Múlt hét csütörtökön nagyot ugrott az angol font árfolyama azt követően, hogy felfokozott várakozásokat hozott Theresa May brit miniszterelnök újabb javaslata az ír határ kérdésében. Pénteken a megegyezés volt a főcím, ugyanakkor nem tudjuk, tényleg tovább tudnak-e a lépni a tárgyalások a kereskedelem irányába, és ha igen, juthatnak-e valamire.
Angol font/euró |
A patthelyzet adott: a szigetország olyan jogokat szeretne, amelyek csak az egységes piacon belül vannak, viszont ott nem akar bennmaradni, legalábbis a kormányfő. A lényeg, hogy a font szempontjából egyelőre nem kedvező a helyzet, és ennek megfelelően a múlt heti eufória után vissza is tért a brit valuta oda, ahonnan elindult: 1,13 euró környékére.
A forint a pénteki erősödés után ma újra elhagyta magát és gyengülni kezdett, egy euróért 314,30-at adnak belőle. A cseh korona és a lengyel zloty közben stabilan tartja magát, most azt mutatjuk be, hogy marad le fizetőeszközünk a cseh koronához képest, a folyamat különösen augusztus óta látványos.
Cseh korona/forint |
A tőzsdék szerényen mozognak, a világ a bitcoin lázában év, melyre mától lehet határidős ügyletet kötni az egyik amerikai tőzsdén. A BUX fél százalékos mínuszban van 38 030 ponton, a Mol egy százalékot esik 3020 forintig, az OTP negyed százalékkal van lejjebb 10 050 forinton, a Telekom jól megérdemelt helyén, 470 forinton tanyázik, akárcsak a pénteki zárásban.
Esnek az idei év nagy kedvencei: az Appeninn 3 százalékkal van lejjebb 710 forinton, az Opus 1,38 százalékkal 645 forinton, míg a Konzum vesztesége minimális, ára 3220 forint.