Sajtóhírek szerint közel 213 millió XRP érmét tulajdonítottak el, mintegy 112 millió dollár értékben. A pénzeket több központosított tőzsdén (CEX-en) keresztül mosták tisztára. Az XRP öt százalékot esett a hírre.
Az XRP-t létrehozó Ripple ügyvezető elnöke, Chris Larsen a ZachXBT blokkláncelemző jelentésére reagálva azt mondta, hogy az ellopott pénzeszközök mind a “személyes XRP számláiról” származnak. Tehát nem magát a Ripple rendszert érte betörés. Gyorsan értesítettük a tőzsdéket, hogy fagyasszák be az érintett számlákat, és együttműködünk a bűnüldözőkkel – tette hozzá.
Óriási bitcoin-fogás Németországban
A németországi rendőrség ideiglenesen lefoglalt 50 ezer bitcoint, mintegy 2,17 milliárd dollár értékben, ami az eddigi legnagyobb kriptopénz-lefoglalás lehetett a történelemben. Az akció egy kalózweboldal 2013-as bezárásával függ össze, amelynek bevételét a működtetők bitcoinra váltották át.
Tehát nem kriptós bűncselekményről van szó. A két gyanúsított egyike egyébként önként adta át a bitcoint a Szövetségi Bűnügyi Hivatalnak (BKA). A bitcoinok felhasználásáról még nem született döntés.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.